Objevte zdravý poklad z Norského moře

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Každé ráno od února do května vyjíždí rybáři do čistých vod chladného Norského moře, aby ulovili a přivezli na pevninu poklad, který po staletí pomáhá lidem udržet si imunitu a dobré zdraví. Ano, řeč je o lovné sezóně v oblasti Lofot, tedy souostroví tvořeném více než osmdesáti ostrovy a o treskách, které rybáři loví v místní čisté mořské vodě. Proč je ale treska nazývaná pokladem? Kromě rybího masa, které je samo o sobě zdravé, skrývají tyto ryby i neocenitelnou substanci extrahovanou přímo z tresčích jater. Tou je rybí olej obsahující omega-3 mastné kyseliny, jejichž pozitivní účinky na lidský organismus potvrzují tisíce studií.

Důležité omega-3 mastné kyseliny

Polynenasycené omega-3 mastné kyseliny jsou považovány za životně důležité, neboť si je naše tělo neumí samo vytvořit, a proto je musí získávat ze stravy. Nejdůležitějšími mastnými kyselinami jsou kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA). Nesčetné vědecké studie dokazují, že jsou tyto látky zdraví mimořádně prospěšné, neboť jsou stavebními kameny všech buněk v lidském těle. Tyto životně důležité látky musí zejména národy žijící bez přístupu k mořským rybám čerpat z jiných zdrojů, nebo využít doplňků stravy obsahujících omega-3 mastné kyseliny.

Ranní dávka zdraví

Mollerś Rybí olej V současné době se na českém trhu nově objevují unikátní omega-3 výrobky pod značkou Möller’s. Rybí olej Möller’s a rybí olej Möller’s s citrónovou příchutí pochází z tresčích jater zpracovaných do jednoho dne od vylovení tresek z Norského moře. Díky přísné kontrole a více než 160leté zkušenosti pocházející od zakladatele společnosti lékárníka Petra Möllera jsou tyto oleje na absolutní špičce kvality. Möller’s je nejoblíbenější značkou rybího oleje v Norsku a téměř každý obyvatel této země si vždy ráno dává lžičku rybího oleje, jako pravidelnou dávku imunity a zdraví. Pro uživatele, kteří nemají rádi tekutou formu oleje, má značka Möller’s i variantu omega-3 kapslí.

Nejen omega-3, ale i vitamíny

Složení výrobků Möller’s napomáhá nejen fungování imunitního systému, ale i správné funkci srdce, mozku a očí. Rybí olej má opravdu velkou škálu benefitů pro uživatele a je možné ho užívat v podstatě kdykoliv od šesti měsíců věku dítěte. Experti v oblasti imunity uvádějí, že rybí oleje z tresčích jater obsahují vitamíny A a D i omega-3 mastné kyseliny, které zahrnují zdraví velmi prospěšné kyseliny EPA a DHA. Vitamíny A a D přispívají k normálnímu imunitnímu systému, EPA a DHA zase ke správné činnosti srdce. DHA je prospěšná k udržení normální činnosti mozku a spolu s vitamínem A přispívá k udržení dobrého stavu zraku. Vitamín D hraje důležitou roli v udržení normálního stavu kostí a zubů, naopak vitamín A chrání buňky před oxidativním stresem.

Rybí olej s výjimečnou chutí

Mnozí z nás si možná vzpomínají, že v dětství dostávali každé ráno rybí tuk na lžičce. Kvalita tehdejšího oleje byla zřejmě uspokojivá, ale o příjemné chuti se hovořit nedalo. Chuť je složka, která za poslední roky prošla u rybího oleje zásadní změnou. Rybí olej Möller’s opakovaně získal ocenění za „výjimečnou chuť“ od Mezinárodního institutu chuti a kvality v Bruselu (ITIQ). Tuto cenu uděluje porota složená mimo jiné z kuchařů od Michelina a získávají ji opravdu jen ty nejlepší produkty.

Věříme, že si Möller’s zamilujete a že v něm obsažené látky poskytnou vám i vašim dětem účinný prostředek pro posílení imunity a zdraví.