Léčba zázračnou sílou česneku

cm cesnek

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Když máte chřipku, infekcí nebo jste jednoduše nemocný, tak vám doktoři obvykle předepíší antibiotika. My všichni ale víme, jak nebezpečná můžou být antibiotika. Ale co kdyby jste mohli najít lék na tyto nemoci v přírodě, přičemž byste nemuseli trpět vedlejšími účinky antibiotik, jako je pocit nevolnosti, bolesti žaludku, možné halucinace a ohavný útok na přátelskou flóru, která žije ve vašich vnitřnostech?

Ano, trochu smrdí, ale hojnost zdravotních přínosů obsažených v jednom stroužku česneku je dostatečná protiváha. V Rusku je česnek nazýván „ruským penicilínem“, má takové léčivé vlastnosti, které ho dělají mocným přírodním antibiotikem.

Fytochemikálie: zatímco nemá česnek velké množství vitamínů a minerálů, obsahuje určitou fytochemikálii jménem „alicin“ (uvolňuje se, když je česnek krájen, mlet, nebo žvýkán), která chrání vaše tělo před množstvím onemocnění zahrnujících bakteriální infekci a také nadměrný cholesterol.

Antimikrobiální a antifungální agenty: Ve dvou nedávných studiích bylo zjištěno, že je alicin v česneku efektivní proti dvěma různým druhům bakterií – Enterococci a Staphylococcus.

Váha nemluvňat: Tým londýnských výzkumníků zjistil, že česnek pomáhá dobré váze miminek během těhotenství a zároveň snižuje riziko preeclampsie při porodu.

Snížení rizika rakoviny: V jedné studii měly ženy, které přidaly česnek do své stravy o 32% menší riziko rakoviny tlustého střeva. Další studie naznačuje, že česnek zpomaluje růst rakovinných buněk a zároveň dovádí abnormální buňky k sebezničení, což z něj dělá optimální protirakovinný prostředek.

Srdce a cholesterol: Česnek se chová jako mop, který setře LDL cholesterol, snižuje přilnavost krevních destiček (lepkavost krve). V šestitýdenní studii, která zahrnovala podávání česneku 261 pacientům, se snížila hladina cholesterolu o 12% a hladina triglyceridů klesla o 17%.

Po stovky let se česnek používal mnoha způsoby a na různá onemocnění – nachlazení, infekce uší, angína, bradavice, kvasinkové infekce, zánět dutin, astma, zácpa a dokonce i impotence. Po stovkách let nyní naše laboratoře vědy objevují, že tyto způsoby užití nebyly mimo a že je zde stále mnoho, co může být objeveno o léčebných účincích přírodních antibiotik.