Stát se mužem / Být ženou

cm muz zena3

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Měl jsem to štěstí, že mi nezbylo, než v sobě najít mužské kvality. Zpočátku jen trochu a najednou jsem viděl, jak to ke mně přitahuje pozornost žen i úspěch. Začal jsem to používat na kurzech a viděl obrovské změny. Začal jsem učit kurz Stát se MUŽEM/ Být ŽENOU a celé se to začalo ještě zrychlovat.

Na posledním kurzu se přihodila nemilá věc. Jedna žena si vyhodila čéšku. „Naštěstí se vrátila zpět, ale teď mě nechte, to prostě bude bolet, nemluvte na mě“, řekla. Pak ještě upřesnila, že to bolí vždycky, když se to stane a že to trvá několik desítek minut. Vždycky.

Použil jsem techniku, kterou učím na kurzu Láskyplné zkrocení ženy a přikázal jí: „Čéška se vrátila zpět.“ Ona mi na to řekla, že se vrátila už předtím sama, v tom není problém, ale bolí to. Řekl jsem to znovu, protože jsem chtěl, aby to pochopila. Žena najednou mohla v klidu nohou hýbat a nic ji nebolelo. „Je to jako by se ta čéška nikdy nevyhodila,“ řekla pak.

Od té doby s ní neměla žádnou další potíž. Nevím, zda se zase někdy v budoucnu vyhodí, ale takovýto zážitek i tak byl i pro mě zcela nový. Vím, že lidská psychika má velkou moc a znám uzdravující vliv pozitivních afirmací. Ale toto bylo něco jiného. Já věděl, že to bude v pořádku. Já nedal sugesci nebo afirmaci. Já prostě „zkrotil“ zlobící čéšku.

Hysterie
Na kurzu jsme předtím také mluvili o hysterii a o tom, co se děje ženě, když nemá hranice. Mnoho žen opouští své partnery, protože jim něco nedává. Co ale ženám chybí? Ženy mluví o opoře. Ale to také znamená, že muž umí ženu obejmout jako větší a dát jí všechno, co potřebuje. Včetně hranic.

Na kurz mi chodí jedna žena, která pravidelně dostává dost pomoci. A přesto často úplně na konec kurzu se jí zase „spustí“ něco nového. Víte, kdy odjela nejspokojenější? Když jsem jí řekl, že už jí dnes víc pomoci nedám, že už to stačilo. Konečně dostala ne pomoc, ale skutečnou pomoc. Konečně jí někdo zastavil v tom, aby si pořád vytvářela problémy a pak je řešila.

Mužská energie je jako skořápka vajíčka, ženská je jako žloutek a bílek. Co se stane žloutku a bílku, když odstraníme blanku a skořápku? Rozteče se. Rozplizne se. U žen se tomu kdysi říkalo hysterie. „Neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane.“

Zkušenosti ukazují, že mnoho duševních chorob je jen známkou nezkrocenosti toho v nás, co musí mít hranice, aby nám bylo dobře. Mnoho lidí trpí depresí, protože nebyli zkroceni. Mnoho lidí zcela zbytečně trpí a přitom by stačilo tak málo. Bohužel většina lidí nechápe vůbec rozdíl mezi silou a násilím. V ideálním případě by mohl být člověk zkrocen jen pohledem do očí. Naopak násilí je známkou nepřítomnosti skutečné síly. Kdo nemá sílu, musí se uchýlit k násilí.

Výsledkem zkrocení je člověk, který je sebevědomější, dokáže si víc stát za svým, najde svůj střed a už není týrán tím v něm, co mu dříve vládlo. Zkrotit lze i muže, ale zdá se, že muži samotným zapojením do společnosti mají daleko méně šancí zůstat nezkrocení.

Mužská síla
Na kurzech často mluvím o tom, že zkrotit lze pouhým pohledem. Tentokrát jsem poprvé zkrotil nějakou část těla a jen slovy. Tak si říkám, kolik nemocí by šlo zkrotit a oč by to bylo levnější, než léky.

Na kurzu Láskyplné zkrocení ženy dělám často experiment. Někdo z účastníků si může vyzkoušet, jaké to je být krocen ženou, některým z mužů a mnou. Obvykle jsem ten, kdo je vnímán jako nejtěžší a přitom nejméně nepříjemný. Někdo má 120 kg a přitom je vnímán jako lehký. Paradoxně současně je to přitom nepříjemné.

Naposledy to bylo řečeno ještě jinak: „Z Martina cítím ochranu. On mě ani nekrotí, jako spíš ochraňuje.“ Před sedmi lety jsem byl u celostního zubaře a ten mi řekl, že se potřebuji stát mužem. Nerozuměl jsem mu. Vždyť přece mám vše, co muž má mít. Až dnes tomu rozumím. Nešla ze mě vůbec síla. A protože i fyzicky jsem drobný, čeho si na mě měla žena vážit? Když muž neumí ženu s láskou zkrotit, ona mu dříve či později odejde nebo zničí jeho i sebe. Když ji umí láskyplně zkrotit, bude s ním šťastná, a když se on bude chovat jako MUŽ, vydrží to.

Stát se MUŽEM
Právě mi psal jeden muž, jak ho nesmírně posílilo, když dokázal svou mužskou silou pomoci dívce, která se mu líbí. Mnoho lidí píše, že mužská energie je v krizi. Naštěstí je už způsob, jak to změnit. Nemůžeme uzdravit všechny muže a všechny ženy hned. Ale každý z nás může nastoupit cestu k mužské a ženské energii. Protože až když v sobě máme naplněnou a uzdravenou mužskou i ženskou energii, až tehdy jsme plně ve své síle.

Jiné cesty pomáhají a jsou úžasné, ale dokud muži nepřijmou svou mužskou stránku, nebude jim doopravdy a trvale lépe. Naopak když muž najde mužskou sílu a stane se MUŽEM, změní se i všechno ostatní. A pak mají i ženy šanci jít do skutečné ženské energie.

Být ŽENOU
Protože ženská energie je možná jen tam, kde je bezpečí. Proto je tolik žen tak moc vzdáleno od ženské energie. Proto tolik žen neumí milovat a některé jsou dokonce chladné i ke svým dětem. V tomto ohledu je to chyba nás mužů. Ale napravit to může i žena sama. Čím víc jde muž do mužské energie, tím snadnější je pro ženu být ŽENOU. A tak to funguje i na mém kurzu. Muži aktivně plní úkoly, učí se mužské dovednosti a ženy v čím dál bezpečnějším prostředí začínají rozkvétat. Mužská energie je aktivní, proto muži jdou do rizika (bezpečným způsobem), učí se vytrvat, jít za svým cílem, učí se jít do síly a přitom jsou galantní.

Ženská energie je pasivní a přijímající a proto ženy spíše přijímají a dovolují mužům, aby jim udělali bezpečné prostředí. Navíc se ženy učí, jak říkat NE a tudíž pak mohou snadněji jít do jemné a měkké energie, která je jim vlastní.

Mužština a ženština
Navíc se muži na kurzu učí rozumět ženštině a naopak. Je až s podivem, jak málo si všímáme, že muži a ženy jsou jiní a že mají i jiný jazyk. Když muž ženě odpoví na ženskou otázku mužskou odpovědí, můžete si být skoro jisti problémem, když si to neumí přetlumočit.

Dovolím si jeden příklad. Když muž slyší ženu, jak se ho ptá „Miluješ mě?“, proběhne v něm zhruba toto: „Miluju ji? A budu ji milovat i zítra? A za rok? A za deset let? A určitě i za padesát let?“ Pokud na jedinou z těchto otázek nedokáže dát odpověď (a kdo dokáže?), začne mlžit nebo se snaží vykroutit. Dokud nepochopí, že na tohle se žena neptá.

Muž nedokáže pochopit, proč se žena dnes už potřetí ptá, zda ji miluje. „Vždyť už jsem jí odpověděl. A moje odpověď platí ještě nejméně týden, spíš daleko déle.“

A pak si žena myslí, že ji muž nemiluje. A věří raději někomu, kdo potřebu ženy prokoukl, i když ji třeba miluje daleko méně, ale umět tu správnou větu říct kdykoliv se to hodí –  než tomu, kdo ženu skutečně miluje, jen to neumí vyslovit. a tak se zbytečně vykrucuje.

Muži se často diví: Proč se mě na to zase ptáš? Vždyť už jsem Ti odpověděl. Ale ona se ptá na to, zda ji miluje právě TEĎ. A za chvíli je už jiné TEĎ. Tak se musím zeptat znovu. A teď je zase jiné TEĎ. A v tomhle TEĎ mě možná už nemiluje. Tak se musím zeptat. Aha, miluje. Paráda. A TEĎ? A TEĎ?

Navštivte kurz Stát se MUŽEM / Být ŽENOU 1 + Omlazení ženy.