Pohybový aparát si žádá své

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Ledviny jsou z energetického hlediska velmi specifický orgán. Nevyplatí se je příliš vyčerpávat nevhodným životním stylem, ke kterému patří nadbytek či nedostatek soli, nevhodné stravování v nevhodnou dobu (přemíra bílkovin, jedení na noc), nedostatek tekutin, partnerské problémy a chlad. Pokud jsou ledviny vyčerpané, dříve nebo později (v závislosti na tom, kolik máme získané základní energie) se přihlásí ke slovu symptomy, které nejsou vůbec příjemné.

Bolesti zad, řídnutí kostí, bolesti kloubů patří k těm nejčastějším. Ledviny ovlivňují ale kromě kostí a kloubů i kostní dřeň, mají zásadní vliv na tvorbu krve a jejich kvalita spoluurčuje úroveň kvality zděděné imunity. Takže taková letní angína spojená s rýmou, bolestmi v krku a nateklými uzlinami je čistě záležitostí našich ledvin, stejně jako opakující se záněty močového měchýře – párového orgánu ledvin. Oslabení ledvin má také vliv na kolísání krevního tlaku, otoky, špatnou funkci lymfatického systému, psychické problémy depresivního typu a vůbec celkovou únavu až vyčerpání. Ledvinám bychom měli dopřávat dostatek teplých tekutin a minerálů, vyváženou stravu a čas od času malé množství fazolí azuki. Ledviny jsou nejvíce zatížené v zimních měsících, a proto je vhodné přistoupit k jejich regeneraci a regeneraci souvisejících orgánových systémů již na začátku podzimu.