Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor

cm reishi

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jsme přeci mimo jiné národ houbařů, co nám mohou přinést nějaké asijské houby? Lesklokorka lesklá, neboli Reishi, je opravdu zase další dřevokazná houba, která se bude pokoušet o naší přízeň. Opět si u ní můžeme říci, že jsou o jejím užívání v Číně zmínky už před 4.000 lety. Opět můžeme její věhlas akcentovat faktem, že jí užívali samotní čínští panovníci. A vzhledem k její dřívější vzácnosti už si jí patrně nemohl dopřát nikdo jiný. V čem tedy tkví její hodnota? Proč je označována jako božská houba nesmrtelnosti?

Zase ta imunita a zase ty polysacharidy

Opět a zase to budou, stejně jako u ostatních dřevokazných hub, polysacharidy beta-D-glukany, které mají příznivý účinek na udržení si zdraví naší imunity. Polysacharidy s člověkem jsou už tisíce let a jejich účinek na imunitu patrně spočívá v jejich přirozené (přesněji přiměřené) stimulaci našeho imunitního systému.

Imunitní systém není obsahovými látkami Lesklokorky nijak poškozován ani vyčerpáván na úkor příštích dní. Přesně naopak, Lesklokorka lesklá předstupuje přes náš imunitní systém jako pomyslný kouč, trenér, který dovede sportovce namotivovat ke hvězdným výkonům. I díky tomu je právě Reishi poselstvím dlouhověkosti.

Nemoci, které jsou z imunity?

Alergie, astma, ekzémy, poruchy imunitního systému to vše jsou potíže, kde je dávána do souvislostí špatně fungující imunity. Pokud Reishi připodobníme ke sportovnímu trenérovi, tak dostaneme odpověď, že dovede imunitní systém též tlumit. Stejně jako náš sportovní trenér zvládne přemotivovaného sportovce usměrnit a zacílit jeho elán správným směrem.

Protizánětlivě = pro všechny

Obsažené triterpenoidy mají protizánětlivý účinek. Namítnete, že si tedy koupíte jen ty triterpenoidy a máte vystaráno. Přesto Reishi jako taková má vyšší účinek, nežli užívání pouze její jedné složky.

Protizánětlivý účinek? Není to málo? Určitě není. Zánět je děj, který doprovází velkou část poruch v našem těle. Kombinace imunitních beta-D-glukanů s protizánětlivými triterpenoidy staví Lesklokorku vysoko mezi přírodními přípravky.

Reishi

Houba pro naše srdce, cévy a cholesterol

V případě účinku Reishi bychom v žádném případě neměli opomenout její příznivý vliv na naší kardiovaskulární, tedy srdečně-cévní soustavu s přesahem až na často skloňovaný cholesterol.

V Asii byla i je pro tyto účinky konzumována. Neuklidňuje nicméně pouze srdce, ale stejnou míru uklidnění vnáší i do naší psychiky, kdy zmírňuje vlivy deprese, strachů, úzkostí a nespavosti.

Jak dlouho mohu?

Trefná otázka zní: „Jak dlouho mohu Reishi v doporučeném dávkování užívat?“

U Reishi můžeme bez zaváhání říci, že je možné jí užívat trvale. Zámožní asijští hodnostáři v dávné minulosti stavěli svou dlouhověkost právě na trvalém užívání této houby. Bylo to jejich jediné tajemství dlouhověkosti, nebo měli ještě jiné přípravky kromě Reishi – božské houby nesmrtelnosti?