Můžete se cítit a vypadat mladší

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Upozorňuji předem – je to dřina. Pokud máte důvod a silnou vůli, Vaše snaha bude korunována vítězstvím. Pocítíte příliv nádherné energie a krásný pocit „bezdůvodné“ radosti ze života.

Nejprve je třeba vypracovat osobní plán podle Vašich problémů a cílů, neboť krása je odrazem Vaší duše a Vašeho těla. Konkrétně: nateklá oční víčka určitě nepřispívají ke kráse – nateklá spodní víčka signalizují přetížené ledviny, nateklá horní víčka přetížený žlučník, hnědé pigmentové skvrny problémy jater, bledost špatný krevní obraz atd. Kvalita vlasů ukazuje na celkový zdravotní a výživný stav organismu.

Informace k jednotlivým problémům naleznete na našich stránkách, případně můžete požádat o radu autorku článku rozhonova@celostnimedicina.cz nebo využít naši bezplatnou lékařskou poradnu.

Jsou však i všeobecně platná pravidla, jak dosáhnout pozitivních změn.

1) Duševní a duchovní oblast
Zde platí univerzální vesmírný zákon „co vysíláš, to se Ti vrací“. Vysíláš-li zlobu a nenávist – vryje se Ti tato emoce nejen do tváře, ale také způsobí nemoc těla. Naplníš-li svoji duši láskou, láskou k sobě, svému životu, k lidem, zvířatům, přírodě… Tvůj obličej se rozzáří a i tělo bude mít tendenci „fungovat podle Božího plánu“, tj. bezchybně. Doporučuji knihu Co nám tělo říká od Miroslava Hrabici. Poslouchejte meditační hudbu, navštěvujte kurzy jógy, meditací a usmívejte se. Znáte to, jste-li šťastní, usmíváte se. Platí to i opačně: naučíte-li se upřímně usmívat (díky tréninku), budete jaksi bezdůvodně šťastnější a lidé Vás budou mít rádi.

2) Očista těla
Čisté vnitřní prostředí je základem zdraví i krásy. Toxické vnitřní prostředí se projevuje nečistou pletí, únavou, alergiemi, častými onemocněními, špatnou náladou a také tím, že nevoníte, když se zpotíte aj. Výborným prostředkem k očistě těla je hladovka, nejlépe prováděná spolu s výplachy střev a s pitím čistících čajů a většího množství vody. Další možností, jak detoxikovat organismus a udržet ho ve výborném stavu, je užívání sladkovodní řasy chlorelly. K tomuto tématu odkazuji na můj článek Detoxikační kůra.

3) Výživa
Obecně lze doporučit jíst co nejvíce syrových potravin (ovoce, zelenina, naklíčené obiloviny a luštěniny, ořechy, semínka), pšeničný chléb zaměnit za žitný, vyhýbat se konzervám, smaženým a uzeným pokrmům. Nepoužívat ztužené pokrmové tuky ani výrobky, které je obsahují, preferovat olivový olej a máslo. Vypít několik sklenic čisté vody a 2-3 šálky čaje (zeleného a bylinného) denně.

Konkrétní osobní doporučení vychází z typu a stavu zažívání, mělo by zohlednit Vaši hmotnost, krevní skupinu, Vaše vlastní chutě a zvyklosti. Alespoň malá rada: pokud si dáte něco dobrého, co byste neměli, nic si nevyčítejte a snažte se tzv. nezdravou věc kompenzovat – mnoho mastného pivem, malým fernetem, nebo hořkým čajem a pohybem, mnoho masa zeleninou, uzeninu zeleninou a přírodním vitamínem C, sladkosti zeleninovými šťávami, pitím většího množství vody, pohybem. Po každém příliš velkém jídle další vynechejte nebo nahraďte ovocem, stejně nebudete mít velký hlad.

4) Pohyb
Nezapomeňte „Kdo se alespoň 1x za den nezapotí, nemůže být šťastný“, choďte, tancujte, běhejte, plavte, cvičte jógu, hrajte si…

Hodně štěstí na Vaší cestě životem.