Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

cm deprese

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Myšlenka má obrovskou sílu. Samozřejmě i své limity – nenaroste vám zázračně noha, o kterou jste kompletně přišli. Při některých typech onemocnění je navíc žádoucí podpořit uzdravení i fyzickými procedurami či preparáty. Dnešní článek je ale o tom, jak udělat pro svoje zdraví maximum po mentální a duchovní stránce.

Myslete na dokonalé zdraví – všechny myšlenky na nemoc odmítněte

„Nic jiného, než vaše vlastní vzorce myšlení nestojí mezi vámi a čímkoliv, co si přejete,“ píší Esther a Jerry Hicks (2009: 118). Podle nich, čím více začneme myslet na to, jak se nám daří, jak máme skvělou fyzickou kondici, jak naše tělo přetéká blahem a vyzařuje z něj zdraví, tím rychleji se naše tělo těmto myšlenkám přizpůsobí. Hlavní je pocit zdraví cítit. Netlačit tolik na výsledek. Místo toho se z nových myšlenek a pocitů na zdraví radovat.

Jen pro představu: Esther a Jerry Hicks mluví o minimálně 15 minutách této tvůrčí mentální práce denně (Pokud vás něco hodně bolí, je to samozřejmě nesmírně těžké, až na hranici nemožného – pak je jediná šance, využít doby těsně po probuzení nebo těsně před usnutím, kdy se nacházíme v mírně změněném stavu vědomí a tělo tolik necítíme.) Popularizátor kvantového léčení, Gregg Braden pro změnu jednou řekl, že u velmi závažných onemocnění je nutné provádět léčebnou imaginaci i tři hodiny denně.

Čas není tím nejpodstatnějším – hlavní je zažít „překliknutí“ v pocitech: cítit energetizující proud zdraví; vděčnost za to, že jsou všechny buňky v těle zdravé; představovat si sám sebe plného vitality a zdraví a mít z této představy potěšení.

Když už jsme ale u času, je dobré občas si položit si následující otázku:

Myslel jsem dnes většinu času na zdraví, nebo na to, že jsem nemocný?

Wallace D. Wattles, autor knihy Jistou cestou ke zdraví, je v tomto naprosto radikální a říká:

Nevěnujte pozornost ničemu, co vám připomíná nemoc

Ve své knize píše: „Je naprosto podstatné ZPŘETRHAT VŠECHNY MENTÁLNÍ VAZBY S NEMOCÍ A VSTOUPIT DO PLNÉHO MENTÁLNÍHO VZTAHU SE ZDRAVÍM“ (2018: 39).     

V praxi to znamená vybírat si jen myšlenky na zdraví. Nevěnovat pozornost článkům, knihám, obrazům a filmům ztvárňujícím nemoc: „Musíte myslet jen na zdraví, všímat si jen zdraví a svou pozornost věnovat jen zdraví,“ vysvětluje Wattles (2018: 40).      

Podle něj však není nutné s nemocí jakkoliv bojovat. „Celý vesmír si přeje, abyste se těšili dobrému zdraví,“ píše dále. Jediné, co se po nás chce, je přestat myslet na nemoc. Nebránit Síle, aby mohla naše zdraví znovu obnovit.

Celková nabídka knih o alternativní medicíně.