Proč mě přešla zamilovanost (tělesné pachy)

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Na toto téma probíhala v rozhlase anketa. Odpovědi posluchačů, častěji posluchaček, byly zajímavé, např. šustí v posteli prstama u nohou, nosí stále bílé ponožky, nechává za sebou na WC „stopu“, ráno mi řekl: miláčku to jsem se krásně vykakal… často se objevovaly důvody taktně naznačující problémy související s pachy těla.

Pachy těla nemusí prozrazovat nedostatečnou „vnější hygienu“, častěji signalizují nedostatečnou „vnitřní hygienu“. Pachy těla mohou být způsobeny nedokonalým trávením především bílkovin, nebo zánětlivými procesy v ústní dutině. Nedokonalé trávení je dáno tělesnou dispozicí každého jedince v kombinaci s nevhodným stravováním, např. nadměrnou konzumací bílkovin a nevhodnými kombinacemi potravin. (viz. článek Čím si ničíme tělo)

Některé „nespolečenské potraviny“, které jsou vesměs pro tělo velmi žádoucí způsobují též nepříjemné pachy: česnek, cibule, kedlubny. U někoho luštěniny pokud je tělo nedokáže dobře strávit mají neblahé důsledky – tady pomůže vhodné koření a jejich doplnění zeleninou, nikoli masem.

Co pomáhá při dispozici k nedokonalému trávení:

  1. Nejíst potraviny, které špatně trávím, nejíst nadbytek bílkovin, nejíst současně 2 bílkoviny (např. maso a mléko), nejíst smažené, příliš pečené a konzervované potraviny.
  2. Jíst hodně ovoce a dušené a syrové zeleniny (ty druhy, které dobře snáším).
  3. Občas tělu dopřát očistnou kůru např. ve formě ovocného dne, nebo několikadenní hladovky s pitím zeleninových šťáv či pramenité vody.
  4. Na zlepšení špatného trávení bílkovin, které dělá nejen pachovou šlamastiku, ale též celkově poškozuje organismus můžete užívat enzymový přípravek Bromelin + Papain.
  5. Na zřízení pořádku ve střevech doporučuji tuto účinnou kůru: probiotika – 1 balení současně s řasou chlorella.

Tato kůra má nejen deodorační účinek na celé tělo, ale současně sklidňuje zažívání, posiluje imunitu, zbavuje různých neduhů jako je únava, nečistá pleť, častá onemocnění, záněty aj.

Řasa chlorella také dodává tělu vitamíny, minerály a specifické látky s omlazujícím efektem. Podobný účinek jako řasa chlorella má také mladý ječmen a chlorofyl.