Sexy účinek s černou macou

cm macacernabig1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Také jste slyšeli o pozoruhodných účincích macy (řeřichy peruánské) na lidský organizmus? Mnoho z nás řadí macu mezi nejčastěji konzumované super-potraviny.
A zkoušeli jste už macu černou, která je považována za nejsilnější ryze přírodní prostředek pro kondici pohlavních orgánů u mužů i žen?

Maca nebo jiné přírodní látky?

Patrně váháte mezi kotvičníkem, ženšenem, maralem, ašvagandou (vitánií), eleuterokokem, schizandrou (klanopraškou) a máte ve svém hledáčku i macu. Jak se rozhodnout? „Jsem klasický chlap, který se ani ve vyšším věku nechtěl zahanbit před novou partnerkou. Za drahý ženšen jsem utrácet nechtěl. Maca mě v tomto ohledu ukázkově podržela. U macy nedejte na rady, že stačí užívat 2 týdny. To spíše 2 měsíce. Jinak perfektní.“ uvádí Pavel K. A co ke stimulaci libida? „2 balení macy jsem dostala od kamarádky, jako žertovný dárek na zlepšení partnerských večerů. Asi o měsíc později mého užívány macy nám přestala fungovat TV v ložnici. A najednou se začali doma dít, jak z mé strany, tak i od partnera, divy. Macu už dnes užíváme oba, bez sebemenšího studu.“ zmiňuje Adéla M. A zlepšení plodnosti? „Macu jsme užívali oba na doporučení bylinkářky. Zbytek už má na svědomí dvoutýdenní dovolená. Dnes máme dvě děti a superpotraviny přírodního původu patří do našeho života.“ raduje se Eva S. Potřebujete-li podporu zdraví u pohlavních orgánů, jistě vás povzbudí zkušenost Marie T.: „V rekonvalescenci po operaci pohlavních orgánů jsem si naordinovala macu a každodenní plavání. I lékař by udiven, jak rychle se vše zhojilo a já byla po operaci zase fit. Plavat chodím dál několikrát týdně a maca kúru si dávám 3-4x do roka jako prevenci.“

Macu nebo?

Různé ženšeny, eleuterokok, ašvaganda i schizandra jsou především adaptogeny, tedy látky, které u našeho organizmu zlepšují zvládání každodenních stresů. Maral a kotvičník častěji volí pánové, ale sáhnout po nich mohou i dámy. Od těchto bylin očekávejme spíše pohlavně stimulační účinek. Maca je v účinku na náš reprodukční systém odlišná. Její působení tkví především v podpoře zdravé kondice pohlavních orgánů. V tomto kontextu můžeme macu užívat samotnou, nebo společně s uvedenými ženšeny, eleuterokoky, kotvičníky, maraly a ostatními adaptogeny a stimulanty pohlavních funkcí.

Maca černá

A jak je na tom konkrétně maca černá?

V rámci jednotlivých druhů macy (žlutá, červená, černá a další) je u macy černé popisován nejvyšší účinek na sexualitu a rozmnožovací funkce. U macy černé je též vyzdvihováno působení na koncentraci, paměť a psychickou odolnost. Jak je možné, že je maca takový „boom“ především pro naše reprodukční orgány? Od vědeckých kapacit se dozvíme o úctyhodném obsahu vitamínů skupiny B i důležitém vitamínu C a E. Skoro bychom zapomněli vyzdvihnout obsah vápníku, železa, hořčíku a především zinku. Přítomné vitamíny i minerální látky a stopové prvky přispívají k účinku macy. Ale klíčové pro macu jsou jiné přírodní složky charakteristické pro tuto bylinu.

Účinné látky macy?

Maca je bohatá především na glukosinoláty, isothiokyanáty, které najdeme obecně v brukvovité zelenině. Tyto sloučeniny jsou zkoumány pro své detoxikační a protirakovinné účinky. V mace se podílejí na hormonálním účinku. V hledáčku našeho účinku na reprodukční funkce nicméně skončí především alkaloidní makaliny, makamidy tukové povahy a specifické BCAA aminokyseliny, které si naše tělo samo nedovede vytvářet. Součet všech uvedených přírodních složek tak doslova vykresluje široký účinek macy na ženské i mužské pohlavní ústrojí.

V dávkování si zvolte raději dlouhodobé užívání s vysazením například 2 dny v týdnu, než-li byste si slibovali zázraky po jednom měsíci užívání. Kouzlo macy totiž spočívá v delším každodenním užívání.

Kdo by se měl vyhnout užívání macy?

Užívat macu pro její silný účinek na pohlavní ústrojí by neměly těhotné a kojící ženy, ani děti.