Mikrovlákniny ve službách střeva

cm vlaknina

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mikrovlákniny společně s vodou nabobtnají a jsou nuceny odejít z trávicího traktu stolicí ven, protože je nedokáže střevní stěna vstřebat. Mezitím ale svou přítomností tuto stěnu jemně dráždí a podporují střevo k lepší peristaltice: To je velmi důležitý okamžik pro zdravý cyklus střeva a přeneseně pak pro mnohé léčivé procesy.

Střevo je největším orgánem v těle. Kdybychom jej rozložili na plochu, překvapilo by nás svou rozměrností. Umíme si pak lépe představit, co nastane, když tato plocha onemocní, a jak to ovlivní celého člověka.

Tenké střevo má funkci vstřebávaní, má za úkol vstřebávat z potravy do krve živiny důležité pro život člověka. Nacházejí se zde speciální útvary buněk, které sehrávají velmi důležitou úlohu při obraně organizmu. Dá se říci: V jakém stavu je střevo, v takovém stavu je imunitní systém. Tlusté střevo má na starosti vylučování již nepotřebných zplodin z těla ven. Když je tato funkce omezena, pak dochází k přetěžování ledvin i jater. Tělo je těmito zplodinami zaplaveno a snadno onemocní. Střevo je takový dobráček, dlouhou dobu si nechává líbit špatné zacházení a nijak se neprojevuje, ale v okamžiku, kdy míra jeho snášenlivosti přeteče, pak se projeví velké potíže.

Aby se člověk cítil dobře, použije psyllium.

Je to rostlinný doplněk, obsahující látky s výbornou vazebnou vlastností, čistí střevní trakt. Lněné semínko a vlákniny psyllia jsou posíleny ve své čisticí činnosti ještě dalšími rostlinnými extrakty ze švestky, jablka, jilmu ad. Usnadňuje trávení, vytváří zdravou mikroflóru, má detoxikační a regenerační účinek. Tvoří základ pro čistotu vnitřního prostředí organizmu, harmonii, dobrý pocit zdraví. Je vhodná kombinace s probiotiky – laktobacily.

Každý z nás má své vnitřní biologické hodiny. Doba od 5 hodin ráno do 10 hodin dopoledne je určena pro vyprazdňování, čištění. Během dne je tělo přizpůsobeno přijímání těžší stravy a od 17 hodin odpoledne do 20 hodin ještě lehčí stravy. Noční hodiny jsou určeny ke zpracovávání přijaté potravy.

Jestliže máme tyto biologické hodiny narušeny, posunuty, obráceny, pak můžeme brzy očekávat, že se dostaví nějaké problémy.

Je doporučován dostatečný pitný režim.