Perspektivním maminkám (2. část)

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Když něco někde tuhne, píchá a bolí, dejte měsíčkový olej
Nejen pro maminky je dost vhodné použití našeho měsíčkového oleje  se speciální antioxidační, protizánětlivou a lymfodrenážní schopností. Výčet jeho dobrých vlastností je na několik stránek. Poznamenávám, že měsíčková mast olej nenahradí, protože se do vaziv ani lymfy v podstatě kvůli vlastnostem masťovému základu nevstřebává.

Takže zkráceně:

Měsíčkový olej se vstřebává pokožkou i sliznicemi do vazivových struktur, které zvláčňuje a lubrikuje místo nezásoby (nepohybem) kyseliny hyaluronové ve tkáni a potom pokračuje do lymfatického systému, kde zvyšuje rychlost toku lymfy a tvorbu protilátek v uzlinách. Je tedy protizánětlivý, tkáňčisticí, plastifikující, uvolňující, protivráskový, protistriový, fantastický na kde co; ale nejde vyprat ani nejklamnějším běžným pracím práškem.

Prsa se mažou v prevenci zánětů a rakoviny ve směru od hrudní kosti do podpaží.

Břicho proti zánětům a hlavně proti striím od pupku nahoru také směrem do podpaží, dolní část směrem do tříselné oblasti. Nebo lze mazat břicho krouživě ve směru hodin (ne digitálních), tedy ve směru pochodu natráveniny střevy.

Porodní cesty se stanou průchodnějšími a vláčnějšími přiměřenou aplikací asi 1-2 ml měsíčkového oleje, alespoň obden po dobu půl roku – porod se tím subjektivně velmi výrazně urychlí. Poškození porodních cest je minimální a poporodní hojení výrazně zrychlené. Zprávy od žen, které rodily, jsou až neuvěřitelně příznivé, porody většinou proběhnou do jediné hodiny.

Aplikace měsíčkového oleje  do pochvy je vhodná i v pozdějším věku, neboť šetří Bartoliniho žlázy a zvyšuje plasticitu pochvy, což výrazně vylepšuje nebo případně i umožňuje erotické procesy, zde zvláčňuje děložní hrdlo a podílí se na prevenci jeho defektů a změn, včetně těch vedoucích k rakovině. Aktivizací zdejší lymfy se měsíčkový olej  podílí i na odplavení metabolitů s vlivem na netvorbu myomů a cyst. Spolu s Döderleinovým bacilem a případně předchozím výplachem zředěnými dubovými kapkami  výrazně tlumí výtokovou aktivitu mikrobů a plísní.

Pravidelné používání měsíčkového oleje v okolí poševního vstupu dokonce umožní i šetrnější defloraci, je-li tato ještě aktuální.

Na krk se měsíčkový olej  maže zepředu ve směru k uchu nebo se přikládá na vložce při angínách a zánětech nosohltanu. Do konečníku se aplikuje 1-1,5 ml při bolících i krvácejících hemeroidech. Nohy se mažou směrem k srdci proti zánětům žil, otokům a křečovým žilám. Lze s ním i masírovat namožená záda a vrzající klouby (ty opět směrem k srdci).

Bez dubovek nelze žít!

Dubové kapky  vyrobené speciální technologií z dubové kůry a dalších bylin lze použít po rozředění vodou 1:4 – 1:10 na poševní plísně. Neředěné lze z rozprašovače (například i od Vincentky) stříknout do krku a propolknout (pomalým polknutím rozetřít po sliznici hrdla) při počínající angíně či zánětu nosohltanu, mandlí i středouší. Doporučuji je použít i na mezi-prstní plísně, oděrky, ranky a bezkonkurenčně na kousance od hmyzu a nejzvláště od vrtáku borréliového klíštěte, žihadla od žihadlovce, kusadla kusadlovce, zubu kousavce, savce i pily nebo pijavice, hřebíku vypadlého ze stropu (informace pro blonďaté příslušnice: „Protože ten je špičkou nahoru…“) a tak nějak vůbec na všechno, protože bez dubovek se prostě nedá žít. Tlumí i svrbící a alergickou reakci po bodnutí či kousnutí, takže není tendence to rozškrábat. Mírní také bolesti i padání zubů, paradentózu i krvácení dásně po čištění zubů.

Několik mých s jinými přípravky neúspěšných důvěrných známých si vyzkoušelo dubovky ředěné asi 1:4 vodou i při plísních a infekcích zřetelně poševních (5-10 ml roztoku aplikovaného 2-4D a za půlhodinu ještě 1-3 ml měsíčkového oleje  2D; aplikovat gumovým násadcem na injekční stříkačce vleže na zádech s nohama opřenýma o zeď). Ke své spokojenosti byly v pořádku během několika dnů (pokud si budete dubovky za tímto či jiným účelem ředit, nezapomeňte, že po naředění se musí spotřebovat do čtvrt hodiny).

Dubové kapky rovněž stahují póry a vymačkané uhry a tak vůbec jsou natolik dobré, aby je člověk nosil stále při sobě. Třísloviny dubu totiž reagují s bílkovinami za vzniku stahujícího povlaku a tak všem mikrobestiím znepříjemňují existenci a nám vylepšují život; někdy ho i nenápadně umožňují.

Novpoklony a další cviky

Tak, teď máte základ pro čištění a údržbu svých luzných těl. A nyní už stačí jen jejich rozhýbání pravidelným lehkým cvičením, například novpoklonami.

Zjednodušeně:

Nejdříve proveďte prostý nahrbený předklon, z něj klek s hlavou ohnutou ke kolenům, pak se vraťte do hlubokého dřepu na celých chodidlech s uvolněním břicha, krku a zad. Po dvou vteřinách následuje vztyk do mírného záklonu s oporou rukou pod zadkem pro protažení třísel a podsazení pánve. Potom se nahrbíte a maximálně dovydechnete zbytek vzduchu z plic. Nakonec provedete výpon na špičky a zvednete ruce nad hlavu s hlubokým maximálním nádechem (odspoda: břicho-hrudník-ramena). Opakujte 5-10 cviků několikrát během dne. Toto cvičení zlepší pružnost svalů a pohyblivost páteře, stav břišních orgánů a samozřejmě prokysličení i prokrvení celého organizmu.

Cvičení ZLZ (zajíc-lachtan-zajíc, slovensky ZUZ: zajac-uškatec-zajac) začíná polohou zajíce ve své jamce – klek, sed mezi paty a předklon hlavou až na zem. V této poloze posečkáte i několik minut, až přestanete pociťovat napětí v bederní páteři a zádech. Potom zvolna přejdete do polohy lachtana s prověšeným hrudníkem a oporou o napnuté paže (ruce jsou vytočeny palci ven). Je to uvolněná stabilní poloha, v níž můžete vyčkat, až se bederní a břišní oblast propne a opět zmizí pocit napěti. Při tom se mohou ozývat lupnutí povolených vazů. Z této polohy se nesmí hned vstát, aby nedošlo k blokaci bederky, takže zacouvejte na chvilku zpět do polohy zajíce. Časový profil cvičení ZLZ je: 3-1-? minuty.

Chodit je třeba vzpřímeně, což vede k zastrčení hlavní opory prsou – břicha. Proto je třeba se vyprsit a nosit hlavu zpříma (jako elegantní Indky s nákupem na hlavě nebo královny s narovnaným krkem) a staženou dozadu (ne vystrčenou dopředu jako Hurvínek), přičemž se dobře živeným osobám tvoří druhá brada (dámám v kategorii „vypadáte dobře“ i lalok). Lopatky je třeba stáhnout k sobě, ramena rozložit do šířky a hrudník (kyfózu) srovnat (odhrbit), pánev podsadit, aby se zadek zastrčil a snížilo se tím napětí svalů vzpřimovačů trupu a zátěž obratlů bedrokřížového spojení L5/S1, zpevnilo prověšené břicho a lépe orientoval kyčelní kloub (vysazený zadek, nadváha a věk vedou do fronty na nový nebo k Novému…).

Strava, hlava, kdy co

A abych jen nedoporučoval, ale i něco zakázal – třeba u stravy:

V jídlech je nutno omezit játra zatěžující chemii, bílý cukr, bílé pečivo, margaríny (ztužené rostlinné tuky), smaženiny, uzeniny, paštiky, masové vývary, instantní potraviny, tepelně barevně změněné potraviny (pražené, kůrčičky, čokoládu, kávu apod.), silné koření (pepř, hořčice atd.), kořeněné přísady a omáčky, kečup, tavené sýry, konzervanty.

Zelenou zeleninu jezte spíše syrovou, ostatní spíše vařenou. Upřednostněte celozrnné potraviny. Mléko je lepší ředěné vodou 1:1 a jen v podmínkách zvýšené fyzické námahy. Vhodné jsou netučné neoschlé sýry na bázi tvarohu a bílé jogurty s obsahem živých kultur. Z tuků jen trochu: pomazánkové máslo, máslo, sádlo (neškvarkové), slunečnicový a olivový olej. A nekouřit!

No, a když se vám podaří omiminkovat, tak v předchozím procesu klidně pokračujte. A ještě dlouho potom jako obranu proti stárnutí.

Obvyklá aktivita spermií dárce je zajímavá – 80% XY (klučičí) projde cervikálním hlenem děložního hrdla během dvou hodin a potom kluci začínají dost vadnout. Holky XX, ale vytrvávají v pomalejší aktivitě až dva dny!!! Jinými slovy, holčičku si děláte před ovulací a kluka po ovulaci. Pro děvče ale musíte odolat genetickému dárci, až ho omámíte svými feromony v době ovulace s připravenými kluky, kteří by mohli holky předběhnout. (Ovulace je obvykle 14tý den po začátku menzes a je vysoká pravděpodobnost kluků, kdežto 13tý den holek.)

Rada ženám pro život: Přemýšlejte empaticky, proč lidi ve vašem životě dělají to, co dělají, co je vede k dotyčné aktivitě, abyste pochopily jejich existenci a dokázaly tu svou sladit do akceptovatelného kompromisu.

Druhá rada pro život: Nenechte se tím odradit a tvrdě jim ukažte pevnou ruku odpovědné matky!