Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Jak jsem uvedl v předchozím dílu, samotná štítná žláza se dokáže svépomocným snažením uzdravit ze zánětu či se zbavit tkáňových uzlíků. To je postup, který chemicky-chirurgická medicína nemůže nabídnout. Chce to ale velmi aktivní přístup ke změně dosavadního životního stylu. Je také třeba zregenerovat CELÝ SYSTÉM týkající se funkce hormonů štítné žlázy.
Vůbec totiž nejde jen o samotnou funkci ŠŽ a o množství hormonů v krvi, jejichž „normálních hodnot“ se křečovitě drží většina endokrinologů z oficiální medicíny.
Jde o koordinovanou součinnost řetězce: limbický mozek – řídící hormon TSH – štítná žláza – a zcela opomíjené receptory pro hormony ŠŽ na povrchu všech tělesných buněk. Jejichž reakce na hormonální signál je vlastně to jediné, k čemu je celý systém určen. Vlivem rozdílné citlivosti koncových receptorů celý systém může fungovat špatně i při normálních hodnotách v krvi a naopak může pracovat naprosto uspokojivě i při hodnotách snížených. Proto jsou „subjektivní“ potíže pacienta, signalizující nadměrnou, dostatečnou či nedostatečnou činnost celého systému daleko důležitějším vodítkem než všechna zdánlivě „objektivní“ a „odborná“ laboratorní vyšetření (opakovaně ověřeno u předávkovaných či pod-dávkovaných klientek).
Pro jistotu ještě jednou – není životně důležité samo o sobě, kolik je hormonů štítné žlázy v krvi – slouží to jen signál pro tělo a jejich hodnota je jen velmi hrubě orientační. Klíčové pro určení zdravotní situace jsou příznaky klienta – jak se cítí, jakým způsobem tělo na hormonální signál odpoví – zda dostatečně, nedostatečně nebo naopak nadměrně. Těchto příznaků si mnohem více všímali dřívější generace lékařů. Sice měli k dispozici méně vyšetřovacích možností, ale o to více museli při své práci PŘEMÝŠLET nad tím, co klient prožívá, jak se porucha projevuje.
Stále si promýšlejte, co ještě je třeba změnit v rámci odstraňování těch chyb Vašeho životního stylu, kterými k poškození CELÉHO SYSTÉMU ŠŽ došlo. Autoimunita vzniká jako chybný signál z přetíženého limbického mozku.
Co ve Vaší psychice nutí limbický mozek produkovat signály k autoimunitnímu poškozování ŠŽ?
Je to Váš DUŠEVNÍ NEKLID, kterým si ničíte své vlastní zdraví! Jediný způsob, jak se uzdravit z oficiálně „nevyléčitelného“ autoimunitního zánětu, je co největší zklidnění mozku, přetíženého stovkami podnětů, z nichž některé jsou zřejmé a jiné jsou naprosto podceňované.
Z těch podceňovaných například nadměrné zbytečné přemýšlení, zvuková hudební kulisa (TICHO LÉČÍ!!!), rádoby „zdravé“ sportování a řada jiných zneklidňujících lidských radovánek.
Bojovat se starými stereotypy a maximálně se uklidnit je dřina někdy dost šílená. Naštěstí je mozek v podstatě biologický počítač a KAŽDÝ člověk jej může sám v sobě přeprogramovat. Jednoduché to není nikdy – starý software v mozku se umí znamenitě bránit.
Důležité je, že to jde. Jak na to – návod zde:
Odkyselení a změna stravy s posílením zásadotvorné zeleniny je základ pro to, aby celé tělo mohlo fungovat zdravěji a k autoimunitnímu ataku nebyla ŠŽ ještě navíc likvidována překyselením organismu.
Sumář informací a další odkazy k tématu najdete zde:
Odkyselovat bychom se měli úplně všichni – ti dosud zdraví i nemocní jakoukoliv chorobou.
Prakticky každé lidské tělo zápasí s překyselením – aniž by si to většina spoluobčanů uvědomovala. Na morové epidemie také dříve umíraly milióny lidí – dokud nepochopili, kde mají tyto masové nemoci svůj původ. Totéž prozření čeká společnost i ohledně nespočtu nemocí z chronického překyselení organismu.
Když mi napíšete, kolik vážíte a měříte, a zda v tuto chvíli máte hyperfunkci či hypofunkci, pošlu Vám předběžný návrh na dávkování regenerační kombinace produktů (uvedené v článku nahoře). Dávkování bude také co největší pro začátek, časem se bude snižovat – podle toho, jak bude ŠŽ regenerovat.
Pokud bude celá kombinace nad Vaše finanční možnosti, domluvíme se v dalších mailech na nějaké redukci – ale za cenu nižší účinnosti. Lepší něco než nic.