Nastává nejlepší období na hubnutí

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Tak a máme tady zase jaro, každoroční festival hubnutí a detoxikace. Ale věděli jste, že to má své opodstatnění? Tedy nejenom, že přes svátky se nám opět podařilo pár kilogramů přibrat, ale že i strava přes zimu je přeci jen trochu větší oříšek pro trávení a tělo na jaře potřebuje „uklidit“. Jaro je na hubnutí nejvhodnějším obdobím. Tak jako se probouzí příroda, probouzí se rovněž náš metabolismus a přepíná se na rychlejší stupeň spalování. Proto, pokud chceme zhubnout, je vhodné mu v tomto období pomoci.

Hubněte stravou, ne hladověním

Správně zvolená strava nám nejen pomůže nepřibrat, ale dokonce nám může pomoci výrazně zhubnout. Na tuto metodu přišli vědci z Harwardské univerzity a pro její skvělé účinky byla okamžitě s nadšením přijatá veřejností a velké oblibě se těší dodnes. Nazývá se proteinová, nebo také ketonová, dieta. Metoda spočívá v pravidelném konzumování vysoce proteinových jídel se sníženým obsahem cukrů, tedy žádné hladovění. Hlavním zdrojem energie pro tělo jsou obvykle cukry. Vzhledem k jejich omezenému přísunu během diety jsou však rychle spotřebované a hlavním zdrojem energie se stává uložený tuk. Tato metabolická změna spouštějící rychlé spalování uložených tuků se nazývá ketóza.

Proteinová jídla

Základem jídelníčku jsou tedy jídla s vysokým obsahem proteinů, neboli bílkovin. Správně zvolený jídelníček je základem úspěchu. Tak jaké potraviny zvolit? Mezi vhodné potraviny například patří: chudé maso (skopové, drůbeží, ryby), mléčné výrobky (sýr, jogurty, mléko), luštěniny (sója, hrách, fazole, čočka), tofu, vejce, zelenina. Naopak zapomeňte na: pečivo, brambory, těstoviny, rýži, sladkosti, ovoce a alkohol.

Jednoduše a rychle

Naučit se sestavit správný nutričně vyvážený jídelníček chce trochu znalostí a cviku, případně se obrátit na výživového poradce. Je zde však také možnost svěřit celý proces hubnutí do rukou profesionálů. 5 denní dieta nabízí skvěle propracovaný koncept instantních jídel, kde jde všechno jednoduše, doma, bez počítání kalorií, nebo konzultací s výživovým poradcem. S širokou nabídkou proteinových jídel nikdy nebylo hubnutí jednodušší. Jíte 4 instantní proteinová jídla denně, která Vám poskytnou všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály, jako u běžné stravy. Zároveň jsou však navržena tak, aby Vás spolehlivě udržovala ve stavu ketózy, tedy spalování tuků bez pocitu hladu. Jídla Vás spolehlivě zasytí a můžete si dokonce dopřát i dezert.