Slezina – náš protivirový štít

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Západní medicína sice nepřikládá slezině velkou důležitost, pro náš organismus je však velmi významná. Ostatně v čínské medicíně jde o jeden z pěti hlavních orgánů pentagramu. Slezina ovlivňuje naši ustaranost, pocity nejistoty, vtíravé myšlenky, ale také přehnanou chuť na jídlo, především na sladké. Je to také zásadní orgán pro naši protivirovou imunitu a metabolismus.

Gesta „slezinového“ člověka

Kromě fyzických signálů, jako jsou obtíže s lymfou, častý výskyt oparů a aftů nebo zhoršená obranyschopnost organismu, jsou pro člověka, který má potíže se slezinou typická i jeho gesta a chování. Klasický slezinový člověk si často při práci hraje s tužkou i jinými předměty (vyjadřuje přílišné přemýšlení při komunikaci), má neustálé nutkání ochutnávat a ujídat pokrmy, nebo se bříšky prstů dotýká oblasti krku (hlavně uzlin), spodní části hlavy nebo očních víček. Obvyklý je u něj také výskyt ekzémů, a to právě hlavně v oblasti víček. Tento člověk se také mnohdy hrbí – při dosednutí se jakoby „zalomí“ podle fiktivní čáry pod prsy, což poukazuje na toxiny ve slezině a v přidružených orgánech.

Zbavte svou slezinu patogenů

Detoxikovat orgány okruhu sleziny můžete například pomocí  přírodních doplňků stravy, za pomoci metody C.I.C. (Controlled Inner Cleansing – vnitřní kontrolovaná očista). Poradce informační medicíny pomocí přístroje Salvia změří zátěže a následně sestaví kúru z přírodních preparátů přímo na míru. Tato metoda spojuje nejmodernější vědecké poznatky s filozofiemi, které vznikly před několika tisíci let. Snad právě proto je velmi úspěšná na celou řadu zdravotních i emočních obtíží.