Letní angína

cm bolest v krku

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Přijde nečekaně, určitě v nevhodnou dobu… Venku krásně svítí sluníčko, chystáme se na dovolenou a najednou se dostaví bolest v krku, mandle jsou velké, hrdlo červené, uzliny pod čelistním obloukem zvětšené, k tomu teplota, nechutenství, celková únava – rozhodně na dovolenou není ani pomyšlení. Obvykle tomuto stavu předchází přetížení, stres, vyčerpání. Člověk chce před dovolenou dokončit jistou práci, finišuje, ještě potřebuje to a ono, zapomíná se napít.

Venku se mění počasí, chvíli je horko, pak zase zima, fouká vítr. V autě se bez klimatizace nedá vydržet – a jsme pak vystaveni změnám prostředí, je to spojeno s pocením se apod. Vytvoříme si podmínky, za kterých se uplatní virus nebo bacil. Organizmus kolabuje, imunita selhává, místo dovolené je třeba jít do postele.

Naši klienti nebo obecně příznivci celostní medicíny vědí, že na takové stavy je třeba se připravit a počítat s nimi a doma již mají připravenu homeopatickou Belladonnu. Podává se 5 granulí podle akutnosti, horečky a rozpálenosti těla po 30 minutách a s ústupem potíží se interval podávání prodlužuje. K tomu podáváme echinaceu nebo vilcadoru, také podle akutnosti dávku zpočátku zvyšují a potom si ji do ztracena upravují. Mají již odzkoušeno pravidlo, že čím dříve se tyto prostředky podají, tím efektivnější účinek mohou očekávat. Mají proto tyto prostředky doma v rodinné lékárničce. Zůstanou doma, hodně pijí tekutiny. Pokud jde skutečně o přetížení organizmu a bacil se pokouší jejich tělo napadnout, pak pomocí těchto prostředků mají větší šanci, že neskončí pod clonou antibiotik.

Tento článek je napsán z letité zkušenosti, nechť poslouží jako rada těm, kdo takovou letní angínu zažívají. Problém se projeví rychle a nepřipravený člověk propásne onen okamžik včasného podání preparátu. Než si jej sežene, jeho „angína“ již běží v plné síle, bacil se stává nebezpečným a bez antibiotik se již neobejde. Nastanou komplikace, dovolená se promění v marodku, po antibiotiku se vytvoří dysbióza střevní, imunita se ještě více oslabí, přidá se alergie, celková vyčerpanost a mnohé jiné neduhy. Volíme raději prevenci.