Relaxační oleje z léčivých rostlin

cm aromaterapie

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Je méně známo, že řada olejů z léčivých rostlin může pomáhat k uvolnění ducha i těla, ať jsou v přípravcích, které jsou přímo určené k masážím, či v olejích, které blahodárně působí při koupeli či sprchování. Koupelové oleje obsahující etherické silice, celkově obnovují pokožku a pomáhají při různých kožních problémech. V tomto článku uvedu několik přípravků vztahujících se ke konkrétním přípravkům z našeho sortimentu.

 

V přípravku Eukalypt – Tymián relaxační olej můžeme najít hned dva z nich. Eukalyptový olej patří k základním olejům v aromaterapii. Pomáhá při dýchacích potížích, hojení ran, zlepšuje koncentraci, nebo pomáhá při migréně. Tymiánový olej pomáhá při onemocněních dýchacího nebo močového ústrojí, ulevuje při bolestech kloubů, či zlepšuje náladu. Kombinace obou je vhodná při nachlazení a rýmě.

 

Řada olejů z léčivých rostlin nachází uplatnění v masážních nebo tělových olejích. Tyto oleje jsou vhodné k relaxační masáži, k ošetření pleti po koupeli či sprchování. V přípravku Saloos bio Wellness Orient nacházíme jako etherické oleje z vanilky, jasmínu a růže.

 

Vanilka podporuje smyslnost a zlepšuje náladu. Vanilku lze také najít v přípravku Saloos Bio kokosová péče vanilka. V kombinaci s vůni kokosu pomáhá odbourávat stres a únavu. Jasmínový olej zlepšuje průtok krve pánevní oblastí a tak zlepšuje sexuální energii. Má také zklidňující účinky. Další složka, růže, má v aromaterapii důležité postavení. Používá se na zmírnění řady ženských potíží, zlepšuje náladu, uklidňuje.

 

V přípravku Saloos Bio Wellness Granátové jablko můžeme najít výtažky z jojoby, mandloně nebo meruňky. Jojobový olej je vhodný prakticky pro všechny typy pleti, včetně takových typů, jako je velmi citlivá pleť nebo velmi mastná pleť. Má v kosmetice všestranné použití. Používá se na pleť (a to i jako podklad pod make–up). Protože se dokonale vstřebává a dělá pokožku sametově matnou, dá se využít i jako kvalitní tělový olej.

 

Meruňkový olej, obsahující ovocné kyseliny, pomáhá zjemňovat a zvláčňovat pleť. Tento poměrně vzácný olej se získává z meruňkových jader, které jsou bohaté na vitamin E a obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Dále obsahuje kyselinu linoleovou a kyselinu palmitovou, které výrazně vyživují pleťové buňky a posilují přirozenou ochrannou vrstvu pokožky. V přípravku Lavera – Tělový olej s limetkou a vervainem lze najít kromě olejů zmíněných v názvu například mandlový, měsíčkový nebo citrusový olej. Limetkový olej obsahuje malé množství ovocných kyselin, má adstringentní, harmonizující a stimulační účinky. Pod názvem Vervain se skrývá olej ze sporýše lékařského, který podporuje vypnutí a prokrvení pokožky.

 

Mandlový olej je velmi využívaný olej v kosmetice. Je to velmi jemný olej vhodný pro citlivou pokožku. Obsahuje vitamíny A, B, E, minerály a stopové prvky (hořčík, draslík, vápník, fosfor, železo, zinek, měď a další). Zlepšuje schopnost pokožky uchovat hydrataci.Pleť se po ošetření mandlovým olejem stává pevnější a pružnější. Jeho pravidelné používání zabraňuje vysušování pokožky a tvorbě prasklin. Měsíčkový olej je rovněž používán pro své hojivé účinky. Zklidňuje podrážděnou a lehce zanícenou pleť. Celkově má v kosmetice široké využití – vyživuje citlivou pokožku rtů, poskytuje optimální péči jemné dětské pokožce (v dětské kosmetice se vyskytuje velmi často), nebo revitalizuje unavenou pleť.

 

Samozřejmě existuje řada dalších významných olejů z léčivých rostlin a dalších zdrojů, které jsou obsaženy v řadě dalších přípravků. O nich se zmíníme v dalších článcích.

 

Celková nabídka relaxačních olejů.