Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Působení slunečního světla má své přirozené účinky. Je to dar přírody, slunce je posel zdraví. Paprsky ovšem mohou být nebezpečné, zvláště v dnešní době, když hovoříme o ozónové díře a jiných civilizačních problémech.
Ochrana proti slunci by se měla stát každodenním návykem. Je nutné ji zahájit již u dětí. Do 6 měsíců by se kojenec neměl vystavovat přímému slunci. Dostatečný je pobyt v polostínu, sluneční rozptyl je vyhovující. Batole mladší 2 let nelze vystavovat slunci mezi 11. až 14. hodinou.
Před pobytem na slunci je nutné pokožku natřít ochranným slunečním přípravkem podle fototypu kůže. Do 12. hodiny se aplikace ochranného krému musí opakovat, zejména po koupání.
Nabízíme dětem dostatek nápojů!
Nezapomínáme na čepičku s kšiltem a brýle. Kromě pokožky totiž slunce ohrožuje zejména oči. Některé plochy odrážejí UV záření (například písek, voda, sníh a další). Expozice sluncem je pak intenzivnější.
Vybíráte-li krém pro děti, je důležité, aby byl nejen účinný, ale také vhodný pro jejich pokožku. Určitě by měl poskytovat ochranu proti UVA i UVB záření a být voděodolný. Doporučován je ochranný faktor (SPF) 30 a vyšší.
Děti mají vnímavější kůži k vlivům UV. Ještě nemají dokonalou tvorbu barviva – pigmentu, který kůže potřebuje při opalování. Děti mají také tenčí kůži a dochází u nich k hlubšímu průniku slunečního záření (hlavně UVB). Tento fakt je třeba mít na zřeteli, pokud má Vaše dítě na kůži mateřská znaménka. Tato místa chraňte s větší intenzitou.
Celková nabídka opalovacích přípravků pro děti.