Křen, petržel, maral při urologických potížích mužů i žen

cm bylinky hmozdyr 1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Celostní medicína hledá cestu, jak tělu pomoci, používá přírodní prostředky. Jsou snadno dostupné, nemají vedlejší účinky, jsou jemnější a přitom dosahují výkonných efektů. Za studené války se předpokládalo, že kdyby došlo k válečnému konfliktu, asi by na prvním místě došlo ke zničení továren a objevil by se nedostatek léků. Proto byly prováděny výzkumy, jak v takovém případě vyrábět léčiva z dostupných prostředků, zeleniny, z bylin, které jsou kolem nás. Chmurné období pominulo, ale myšlenka a výsledky dlouholetých výzkumů zůstaly. Máme tedy k dispozici zeleninové extrakty, které můžeme vhodně kombinovat.

Pro malou ukázku jsem připravil kombinaci křenu, petržele a maralu při urologických potížích mužů i žen. Jsou situace, kdy jsme zaskočeni nemocí a „musíme“ použít antibiotika, která sice zastaví zánět, ale svými vedlejšími účinky způsobí další problémy, které mohou být i dlouhodobé.

Pak lze použít zeleninové extrakty:

A začneme s křenem.
Extrakt z křenu je vhodné použít jako startovací detoxikační preparát. Z křenu je získávána siliční forma s allylhořčičnými a fenylhořčičnými látkami, invertovanými sacharidy, dále železo, síra, mangan, zinek a měď, vitamín C, provitamín A, vitamíny B1, B2, B6 a PP-niacin. Působí při dysmikrobiálních poruchách trávicího ústrojí, neboť pomáhá normalizovat střevní mikroflóru. Jeho užití je vhodné po všech nemocech léčených antibiotiky, kortikosteroidy a protizánětlivými látkami, protože účinná detoxikace umožňuje játrům rychlý návrat k normální funkci. Metabolizmus potencuje i diuretický účinek přípravku. Podporuje tvorbu moči. Vysoký obsah vitamínu C je výhodný při infekčních a virových onemocněních.

K extraktu křenu lze současně přidat extrakt z petržele, mrkve a okurky s příjemnou chutí.
Je vyroben z kadeřavé petržele, mrkve a okurky. Působí na funkci žláz s vnitřní sekrecí a na uvolnění hladkého svalstva, dále na ledviny, na močové cesty a močový měchýř; u mužů pozitivně ovlivňuje funkci prostaty. Je tedy doporučován zejména jako podpůrný přípravek při onemocněních urogenitálního systému jak u mužů, tak u žen. Podporuje diurézu (tvorbu moči).

A do kombinace přidáme extrakt ze sibiřského kořene maralu, abychom po nemoci odstranili únavu.
Maral dává čtyři skupiny látek, které určují adaptogenní účinnost přípravku: ekdysteroidy, flavonoidy, antokyany a glykosidy. Harmonizuje (dolaďuje) všechny orgánové systémy. V kombinaci s extrakty křenu a petržele napomáhá léčení urogenitálních obtíží mužů i žen. Zvyšuje zásobení mozku kyslíkem, má pozitivní vliv na centrální nervovou soustavu. Má anabolické účinky bez vedlejších nežádoucích účinků typických u hormonů. Je to tonikum a adaptogenní prostředek při astenických stavech (tělesná slabost). Jeho hepatoprotektivní vlastnosti příznivě ovlivňují regeneraci jaterní tkáně, zvyšují syntézu glykogenu v játrech. V rekonvalescenci po různých nemocech a operacích, při vyčerpávajících psychických stavech či po intoxikacích chemického a bakteriálního původu.

Vracejte se k přírodě, ona má sílu uzdravovat.