Přibalte do kufru Grepofit spray!

cm auto

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nový výrobek Grepofit spray, který obohatil nabídku Energy produktů, si rychle nachází svoje pevné místo v každé domácí i cestovní lékárničce. Tento přípravek je velmi účinný při obraně, prevenci a doplňkové léčbě zejména onemocnění z nachlazení – katarů horních cest dýchacích, zánětů nosohltanu a hrtanu (rhinitid, faryngitid, laryngitid), chřipky, angíny nebo zánětu průdušek a plic. Grepofit spray právem patří do naší výbavy i na cestách, kde může účinně zasáhnout už při prvních příznacích hrozící choroby: bolesti v krku, pocitu sucha, škrábání nebo dráždění ke kašli.

Složení Grepofitu Spray

Grepofit spray obsahuje kombinaci účinných přírodních látek, především výtažek z grepových jadérek, česneku, echinacey, propolisu, alantoin a mentol.

Extrakt z grepových jadérek má výrazné antibiotické účinky, čímž brání rozmnožování bakterií, působí proti virům a plísním. Obsahuje množství bioflavonoidů, které pomáhají očišťovat organismus a sliznice. Jejich odolnost se tím zvyšuje.

Extrakt z česneku setého obsahuje účinnou složku alicin. Jeho působení je antibakteriální, antivirové, protiplísňové i protiparazitární. Významně podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.

Extrakt z echinacey purpurové působí také jako přírodní antibiotikum. Účinkuje i na viry, zmírňuje symptomy chřipky a onemocnění z nachlazení, jako jsou kašel, bolesti a horečka. Zkracuje dobu trvání nemoci a posiluje oslabenou imunitu.

Propolis je přírodní produkt pocházející z aktivity včel. Obsahuje živice a vosky stromů, rostlinné balzámy, pyl a esenciální oleje. Působí antibakteriálně na sliznice ústní dutiny, proti aftům, zánětu dásní i zubnímu kazu. Svými anestetickými a dezinfekčními účinky lokálně zmírňuje bolesti a zánět sliznic.

Alantoin se nachází v některých léčivých rostlinách, například v kostivalu lékařském. Má místní zklidňující účinky, působí regeneračně a protizánětlivě na sliznice ústní dutiny a nosohltanu.

Mentol je složkou silice, která se hojně vyskytuje v mátě peprné. Má výrazné antiseptické účinky, tj. působí lokálně antimikrobiálně a dezinfekčně při zánětech sliznice úst a horních dýchacích cest. Zároveň příjemně chladí a osvěžuje dech.

PRAKTICKÝ NA CESTY

Velkou výhodou sprejové formy je její praktická aplikace na místa nejčastějšího vstupu infekčního agens (virů a bakterií) do organismu, tj. na sliznice ústní dutiny a horních dýchacích cest. Aplikujeme ho hned, jakmile pocítíme první příznaky onemocnění, tedy bolesti a škrábání v krku nebo kašel. Dávkování je zpravidla 4x denně 2–4 vstřiky na sliznici úst, do hrdla nebo na problémová místa, např. dáseň, jazyk a podobně.

Grepofit spray je možné využívat pro prevenci a doplňkovou léčbu projevů chřipky, zánětů hrtanu, běžných viróz a nachlazení, ale též na zmírnění bolesti v krku při streptokokové angíně, zánětu průdušek a plic. U posledně jmenovaných třech onemocnění se zpravidla antibiotikům nevyhneme, pokud jsou bakteriálního původu, ale i zde má Grepofit spray svoje opodstatnění, protože tiší a hojivě působí na sliznice ústní dutiny, dýchacích cest a zmírňuje dráždění ke kašli. Současné užívání antibiotik není překážkou pro používání Grepofitu spray, protože působí synergicky, tedy navzájem se podporují.

Grepofit spray díky mentolové složce pomáhá odstranit zápach z úst, který doprovází záněty hrtanu, dásní a sliznic, ale i onemocnění zubů, jícnu a žaludku. Zmírňuje bolesti při oparech a tzv. aftech na sliznici ústní dutiny a dásní, které jsou velmi bolestivé.

Grepofit spray je v praktickém balení ve tvaru pera a lehce se vejde do každé dámské kabelky, pánské náprsní kapsy kabátu či cestovního zavazadla. Je možné jej nosit s sebou a používat i během dne, například na cestách, v práci, ve společnosti. Máme ho potom po ruce hned, kdy je to potřeba, tj. při prvních příznacích onemocnění.

Grepofit spray naleznete v naší nabídce.