Syndrom karpálního tunelu z hlediska přírodní medicíny

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Z hlediska přírodní medicíny víme, že velmi důležitou příčinou zánětlivého poškození měkkých tkání karpálního tunelu (kromě jejich mechanické traumatizace) je i jejich intoxikace – nejčastěji metabolického původu. Do postižených tkání se pak ukládají nepřátelské látky, nejčastěji purinové metability (nejznámější z nich je kyselina močová, způsobující záněty všude, kde se její špatně rozpustné krystalky objeví).

Chronické intoxikace organismu (včetně oblasti karpálního tunelu) samozřejmě souvisí i s překysel-ováním organismu, což je jedna z velmi častých příčin mnoha nemocí, včetně obávané rakoviny. Chronické překysel-ování se označuje jako „ZABIJÁK ČÍSLO 1“, vzhledem k tomu,  že při vzniku rakoviny se uvádí jako její nejvýznamnější vyvolávající příčina. Překysel-ování vzniká kombinací těchto negativních faktorů: nevhodné stravování, stres a nedostatečné (mělké) dýchání. Mylná je domněnka oficiální medicíny, že zvýšené riziko ukládání kyseliny močové se vždy musí projevit její zvýšenou hodnotou v krvi. Bohužel nemusí, důvodem je patrně to, že kyselina močová je velmi špatně rozpustná.

Ještě důležitá poznámka:
Intoxikace purinovými metabolity jsou v populaci „normálně“ konzumující maso velmi často zastoupené a mohou se projevit celou řadou často i závažných doživotních onemocnění (z hlediska oficiání medicíny „nevyléčitelných“). Proto v rodině a pokrevním příbuzenstvu snadno uniká společná metabolická podstata těchto zdánlivě nesouvisejících onemocnění.

Příklad: Klient má chronicky nemocný karpální tunel a nikdo v rodině toto onemocnění nemá. Běžnému lékaři vůbec nemusí dojít, že z naprosto stejné metabolické zdravotní příčiny má sestra kožní ekzémy nebo rovnou lupénku (chronickou  a „nevyléčitelnou“), bratr má doživotně nevyléčitelného Bechtěreva, tatínek výrůstky na patě, strýček trpí na „nevyléčitelnou“ Crohnovu chorobu, babička z otcovy strany měla prsty zkřivené „nevyléčitelnou“ revmatickou artritidou …atd.

K výčtu možných postižení patří i různá další onemocnění, která se u vegetariánů (proti ostatní populaci) objevují  jen zcela výjimečně  a nebo vůbec – například obávaná rakovina tlustého střeva.

Jediným správným postupem jak v takovýchto případech skutečně uzdravit nemocný karpální tunel (či většinu výše uvedených onemocnění) je zbavit organismus oné vyvolávající chronické intoxikace. Konkrétní postup se může lišit u různých klientů (v závislosti na jejich celkovém zdravotním stavu). Proto by v tomto případě bylo lepší obrátit se s dotazem a s podrobným popisem CELÉ své zdravotní situace na specialisty v naší internetové poradně.