Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma

cm rychlovky a chutovky brichace toma tomas kosacik

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Možná jste se už několikrát pokoušeli zhubnout a nikdy jste to nedotáhli ke svému vysněnému výsledku. Můžu Vám říct, že sám jsem měl období, kdy se mi nedařilo a prožíval jsem podobné chvíle. Několikrát jsem se chtěl na vše „vykašlat“, několikrát jsem začínal od začátku. Není podstatné, jestli jste právě dnes něco porušili. Mnohem důležitější je, když na svůj sen myslíte každý den. Výčitky svědomí nechejte pro slabochy. Důležité je mít vůli to dokázat!

Ten, kdo nemá svůj sen nebo cíl, je jako loď bez přístavu.

Jen tak proplouváte, čtete články o hubnutí, občas Vás popadne zdravé období, kdy se opravdu snažíte, ale potom vše porušíte a další měsíce si zas spokojeně žijete na nezdravé vlně. Možná se utěšujete tím, že Vám se to nepodaří a nemá to smysl ani zkoušet. Věřte mi, že to smysl má! Má smysl bojovat sám se sebou, zlepšovat se a poté se cítit dobře ve svém novém těle. Nezáleží na tom, jestli jste dnes něco porušili. Dnešek, který se nevyvedl, můžete hodit za hlavu. Každý den je nový začátek a další den je zase nová příležitost začít zdravěji a vykročit tak na svou cestu k vysněné postavě.

Pohanková kaše s oříšky

1 porce / 10 minut

Velmi sytá zdravá snídaně s jednoduchou přípravou.

Na přípravu potřebujeme:

 • 40 g pohanky lámanky
 • 1 hrnek mléka
 • 1 lžičku medu
 • sekané oříšky
 • 1 lžíci rozinek
 • 1/2 lžičky skořice

Návod na přípravu:

 1. Nejjednodušší je si nechat nabobtnat pohanku už večer a mít ji připravenou na ráno. Pohanku propláchneme, zalijeme horkou vodou (1 díl pohanky / 2 díly vody) a zakryjeme talířkem.
 2. Do rána necháme nabobtnat.
 3. Ráno pohanku nasypeme na pánvičku, přilijeme mléko a vaříme pár minut, až začne kaše houstnout.
 4. Poté přidáme lžičku medu, oříšky, rozinky, skořici a zamícháme.
 5. Podáváme s dalším sezónním ovocem.
MŮJ TIP:

Výborná je i pohanková kaše,

do které rozmícháte 1 čtvereček

čokolády s vysokým obsahem

kakaa.

Ukázka z knihy Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma.