Jak vyzrát na cholesterol

cm svoboda

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Zbavte se vysokého cholesterolu, chraňte se před aterosklerózou. Podpořte metabolismus tuků, snižte jejich hladinu v krvi. Ve své soukromé praxi jsem zaznamenal zvýšený příliv klientů, které trápí různé zažívací problémy a zvýšená hladina cholesterolu v krvi. O cholesterolu toho bylo již mnoho vyřčeno a proto asi nemá význam ho podrobně popisovat. Nicméně si myslím, že na některé jeho vlivy, jak kladné tak i záporné, je stále nutné poukazovat.

Co je cholesterol

komplexní lipid (druh tuku), který patří do skupiny sterolů. Nachází se v živočišných potravinách. Naše tělo si jej umí vyrobit v játrech. Cholesterol je důležitý stavební kámen ve stěnách našich buněk a tvoří izolační vrstvu nervových buněk. Kromě toho patří k základním substancím různých hormonů, které zase řídí procesy metabolismu a ovlivňují imunitní systém. Navíc je cholesterol základní substancí vitaminu D a je ho potřeba k produkci žlučových kyselin.

Dobrý a špatný cholesterol

V krvi nám cholesterol přenáší tzv. lipoproteiny HDL (dobrý) a LDL (špatný). HDL odstraňuje cholesterol z tkání do jater, odkud je pak transportován a vyloučen do žluči. HDL má také antioxidační účinky.

Mnoho LDL a ateroskleróza

LDL a jeho vysoká koncentrace v krvi je spojena s vysokou hladinou cholesterolu v krvi a značně urychluje rozvoj aterosklerózy. A právě ateroskleróza (arterioskleróza) trápí řadu pacientů, na jejímž rozvoji se vysoká hladina cholesterolu podepisuje. Do cévních stěn se ukládají tukové látky (ateromy), v důsledku čehož céva ztrácí svoji pružnost a postupně dochází k jejímu zužování a poté k ischémii (nedokrevnosti). Nejnápadnější pak bývají tyto změny na věnčitých tepnách srdce (ischemická choroba srdeční) a dále pak na mozku, ledvinách či dolních končetinách.

Cholesterol

Jak jsem již naznačil, cholesterol si jednak tvoříme v organismu a dále si ho do těla přivádíme stravou. Pro zdárné řešení vysoké hladiny cholesterolu v krvi je nutné pozměnit stravovací zvyklosti dle zásad zdravé výživy, zvýšit příjem vlákniny a zařadit do denního harmonogramu zvýšenou pohybovou aktivitu. Za velmi prospěšné považuji užívání našich přírodních přípravků v kombinaci s některými bylinkami. Ty nejúčinnější se Vám pokusím představit.

Klíčkový olej s vitaminy obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Napomáhá metabolismu nasycených tuků, snižuje škodlivé LDL, je prevencí proti ateroskleróze, vysokému krevnímu tlaku a tvorbě krevních sraženin. Obvykle jej dávkujeme 3x denně jednu kapsli před jídlem.

Česnek a Petržel pomáhá snižovat vysoké hladiny tuků v krvi. Má vliv na tvorbu žluči. Působí proti vysokému tlaku a ateroskleróze. Česnek a Petržel dávkujeme obvykle 3x denně jednu tabletu před jídlem.

Přírodní přípravky je možné užívat jak samostatně, tak v kombinaci, která je dle mého názoru nejúčinnější. Většina pacientů reaguje na kúru do tří měsíců a většina ji toleruje dobře. Přírodní přípravky nemají žádné vedlejší účinky, což uživatelé vždy vítají. Za vhodné bylinky, které můžeme používat k zapíjení našich přípravků, považuji danshen (šalvěj červenokořenná), rozrazil, truskavec, lingzhi (lesklokorku) či pampelišku nebo jablečník.