Kauza zákaz alternativní medicíny

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Zatím došlo k uzavření dvou ordinací homeopatů s odkazem na Zákon o zdravotní péči. Ten je samozřejmě schválen již nějakou dobu, ovšem dochází průběžně k novelizacím a výkladovým směrnicím a v tom je právě ta novinka a právní podklad útoku ministerských úředníků. K uzavření ordinací homeopatů došlo zřejmě na základě udání, což je však spekulace. Problém je, že podobně jako všechny ostatní obory, je provozování homeopatie, resp. klasické homeopatie rozděleno a rozštěpeno do různých frakcí a proudů, které spolu zpravidla nekomunikují, nebo se navzájem pomlouvají… To samozřejmě výrazně zhoršuje odrazový můstek pro založení hnutí odporu a společnou obranu, bude-li to potřeba.

Článek o zákazu alternativní medicíny a přetištěná prosba o pomoc Aleše Sušického z Homeopatické fakulty s klinikou vyvolal podle očekávání obrovský ohlas zde a ještě větší na sociálních sítích. Dorazila mi řada mailů i zpráv od vás… Takže, ve stručnosti k vašim otázkám či podnětům.

1) Je to celé HOAX?

Mnoho lidí mne upozorňovalo, že to je hoax. Argumentovali našim vlastním (!) článkem, ovšem nikdo neposlal odkaz. Takže teprve později jsem se dozvěděl, že někdo vygoogloval tento 7 let starý článek, který odrážel vlastně zcela podobnou situaci, která se však podle všeho nakonec ukázala neopodstatněnou. Článek jsem tedy doplnil o aktuální údaj a odkaz na článek pondělní, takže jsem přeložil i datum. Zajímavé je, že po sedmi letech tedy čelíme reálné hrozbě.

2) Jaká jsou fakta?

Zatím došlo k uzavření dvou ordinací homeopatů s odkazem na Zákon o zdravotní péči. Ten je samozřejmě schválen již nějakou dobu, ovšem dochází průběžně k novelizacím a výkladovým směrnicím a v tom je právě ta novinka a právní podklad útoku ministerských úředníků. K uzavření ordinací homeopatů došlo zřejmě na základě udání, což je však zatím nepotvrzená spekulace. Problém je, že podobně jako všechny ostatní obory, je provozování homeopatie, resp. klasické homeopatie rozděleno a rozštěpeno do různých frakcí a proudů, které spolu zpravidla nekomunikují, nebo se navzájem pomlouvají… To samozřejmě výrazně zhoršuje odrazový můstek pro založení hnutí odporu a společnou obranu, bude-li to potřeba. Nicméně to nejen homeopaté budou muset překonat.

3) Proč zrovna homeopaté a homeopatie jsou terčem útoku státních úředníků?

Jde o frekvenční léčbu a zdá se, že při současném energetickém posunu planety a lidstva je nejlepší, nejefektivnější a také nejrychlejší odpovědí na zdravotní, psychické i psychosomatické problémy pacientů, ale zároveň také ideální pomocí pro cestu osobního vzestupu a čištění.

4) Došlo k nějakým dalším útokům na terapeuty ze strany státní a stranické moci?

Zatím nám nejsou hlášeny. Jedná se podle všeho o začátek štvanice, kdy státní úředníci vyčkávají, zda jim tyto manýry u veřejnosti projdou. Projít nesmí!

5) Znamená to tedy, že nemohu vykonávat poradnu alternativní medicíny?

Celá věc je právně značně nepřehledná, v této chvíli se formují právní týmy, které by měly situaci posoudit a vynést ortel, dva poškození homeopaté se obrátili s případem státní perzekuce svého podnikání na soud. Podle některých právních názorů oslovených advokátů je postup státu v těchto dvou případech NEZÁKONNÝ, tzn., že ani neodpovídá přijatým zákonům České republiky.

6) Kdo všechno by byl novým výkladem ohrožen?

Všichni, kteří se zabývají léčením, terapeutováním či poradenskou činností souvisejícím se zdravím, takže například i různé výživové poradny atd., pokud by nebyly vykonávány lékaři, tedy absolventy lékařských fakult.

7) Co mám dělat, pokud za mnou přijdou do mé ordinace či kanceláře státní úředníci?

Okamžitě je vyhodit. Právo kontrolovat provozovnu mají pouze pracovníci Živnostenského odboru, případně ČOI, či pracovníci hygienické stanice, pokud provozujete například masážní salón. Nikdo další. Už vůbec jim neposkytujte žádnou dokumentaci. V případě vyhrocení situace volejte 158 a nahlaste neoprávněné vniknutí do objektu. V každém případě se snažte vyvarovat používání slov jako léčební, medicína, zdraví, v oficiálních materiálech, či na webových stránkách. Budou použita proti vám.

8) Jak to, že o problému neinformují média?

Média jsou v rukou ekonomických skupin zejména zahraničního kapitálu, které nemají žádný zájem o řešení problémů občanů, takové zprávy v novinách a v televizi neočekávejte, a když, tak tendenční a zkreslené. Pokud dojde k nějakému problému léčitele, či úmrtí kojence při domácím porodu, pak by se tématu samozřejmě dostalo rozsáhlé publicity. Bojkotujte vysílání českých televizních stanic, nekupujte si české noviny. Jste-li dlouholetými předplatiteli některého z deníků, napište šéfredaktorovi, proč již dál nebudete jejich výrobek kupovat.

9) Jak mohu konkrétně pomoci?

Zatím vyčkejme dalších informací… V každém případě se domnívám, že přichází čas, kdy by se zastánci alternativy konečně měli zformovat do jednoho šiku a vydat se čelit nastupující diktatuře společně, český stát postupuje proti lidem, kteří smýšlí jinak, než mainstreamově, stále více represivně… Ať jde o porody, očkování, léčebné konopí, alternativní medicínu, energetiku a spoustu dalších oborů. Nelze již na nic čekat, situace se bude již pouze prudce zhoršovat. V každém případě je však potřeba akce koordinovat, jinak se zcela minou účinkem.

10) Jaká další řešení se nabízejí, pokud skutečně dojde k plošnému zásahu proti alternativní medicíně?

Petice nefungují a politici z nich mají srandu. V případě zákazu alternativní medicíny jsou omezena vaše lidská práva. Řešením jsou jednání s vašimi zastupiteli, eventuálně již pouze akce občanského odporu a občanské neposlušnosti. Mezi ně patří zejména zablokování dopravních komunikací, neplacení daní a pokut a samozřejmě také stávky či generální stávka.

Na to je však v této chvíli zatím brzy, navíc by tyto akce vyžadovaly neobyčejnou organizační preciznost a angažovanost zainteresovaných občanů.