Jenom rýma

ryma e1612261198578

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Slovo „jenom“ v názvu článku zlehčuje situaci, ale reálně tím chci vyjádřit opak: Rýma může být velmi vážnou překážkou pro zdraví.

Od zimní virózy se to odvíjí

Není vzácností, že zimní viróza oslabí imunitu. Zvláště ta, která není řádně vyležena a vypocena nebo je pouze zaléčena antibiotiky. Člověk se po celou dobu zbývajících zimních dnů „necítí ve své kůži“, jako by se pohyboval po tenkém ledě. A snadno se na takovou situaci „přilepí“ nějaká svízelná komplikace: zápal plic, zánět čelních nebo čelistních dutin, revmatoidní artritida. A přijdou další antibiotika, kortikoidy, antimalarika…

Co se přidá na jaře

Vaše imunita se takto během zimních měsíců oslabí, vyčerpá a s příchodem jara se na tento oslabený terén imunity přidá sezónní alergie, která se snadno prosadí, když se objeví první pyly. Takže takový jedinec v zimních měsících trpí respiračními infekty, a když si konečně na jaře má odlehčit od potíží s infekční rýmou, přijde rýma alergická.

Doplňky k udržení dobré imunity

Na našem serveru upozorňujeme vždy na prevenci pro toto období a snažíme se nabídnout potravní doplňky k udržení dobré imunity, ale další a další nařízení kontrolních orgánů brání tomu, aby se uváděly názvy takových potravních doplňků. A nelze psát ani o léčivých účincích bylin.

     V článku mohu tedy psát jen obecně.

Základem při léčení zůstává postel, čaj, vitaminy, inhalace, Urbanovy koupele. Opravdu vysadit činnost, zůstat doma minimálně týden.

Urychlení domácího léčení se nevyplatí.

Nemoc pak totiž přejde snadno do chronické fáze, a to je pak patálie za patálií.