Manažer dojel – aneb všechno se nám vrátí (krátký příběh z ordinace MUDr. Jana Hnízdila)

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stejně jako selhaly všechny pokusy reformovat komunistický režim, nejde reformovat ani obludný medicínskofarmaceutický komplex. Rozpadne se sám. První signály už přicházejí. Před měsícem mne v ordinaci navštívil jeho vrcholný představitel, padesátiletý obchodní ředitel velké farmaceutické firmy.

Dnes bezradný a vyčerpaný člověk léta vymýval mozky lékařům, zahrnoval je dárky, staral se o jejich „vzdělávání“ na kongresech v exotických zemích a připravoval pro ně prezentace nových léků. Ve firmě vystoupal až na vrchol. Ani si přitom nevšiml, že dcera už je dospělá a že od něj odešla manželka. Aby všem ukázal, jak je úspěšný, nechal si postavit luxusní vilu. Žije v ní sám.

Rok trpí krutými bolestmi hlavy, únavou, nejistotou, cítí trvalé napětí. Návštěvu lékaře dlouho odkládal, jenže pak zjistil, jak si kolegové začínají všímat, že začíná zaostávat za svou pověstí neúnavného dříče. Jako držiteli firemní platinové zdravotní karty se mu dostalo nadstandardní péče „manažerského programu“ věhlasné pražské nemocnice. Po týdenní anabázi nejrůznějších vyšetření mu doktor oznámil, že může být klidný. Všechny výsledky jsou v pořádku.

Mužovi se chtělo vypovědět, jak je nešťastný a opuštěný, ale doktor neměl čas. Po deseti minutách odcházel z ordinace s receptem na drahý lék proti depresi, který jeho firma před pěti lety uváděla na trh.

Knihy MUDr. Jana Hnízdila Mým marodůmBolesti zad: mýty a realita naleznete v naší nabídce.

Shlédněte pořady s MUDr. Janem Hnízdilem – lékařem a odborníkem na komplexní medicínu: Hyde park s MUDr. Janem Hnízdilem, MUDr. Jan Hnízdil v ČT1 – 1. částMUDr. Jan Hnízdil v ČT1 – 2. část.