Zdraví díky odkyselení – Nemoci z přemíry škodlivých usazenin jsou civilizační choroby

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Naše vrozené dispozice či síla nebo slabost jednotlivých orgánů našeho těla a jejich funkcí způsobují, že škodliviny vedou k chorobám způsobeným jejich usazováním, potížemi při jejich vylučování, k nemocem vzniklým z nedostatku minerálních látek nebo k narušením sliznic a plísňovým onemocněním jako důsledku vylučování kyselin pokožkou. Než jsou kyseliny a jedovaté látky neutralizovány, dochází k poškození buněk, tkání, žláz, orgánů, pouzder, kloubů a funkcí.

A jak tedy poznáme, zda nebo jak jsme zasaženi škodlivými usazeninami? Nebo do jaké míry jsme demineralizováni?

Pánbůh je přísný a napíše nám to do obličeje. Vlasový porost, vzhled pokožky, dásně a zuby, nehty na nohou i rukou jsou velmi výmluvné. Totéž platí i pro špatně prokrvené ruce nebo nohy, váčky pod očima, všechno možné, co vyloučí pokožka nebo sliznice, nejrůznější nečistoty na pokožce, hromadění vody v tkáních, stařecké skvrny, otevřenou nohu apod.

Copak udělá člověk, který chce koupit koně, aby zjistil, je-li kůň zdravý? Podívá se mu na zuby. Tady musíme u dospělého a tím spíše u staršího člověka obdivovat spíš práci zubního lékaře nebo laborantů, vlastní chrup už těžko. Ale z toho, jak chrup vypadá, můžeme poznat hodně.

Jen se podívejte, když ráno vstanete, do zrcadla – bez zubů a bez brýlí, bez nalíčení a bez paruky. Kdo to je?

Poznáte tu osobu, poznáte, že jste to vy, máte radost, že zase konečně jednou vidíte někoho sympatického, a s úsměvem zrcadlo pozdravíte? Nebo se na svůj protějšek zamračíte a zeptáte se: „Kdopak jste?“

Je to vůbec velmi mrzuté, že nám příroda ve své zlomyslnosti nastrká všechno, co nám chce říct, do obličeje. Tak hluboké vrásky se nenajdou nikde jinde na těle! A proč ty pytlíky visí zrovna pod očima? A proč musí být tak oteklý zrovna obličej? Proč ne nějaké jiné místo na těle, které nikdo nevidí? Proč se stařecké skvrny objevují právě na obličeji a na rukou a ne na zadnici?! Proč uhříky vyrážejí na obličeji, na šíji a ve výstřihu a ne tam, kde nejsou vidět?

Proč se při obzvlášť vysokém zatížení škodlivými usazeninami tvoří na obličeji velké boule, které jsou pak třeba diagnostikovány jako „rakovinová hnízda“, jak jsme to před několika lety zažili u jednoho našeho známého. Byl to dálkový řidič, který byl ve 49 letech předčasně pensiován. Posledních 12 let jezdil ve dne v noci po celé Evropě a podle vlastního přiznání se živil černou kávou, klobásami a hranolky, jednou „na bílo“, jednou „na červeno“, velmi vynalézavě na střídačku buď s majonézou, nebo s kečupem.

Nic jiného než škodlivé usazeniny jsme u něj však nezjistili. Projevovalo se to otylostí a neobyčejnou ztuhlostí. Už ani neudržel noviny, tak ho bolely svaly. Celý obličej měl plný nehezkých velkých boulí, které na jedné velké klinice v Münsterlandu diagnostikovali jako „rakovinová hnízda“.

Ovšemže to nebyla rakovinová hnízda. V boulích se ukládaly škodlivé usazeniny, které moudré tělo tomuto méně moudrému muži mlčky a provokativně nastrčilo do obličeje. My jsme mu poradili detoxikaci, zpočátku velmi opatrnou a postupně stále důslednější a drastičtější. Prvních pár týdnů ať se živí pouze vegetariánsky. Přes den vypít litr až dva vody, k tomu i ovocné šťávy a šťávu z červené řepy a kyselého zelí aj.

U osob s takto silným zanesením škodlivými usazeninami se nemůže hned začít s litry čaje, který tyto usazeniny rozpouští, protože by rozpuštěním tak velkého množství usazenin mohlo dojít k zaplavení těla kyselinami, což by mohlo skončit i infarktem!

Hned od začátku se musíme vedle plnohodnotné vegetariánské stravy postarat formou potravinových doplňků i o dostatečný přísun energeticky bohatých minerálních látek, aby se neutralizovaly kyseliny v krvi, lymfě a buňkách. Současně začneme se zásaditou péčí o tělo formou celkových koupelí, koupelí nohou, omývání a pití zásaditých nápojů atd., čímž se neutralizují kyseliny a škodlivé látky se vyloučí všemi póry a vyměšovacími žlázami pokožky.

Po jednom nebo dvou týdnech začne vlastní detoxikace. Začne se půl litrem bylinkového čaje pro rozpuštění usazenin denně. Pak se týden po týdnu množství čaje zvyšuje přibližně až n a1 litr. Zároveň se pije denně 1 až 2 litry vody.

Teď se škodlivé látky konečně uvolní i z míst, kde se usadily jakoby natrvalo, a vyplavují se.

Předtím byly kyseliny obsažené v tělních šťávách neutralizovány a jako neutrální soli, jejichž vyloučení je nezbytné, vyloučeny přes ledviny a střeva.

Ve fázi pití čaje, kdy jde skutečně o odstraňování škodlivých usazenin, je třeba zásadně zvýšit spotřebu minerálních látek! Kvůli odstranění kyselin to platí i pro počet a délku koupelí. Doporučili jsme mu obden zásaditou koupel od 30 až do 60 a později 120 minut. Tento muž už neměl prakticky žádné tělní šťávy, které by nebyly zaneseny škodlivinami. Proto je nebylo možno na začátku kúry zatěžovat ještě dalšími kyselinami, které by vznikly při rozpouštění škodlivých usazenin.

Je třeba znovu poukázat na to, že každé rozpouštění usazenin znamená, že stará, už dříve neutralizovaná kyselina se opět stává aktivní, protože rozpouštění škodlivých usazenin znamená, že se neutrální sůl rozdělí na původní minerální složku, např. kyselinu močovou. Původní kyselina je opět aktivní a musí být znovu neutralizována, např. tím, že organismu denně dodáváme vegetariánskou stravu nebo neutralizační minerální látky, aby mohla formou neutrální soli tělo opustit. Tento proces podporujeme průběžným pitím čisté energeticky bohaté vody.

Náš dálkový řidič potřeboval více než rok důsledné detoxikace a důsledné zásadité péče o tělo. Pak se všechna „rakovinná hnízda“ ztratila. Dnes se mu daří dobře. Koupil si sportovní fáro a teď si staví letní sídlo u Baltského moře. Penze si bude užívat ještě dalších 30 nebo 40 let, protože ho zcela jistě ani doktoři ani úřad důchodového zabezpečení nebudou zvát na kontrolní prohlídky. Tak pevně jsou všichni přesvědčeni o tom, že jeho „nemoc“ je nevyléčitelná. Není divu, že zdravotní pojišťovny jdou od jedné miliardové ztráty k druhé a že pojistné se už téměř nedá zaplatit!

Ukázka z knihy Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin.