Strašák ebola

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V současné době vidíme na internetu a v médiích titulky s názvem ebola. Ty stanice, které mají rády senzace, které rády vypouštějí „varování“ a sestavují katastrofické scénáře, dostaly své téma a náležitě ho využívají. Je logické, že na takové zprávy lidé reagují a obratem se rozvíjejí na internetu diskuse, mající většinou planý charakter. Lze pozorovat, jak se šíří obava, strach, úzkost. A je nutno položit řečnickou otázku, co je horší, zda samotné šíření virové epidemie eboly (ve statisticky nízkých hodnotách), anebo šíření poplašných zvěstí v moderních sdělovacích prostředcích?

Náš postoj

Jsme server celostní medicíny a náš postoj k ebole je stejný jako k podobným událostem, které se týkaly ptačí nebo prasečí chřipky, AIDS, nebo BSE – nemoci šílených krav a mnoha dalších.

Virus se snaží dostat do těla a musí přitom překonat přirozenou ochrannou bariéru organizmu. Každý člověk má danou schopnost ubránit se vetřelcům. Jsou známy případy ošetřovatelů nemocných, kteří se pohybovali v prostředí infekce, a přesto neonemocněli, ale naopak jiní jedinci onemocněli hned při prvním kontaktu s nemocí.

Nic není náhoda. Musejí vzniknout vhodné podmínky, aby se virus mohl rozmnožit, aby našel vhodný terén, kde se uplatní. A totéž se týká člověka. Pokud žije takovým způsobem života, že je jeho imunita oslabena, a pokud jej životní cesta přivede do prostředí, kde číhá virus, dojde k aktivaci nemoci. Ebola je vysoce nakažlivá a může zabít až 90 % nemocných. Četl jsem informaci na serveru Lékařů bez hranic, že celkový počet případů eboly se odhaduje číslem 1.800, z toho 1.300 lidí zemřelo.

Když propukne nemoc, lékaři reagují na projevy nemoci s cílem zachránit život, zmírnit projevy nemoci. Ano, to je dobré a možnosti dnešní medicíny jsou na vysoké úrovni, nicméně je to vše pouhým řešením následků.

Kde začít s nápravou

Celostní medicína ukazuje na potřebu udržování rovnováhy. Víme, že:

  • člověk má tělo, duši i ducha.
  • Vše musí být v rovnováze. Když tomu tak je, člověk jako celek je zdráv a má velkou šanci odolat i ebole.

Pokud tomu tak není, objeví se nemoc. Je tedy evidentní, že nerovnováha hraje svou roli.

Například – podle programu v mysli člověka se řídí imunitní a hormonální systém a mysl se zase řídí podle ducha. Toto považuji za klíčový okamžik.

Nerovnováhu nemůže řešit žádný lék.

Pracuji v oblasti preventivní medicíny řádku let a žel, musím konstatovat, že obecně není brána prevence vážně. Není postavena v prioritách člověka na prvním místě. Je převálcována hektickým způsobem života, světskými žádostmi těla, které se orientují na pohodlí, užívání si, libido.

Osobní investice každého z nás, které by měly být organizovány do prevence svého zdraví, do budování oné rovnováhy, bývají vynulovány požadavky placení složenek, nájemného, alimentů, konzumace alkoholu, cigaret…

A potom přijde virus eboly, objeví se nemoc, pláč, nářek a skřípění zubů.

Proto vám přeji,

  • ať vás to neštěstí, které se v Africe odehrává, vyburcuje ke změně života, dokud je čas.
  • Ať přeorganizujete své životní priority směrem k prevenci,
  • ať využíváte nabídky celostní medicíny k nákupům přírodních zdrojů vitaminů, stopových prvků, antioxidantů, enzymů, bylin upevňujících imunitu.
  • Ať si dáte do pořádku svůj duchovní život.
  • Ať využijete možnosti konzultovat své problémy v našich poradnách,
  • ať studujete články z oblasti přírodní medicíny, najdete v nich poučení a řídíte se jimi.
  • Ať ebolu odmítnete a poplašné zprávy nevyhledáváte.