Proč se mít rád?

cm stastny muz v obleku

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kdo se má rád, tomu se lépe žije. Když se má rád doopravdy, má rád i druhé. A pak mu i druzí rádi pomohou, když je třeba. A když se má rád, pomoc rád přijme. A když se má rád doopravdy, má rád i ostatní a i jim pomůže, když oni budou potřebovat a nebude to na jeho úkor. A pak si do svého života přivolá zodpovědné lidi a bude líp jemu i lidem kolem něj.

Kdyby se sobec měl doopravdy rád, už by nebyl sobec, protože by si dal a přijal to skutečně podstatné a už by nebylo tak moc důležité, jestli si někde vezme o kousek víc. Sobec je ve skutečnosti vyhladovělý, proto si tak moc bere na úkor jiných. Kdo je naplněný láskou k sobě, má všeho dost a tudíž se pak rád i podělí.

Když se mám rád, budu zdravější, spokojenější, budu mít méně konfliktů, budu žít v klidu a míru a přitom v hojnosti. Moje existence bude radostná a budu přinášet radost i lidem kolem mě.

Jak se mít více rád?
Na stejnojmenném kurzu učím několik technik, jak se mít více rád. Na kurzu je cvičíme, abyste je pak mohli praktikovat doma. Techniky jsou to jednoduché, ale o to účinnější. Zbytek kurzu vždy věnujeme řešení jednotlivých problémů. Každý z Vás se bude moci naučit, jak si říct o to, co chce. Možná se budeme učit i jiné dovednosti, program každého kurzu je nastaven přímo na míru účastníkům, kteří se tam sejdou.

Malý dárek pro každého
Na stránce www.smysl.com/node/51 si můžete stáhnout a vytisknout obrázek, který může změnit Váš život. Když se rozhodnete a začnete ho používat. Život je o rozhodnutí: Chci se postavit sám za sebe nebo se chci dál nechat manipulovat tím, co mi ubližuje? Chci se postavit sám za sebe, i když nejsem dokonalý, i když dělám chyby, i když …, i když …?

Chci, aby pro mě bylo důležitější, co má o mě někdo jiný (nebo já) v hlavě nebo aby mně a všem mým vnitřním dětem bylo dobře? Chci se o sebe postarat? (Když se o sebe dobře postarám, bude dobře mě i lidem kolem sebe.)

Jestli chcete zlepšit svůj život, jestli se chcete naučit se mít rádi, jestli Vám Váš život stojí za trochu času, rozhodněte se: Od nynějška chci stát sám při sobě, ať se děje cokoliv. Ať si o mě druzí říkají cokoliv, ať dělají cokoliv, ať si o mně myslí cokoliv: Chci se o sebe starat, chci naplňovat své potřeby (pokud možno současně i ku prospěchu ostatních), chci se postavit sám za sebe, chci stát plně sám při sobě.

Chci se mít rád, i když to ještě neumím. No a co? Tak se to naučím. Budu dělat chyby. No a co? I tak se to naučím a pochválím se za každý drobný úspěch. A občas zapomenu. No a co? I tak se to časem naučím. Protože jsem se ROZHODL. Že to nejde? Ale jde. Stačí se ROZHODNOUT. A možná to pak nepůjde hned. Ale když se doopravdy rozhodnete, budete dělat každý den kroky k tomu, aby to po nějaké době šlo, i když to dnes ZATÍM ještě nejde nebo neumíte.

Toto rozhodnutí stačí učinit jednou. Když ho uděláte doopravdy. Ale abyste ho přijali za své na všech úrovních, budeme si ho možná muset připomínat a učit se sama sebe nezrazovat. Učit se myslet na sebe. Učit se zastat sama sebe. Budu moc rád, když Vám k tomu tohle povídání pomůže. Protože když jednomu jedinému člověku bude pravdivě lépe, bude lépe nám všem.

Navštivte kurz MÍT SE RÁD.