Kokosový olej – zázrak z přírody

cm kokos

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

O pleť i vlasy, stejně jako naše tělo, je třeba pečovat. A to především v létě! Máme pro vás jedinečný tip v podobě kokosového oleje, který má doslova zázračné účinky. Kokosový olej je především neuvěřitelně všestranný, své upotřebení najde v kuchyni, ale především v kráse. Můžete jej použít při péči o vlasy, o pleť a také při hubnutí. Řadí se mezi takzvané superpotraviny, které jsou pro nás velice hodnotné. Nabízíme kokosové oleje hned od několika výrobců. Pojďme si je blíže představit, bez kokosového oleje se zkrátka neobejdete!

Jaké jsou hlavní přednosti?

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, vitamín E a K. Právě díky velkému obsahu kyselin má mnoho pozitivních účinků na zdraví, ale také krásu. Působí antibakteriálně, zlepšuje kvalitu pleti, vlasů, zubů a metabolismu. Své využití najde také v kuchyni. Je důležité zmínit, že neobsahuje cholesterol, pomáhá při střevních potížích a dokonce se říká, že zpomaluje stárnutí. To už jsou dost zajímavé důvody, proč jej vyzkoušet, co říkáte?

V naší nabídce najdete bio kokosový olej, který možná znáte pod označením. Tento olej pochází z palmových hájů, které se nachází na pobřeží jižní Indie. Palmy v tamních hájích mají ty nejlepší podmínky, jsou pěstovány v přírodě podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství. Zralé plody se zpracovávají tradiční metodou lisováním za studena. Díky tomu si olej uchová všechny potřebné vitamíny a antioxidanty.

Na vaření, pečení, smažení, přípravu dezertů či pomazánek vyzkoušejte Extra panenský kokosový olej. Použijte ho místo másla či sádla, dodá vašemu jídlu zajímavou chuť a nádech exotiky. Je velmi stabilní a odolný vůči vysokým teplotám, proto se nepřepaluje.

Péče o vlasy, pleť, i na vnitřní užití

Kokosový olej si zamilujte zejména pro jeho velmi všestranné užití. Dokonale regeneruje poškozené vlasy, zejména pokud vás trápí suché vlasy se sklony k lámavosti. Trápí vás podrážděná pokožka, která se loupe? V zimě je pleť často vysušená. A právě kokosový olej ji krásně zjemní. Navíc ho můžete použít také na ztvrdlou kůži na patách, loktech a dokonce s ním masírovat tělo. Kokosový tuk je vhodný pro každého, kdo se snaží zhubnout. Urychluje metabolismus a napomáhá odbourávat tuky. Jeho přednosti jistě ocení každý.