Sedm poselství

cm  niha 7 poselstvi

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Na první pohled mystický příběh ukrývá hlubokou pravdu o nás samotných – o tom, po čem všichni toužíme, většina z nás hledá a jen málokdo najde. Sedm poselství, sedm moudrostí ukrytých v příběhu mladé ženy a jejího netradičního učitele v těle Delfína, vám umožní pochopit podstatu hledání smyslu života.

Zázrak přijde, když otevřeš své srdce

Šárka si připadala stále tak trochu jako v pohádce. Obvykle jí bylo líto, že lidé nedovedou přijímat to, co k nim přichází. Že se uzavírají lásce a jsou slepí vůči kráse, která je všude kolem.

Teď však byla sama vystavena těžké zkoušce. I když se snažila být co nejvíc otevřená a nebránit se božskému, aby se mohlo projevit, nebylo pro ni jednoduché neustále rozšiřovat hranice vlastního vnímání a bourat své představy o tom, co je možné.

„Čím jsem se zasloužila, že jsem zde? Proč zrovna já?“

V tom se nedaleko ozvalo známé cvrlikání. Mozy byl zpátky. Pobídl ji, aby vstoupila do vody a plavala k němu. Zůstal chvíli na místě a pak kolem ní začal rozverně kroužit. Svými ploutvemi si pohrával s lehce se vlnící hladinou, mizel pod vodou a zase se vynořoval a dělal přitom takové grimasy, že se Šárka musela začít smát.

„Život je příliš krátký na to, abychom si mohli dovolit brát jej vážně. Nehledej složitosti tam, kde nejsou“, řekl Mozy, nabral do ploutví vodu a bleskově  ji svrchu trochu pokropil.

Buď volná, lítej jako pták,

třpyť se jako kapka rosy.

Ukázka z knihy Sedm poselství; Mgr. Jiří Hamerský.