Jak se sám vyléčit během 15 dní – 1. část (Přehodnoťte si své chápání slova „zdraví“)

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Je skutečně možné se vyléčit za 15 dní? A navíc bez předepsaných léků, vakcín, chemoterapie nebo operace? Rozhodně! Vaše tělo usiluje samo o své uzdravení automaticky, každý jednotlivý den. Jedinou věcí, která je zapotřebí pro vaše tělo, aby se začalo samo uzdravovat, je odstranit mu bariéry pro uzdravení – jsou to bariéry, které vás právě v tento okamžik drží zpátky.

A to je důvodem, proč byste měli uvítat tuto sérii 15 článků, jejichž autorem je Health Ranger. Nepůjde tu o žádné omílání tipů na uzdravení, které už dávno znáte – jako např. jezte správně, cvičte více, pijte dostatek tekutin a dalších – půjde o úplně nový náhled na to, jak lze uvolnit uzdravující potenciál, který už v sobě máte.

Informace, se kterými budete mít možnost se setkat, byly původně plánované pro knižní vydání u velkého vydavatelství. Avšak časové nároky pro běžná vydavatelství by způsobily, že tyto informace by se mohly objevit v knižních regálech zhruba za jeden rok a během tohoto času by mohlo být pro mnoho lidí už pozdě a nestačili by zužitkovat neobyčejné přínosy tohoto programu. Proto se autor vzdal myšlenky na běžný způsob publikování a rozhodl se vám předložit tento program přímo prostřednictvím článků na www.naturalnews.com.

Pojďme tedy přímo na věc!

Den 1. – Přehodnoťte si své chápání slova „zdraví“

U mnoha lidí lze první bariéru, bránící uzdravení, najít už v jejich myšlenkové definici slova „zdraví“. Mnoho lidí je přesvědčeno, že jejich zdraví je definováno tím, že mají určité krevní testy v předpokládaném rozmezí: např. vaše hladina LDL cholesterolu má být mezi X a Y a váš krevní tlak by měl být nižší, než Z. Také konvenční lékaři mívají tendence hodnotit zdraví tímto způsobem a tím tento nesprávný úsudek šíří dál.

Zdraví ovšem není definováno pouze řadou čísel. Neznamená to pouhé zmenšení velikosti zhoubného nádoru, zatímco pacient nadále chřadne. Zdraví nelze měřit jenom počtem dní, po které je člověk udržován při životě za pomocí přístrojů…

Zdraví znamená přesně to, co jste intuitivně od počátku tušili, než vás začali ovlivňovat a dezinformovat inzeráty výrobců léků, konvenční lékaři, přátelé nebo členové rodiny – zdraví znamená kvalitu života.

A co znamená kvalita života?

Patří k ní schopnost spát v noci, chodit bez bolesti, jíst a těšit se z jídla, mít funkční paměť a dosahovat věcí, které pro vás v životě něco znamenají. Zdraví znamená čas trávený v rodině, procházky po lese, pozitivní myšlení, schopnost zvládat stres a být bez hněvu. Zdraví znamená, že o své tělo pečujete s respektem a prožíváte radostný pocit z toho, jak dobře vám na oplátku funguje. Zdraví znamená pulsující energii, každodenní optimismus a také dostatek sexuální energie (a k tomu ještě mnoho dalšího).

Toto jsou důležité prvky zdraví a dosud žádný z nich nebyl skutečně řešen západní medicínou. Většina z nich dokonce není ani zmiňována v lékařských učebnicích. Moderní medicína nevěří, že by měla mít zájem o kvalitu vašeho života. Jestliže máte problém se spaním, pak klasickým přístupem medicíny je prostě přeplnit váš mozek chemikáliemi z léků, které vás donutí ztratit vědomí – to je pak označováno jako „spánek.“ Ale to není opravdový spánek. Nejde o kvalitní spánek, který by přinášel také kvalitní život.

Když tedy chcete dosáhnout opravdu kvalitního života, potřebujete rozšířit své horizonty mimo limity dané laboratorními hodnotami konvenční medicíny a pátrat po tom, co „zdraví“ pro vás opravdově znamená. Neznamená to však, že by laboratorní testy byly neužitečným diagnostickým nástrojem; jen je potřeba být opatrnější před posuzováním zdraví jen podle chemických měření – tyto nemohou být jediným zdrojem odpovědí, podle nichž se pokoušíte dosáhnout zdraví a štěstí ve svém životě.

Pro dnešek bych tedy rád dosáhl toho, abyste popřemýšleli o tom, jak si sami definujete zdraví. Co byste chtěli tento den udělat, jak byste se chtěli cítit nebo jak chcete prožívat den za dnem, aby odpovídaly vašemu konceptu „zdraví“?

Jakmile si jednou vytvoříte jasný obraz tohoto elementu, pak zřejmě rychle dojdete k poznání, že farmaceutické výrobky vám nic takového neposkytnou. Skutečná řešení zdraví musí přijít nějakou jinou cestou… měl by to být zdroj, který má blíže ke skutečné definici zdraví, o které intuitivně víte, že má mnohem větší význam.

V následujícím pokračování této série článků se podíváme, jak uvolnit svůj vrozený léčivý potenciál jen změnou rámce vlastní mysli a tak si uvědomit, jak uzdravení ve skutečnosti funguje…