Optimální vlhkost vzduchu = klíč ke zdraví

cm zvlhcovac vzduchu

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V zimních měsících se venkovní teploty pohybují stále okolo bodu mrazu. A snad každého z nás trápí suchý vzduch a s tím spojené problémy jako:

  • suchý a dráždivý kašel
  • chronická rýma a neustálý pocit plného nosu
  • ranní škrábání v krku
  • popraskané rty a vysušená pokožka
  • pálení očí a mnohé další
Jakmile si totiž za mrazivého počasí doma zatopíme, klesá relativní vlhkost vzduchu. Příjemná a odborníky doporučovaná by se měla pohybovat v rozmezí od 40 % do 60 %. V zásadě existují dva problémy spojené s nesprávnou vlhkostí prostředí, ve kterém se pohybujeme, žijeme. Tím prvním je příliš vlhký vzduch (více než 60 % relativní vlhkosti), o kterém vědí své především obyvatelé starších rodinných domků. Nadbytečná vlhkost totiž prospívá nežádoucím plísním a roztočům.

Dalším extrémním případem je nedostatečná vlhkost vzduchu, která se nezřídka kdy pohybuje i pod hranicí 30 % relativní vlhkosti. Tento problém zase trápí obyvatele panelákových bytů, domů. A my vám poradíme, jak s ním bojovat.

Jednoduchým řešením, jak dosáhnout optimální vlhkosti v bytě či na pracovišti, je pořídit si zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovač vybírejte vždy takový, který vodu v nádobě ohřívá a pára vyfukovaná do místnosti je tak zbavena choroboplodných zárodků. Takové zvlhčovače jsou schopné zajistit dokonalou čistotu a jsou proto doporučovány i do školních a předškolních zařízení.

Co se týká vody vhodné do zvlhčovačů vzduchu, obvykle si vystačíte s běžnou vodou z kohoutku, je možné použít i vodu destilovanou nebo převařenou. Pokud máte doma příliš tvrdou vodu, je vhodné pořídit si zvlhčovač s filtrem proti tvorbě vodního kamene. Určitě byste se měli zajímat také o objem nádrže na vodu, abyste věděli, jak často budete muset vodu v nádrži doplňovat.

Velmi dobrým pomocníkem v boji s příliš suchým vzduchem se vám může stát ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s ohřevem páry Ocean-CARE H4.

Tento přístroj kombinuje výhody dvou principů zvlhčování – energeticky nenáročný ultrazvuk a tepelný ohřev páry. Ultrazvuk je nejúspornější způsob zvlhčování vzduchu, tepelný ohřev páry zase zajišťuje ničení nežádoucích choroboplodných zárodků. Přístroj disponuje automatickým senzorem vlhkosti i časovačem. Dále má demineralizační filtr, který zabraňuje vzniku bílého povlaku na nábytku. Velkou výhodou je tichý noční režim bez zvukové signalizace. Dále oceníte zejména:

  • automatickou regulaci vlhkosti
  • časovač nastavitelný až na 8 hodin
  • tři režimy provozu
  • zvukovou signalizaci prázdné nádrže

Tak neváhejte a proměňte svůj byt ve zdravý přístav. Produkt Ocean-CARE H4 naleznete v naší nabídce.