Podzimní Festival Evolution zodpoví i dotazy týkající se vztahu zdraví a duše

cm logo festival evolution1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Není vám jedno, jak žijete, zajímají vás věci do hloubky a patříte k vyznavačům zdravého životního stylu? V tom případě byste si neměli nechat ujít Festival Evolution, který se bude konat o víkendu 23. a 24. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

V rámci festivalu se představí celá řada odborníků z oblasti celostní, konvenční i alternativní medicíny. To, že zdraví je to nejcennější, co v životě máme, není třeba zmiňovat. Na Festivalu Evolution se o zdraví bude hovořit také v souvislosti s tím, jak se cítíme a co prožíváme.

Například o vztahu zdraví a duše promluví fyzioterapeut a specialista na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému Tomáš Rychnovský s Milanem Studničkou. Prostor zde dostanou i praktici různých terapeutických směrů a dojde i na osvědčené rady našich babiček.

Každý z nás si jednou za čas u lékaře projde krevními odběry a zkoumáním krevního obrazu. Z něj lékař pozná náš zdravotní stav, určí případnou nemoc a její závažnost nebo sleduje účinnost léků. Pokud se chcete dozvědět, jak se můžete ve výsledcích orientovat i vy, nenechte si ujít přednášku Dr. Barbary Miller. Zjistíte, o čem vypovídají výsledky krevních rozborů, jak vypadají ideální hodnoty, i to, které testy byste si měli nechat udělat, přestože nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou.

Jsme to, co jíme

Výživoví poradci se na Festivalu Evolution zaměří na správnou výživu, profesionálové z oblasti kosmetiky doporučí, které přípravky zvolit a ekonadšenci se podělí o nápady, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale pomohou i uspořit výdaje na domácnost.

Na festivalu nebudou chybět oblíbené přednášky o bylinkách. Kdo má zahrádku, balkon nebo okenní parapet, určitě je rád využije pro pěstování bylinek. Některé se hodí na vaření, do salátů, polévek nebo pomazánek. Ale je dobré mít po ruce i byliny, které nám mohou prospět při nachlazení, kašli, bolestech v krku, nadýmání, menstruačních bolestech nebo při migrénách. Dozvíte se, které to jsou a jak o ně pečovat. A děti si na workshopu zasadí bylinky do vlastnoručně zdobeného květináčku.

Festival je největší přehlídkou certifikovaných biopotravin, svou speciální sekci zde nově budou mít raw potraviny, fair trade výrobky i konopné speciality. Mezi vystavovateli budou i specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy.

Připravena je rozsáhlá food zóna, ve které můžete ochutnat nabídku z tradiční kuchyně i ze specialit různých stravovacích směrů. Vyzkoušet zde můžete například běžná i ořechová másla nebo raw bonbóny.

Jídlem se bude zabývat i programová nabídka, nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Odborníci, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, poradí, jak se vyznat v etiketách, a jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky nebo jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme.

Pokud vás zajímá živá strava neboli raw food, tak nepřijdete zkrátka. Čekají na vás nejen stánky s raw potravinami a ochutnávkami, díky Lifefoodu zde najdete RawFest mini a celou rawfood zónu. V programu se od Pitera Caizera dozvíte, jak si připravit nápoje z lokálních bylinek a trav, nebo jak se starat o odšťavňovač, aby vám dlouho sloužil.

Na vše o živé stravě se můžete zeptat Wlasty Hlinkové a díky demo ukázkám se naučíte připravovat „zdravé“ svačinky. Zjistíte, že mnoho věcí ze spíže nahradí kosmetické přípravky i to, co zařadit do jídelníčku pro zdravou pleť vlasy i nehty.

Osobní rozvoj

V sekci věnované osobnímu rozvoji vám odborníci poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se zajímavými technikami práce s tělem a vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

Na Festivalu Evolution můžete vyzkoušet princip myšlení založený na vědomé změně uvažování a zvládnutí své mysli. Cítit vnitřní štěstí, spokojenost a svobodu může každý z nás. Jde o naši volbu, zda se rozhodneme zvládnout svoji mysl – u myšlenky vše začíná. Jak myslíme, tak se cítíme. Svobodné a vědomé myšlení je umění, které nevyžaduje speciální talent, je tu pro všechny a nepodléhá soutěži ani konkurenci. Pojďte se společně s Radanou Makariusovou naučit, jak se cítit příjemně a spokojeně.

Na prožitky blízké smrti se podíváte s americkým spisovatelem, psychologem a lékařem Raymondem Moddym, autorem bestselleru Život po životě.

Na festivalu si můžete zacvičit

Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, dechová cvičení, meditační praktiky nebo třeba bollywoodský tanec či tibetské lidové tance.

A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj.  Na festivalu nebudou chybět ani poradny z různých oborů, zajímavé budou také workshopy, které představí různé metody osobního rozvoje a vzdělávání, nebo celodenní dílničky pro děti i dospělé.

O festivalu

Více než 200 českých i zahraničních vystavovatelů představí své produkty zaměřené na zdravý životní styl.  Na pěti programových pódiích se představí více než 100 spíkrů, lektorů, učitelů i „praktiků“. Obě sekce, prezentační i programová, jsou neoddělitelné a vzájemně se podporují – o čem se v rámci programu bude mluvit, to je možné si rovnou vyzkoušet, osahat, ochutnat nebo si přivonět.

Na festival vyrazte určitě klidně i s dětmi. Chybět zde nebude dětský koutek, ve kterém se rádi postarají o vaše ratolesti, zatímco vy můžete v klidu nakoupit či navštívit vybrané programy. Pokud máte větší děti nebo si festivalové dění chcete užít společně s dětmi, tak doporučujeme využít relaxační zónu.

Kompletní festivalovou nabídku a doprovodný program najdete na webu www.evolution.cz nebo sledujte www.facebook.com/eso.bio.eco