Pevný bod

cm zena mic

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Určitě jste už slyšeli rčení „dejte mi pevný bod a já otočím celou zeměkoulí.“ Matematicky je to určitě pravda, ale co v našem životě? Při své práci mám tu čest sledovat různé lidi a ti, co nemají pevný bod v sobě, žijí zcela jiné životy, než ti, co ho v sobě cítí.

Když v sobě mám pevný bod, dokážu „otočit celým Vesmírem“, aby se splnilo to, po čem toužím. Cítím, kde je moje místo, udělám si ho v sobě, i kdybych předtím o všechno přišel. Vím, že dokážu cokoliv si usmyslím. A taky vím, co má smysl dokázat a co ne. Pevný bod je to místo ve mně, o které se mohu opřít, ať se kolem děje cokoliv. Ve skutečnosti má každý z nás v sobě pevný bod, ale jen některým „funguje“.

Co můžete udělat sami
Zkuste se pevným bodem spojit. Dejte si ruku na srdce a jen zhluboka dýchejte. Poproste svůj pevný bod, aby se Vám zjevil. Možná bude nějak vypadat, pravděpodobně bude symbolizován něčím, co Vám je příjemné. Ale může se stát, že Vám bude připadat nesympaticky nebo že ho bude představovat něco (např. nějaké zvíře), které je Vám nepříjemné. Pokud se tak stane, budete potřebovat přijmout to, co zatím odmítáte.

Ať už je to tak nebo tak, dříve či později přijde okamžik, kdy nebude snadné jít dál. Můžete pokračovat v každodenním soustředění se a koncentraci na svůj pevný bod nebo se na něj můžete podívat zvenku. Já k tomu používám metodu konstelací, kdy stavím speciální konstelaci právě na pevný bod uvnitř Vás. Při své práci jsem zjistil, že vnitřní pevný bod má každý z nás a že ho stačí „zresetovat“ na původní nastavení „z výroby“ a najednou se mohou dít zázraky.

Co se stane?
Budete v sobě cítit oporu. Nebude problém se postavit za sebe a jít za svými sny. Budete umět zůstat v klidu i uprostřed emocí a budete vědět, kdo jste. Budete mít svoje místo, a když bude třeba, budete mít svůj domov a své místo kdekoliv právě budete. Bude z Vás vyzařovat jistý druh klidné síly a budete si umět uhlídat hranice, aniž byste kvůli tomu museli (nadmíru) bojovat. Budete si sami sebe víc vážit a od života budete dostávat to lepší.

Jak dlouho tohle trvá?
To je u každého různé. Malou změnu budete asi cítit již po prvním zaměření se. Pokud se rozhodnete přijít na kurz Pevný bod, můžete očekávat větší změnu, ale asi se za dva dny Váš život neotočí o 180 stupňů. Ale vždy, když se „potkáte“ se svým vnitřním pevným bodem, se Váš život stabilizuje a obohatí.

Ještě jedna malá pomůcka
Může Vám také pomoci „kouzelná kartička“, kterou jsem pro Vás vytvořil. Je na www.smysl.com/Darky_pro_Vas. Když ji budete používat každý den, stanete se Vy pevným bodem pro každou Vaši část, která cítí, že potřebuje oporu a nemá ji. A tím, že budete tuhle práci dělat, se budete se svým pevným bodem sbližovat a ještě pomůžete sami. To je obzvlášť důležité, když máte pocit, že potřebujete oporu Vy sami a nemáte ji. Protože pomocných rukou je samozřejmě spousty, ale v životě každého z nás přijde chvíle, kdy jediná, která nám může doopravdy pomoci, je na konci mého ramene.

A čím víc víme, že život zvládneme sami, tím jsme méně manipulovatelní, máme méně strachu a tím více si můžeme „tančit podle sebe“, ne jak někdo druhý píská. A čím méně strachu, tím lepší a plnější život.