Jak nebezpečné jsou dětské nemoci? Co dělat při akutní infekční nemoci?

cm deti1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V této souvislosti musíme probrat i toto téma. Mnoho rodičů udělá první krok, začnou pochybovat o očkování, ale zůstane v nich strach z nemocí. Často zcela zbytečně.
Závažnost nemoci stoupá s nedostatečnou nebo nekvalitní výživou a špatnými hygienickými podmínkami. Je nutné vědět, že (přes strašení pediatrem) dětské nemoci u dobře živeného a jinak zdravého dítěte v naprosté většině případů nejsou nebezpečné. Naopak – jsou nutnou součástí zdravého vývoje imunitního systému. Výskyt invazivního onemocnění je známkou již předem narušeného imunitního systému. Invazivní (neurologické) formy nemocí se vyskytují jen u cca promile, max. procenta nakažených. Platí to pro všechny nemoci, které mají v obraze postižení nervového systému, jako je například obrna, borelióza, klíšťová encefalitis, hemofilové, pneumokokové infekce apod.

Před pár lety nám přednášel homeopatický lékař Will Taylor z USA o epidemii západonilského viru (West Nile Virus), která počátkem tisíciletí přešla přes Spojené státy. Polio-like syndrom (syndróm podobný detskej obrne – pozn. red.) se vyskytl řádově u několik procent nakažených a koreloval s nepřítomností horečky! Opět stará známá horečka.

Např. epidemie spalniček (osýpok – pozn. red.) v Africe mívají až 35% úmrtnost dětí, v Evropě prakticky nulovou. V civilizovaných zemích se NIKDY nemohou vyskytnout epidemie jako v 19. století, čímž jsme opakovaně strašeni. Kdo tak straší, je zjevně špatně informován. Opět se podívejte na stránky s výskytem nemocí a uvidíte jak úbytek kurdějí (skorbut – pozn. red.), tj. nedostatku vitamínu C, přesně koreluje s úbytkem infekčních nemocí. Dr. Archie Kalokerinos, kterého jsem již citovala, dokázal zvrátit vysokou úmrtnost po očkování u dětí Aboriginů v Austrálii dodáním vitamínu C.

Takže správná strava je základem dobré imunity. Nejde jen o to, mít dost živin a vitamínů, jde i o to, co by ve stravě být nemělo. Chcete-li, aby vaše děti byly zdravé, co nejdéle je kojte. Stačí i jednou denně, nebude-li více mléka, nejde o výživu, ale imunitu. Klidně kojte do dvou let i déle, půjde-li to. Usínání u prsu v náruči matky považuji za velmi důležité pro celkové blaho malého dítěte. Není na místě vychovávat, ale zajistit pocit bezpečí. Snažte se kupovat stravu do nejčerstvější a nejčistší. BIO je ideální, ale i konvenční zelenina je lepší, než žádná. Strava by měla být tak z 80% rostlinná, více je lépe. Kupujte co nejvíce jen základní potraviny a vařte čerstvě. Cokoli prošlo potravinářským závodem je mrtvé a toxické. Nepoužívejte mikrovlnnou troubu!!! Živočišné potraviny by měly být pokud možno BIO nebo alespoň ze slušných chovů. Na tom bych nešetřila. Dále nekupujte nic, co obsahuje aditiva. Čtěte etikety a jsou-li na ní uvedené ingredience, o kterých nevíte, co to je, nekupte to. Pravidelně kontrolujte etikety výrobků, které jste si již prověřili, nikdy nevíte, kdy se je výrobce pokusí „vylepšit“. Omezte sladkosti, při nemoci je zcela vylučte. Cukr významně inhibuje (potláča/utlmuje/spomaľuje – pozn. red.) imunitu.

Velmi důležité je striktně se vyhýbat těmto dvěma aditivům (prídavným látkam – pozn. red.): glutamátu a aspartamu. Aspartam je v současnosti nejpoužívanější umělé sladidlo. Je jedovatý, původně byl vyvíjen jako biologická zbraň. Je velmi podezřelý z podílu na syndromu války v Zálivu, protože američtí vojáci pili coly a limonády slazené aspartamem, které navíc stály týdny na slunci a horku. Kromě toho byli taky očkováni proti antraxu, což jim samozřejmě na zdraví moc nepřidalo. Vojáci z evropských jednotek, kteří nebyli očkováni proti antraxu a nepili erární limonády, měli mizivý výskyt tohoto syndromu ve srovnání s Američany.

Aspartam u krys cca 30x zvyšuje výskyt nádorů mozku. Aspartam poškozuje endokrinní systém, je podezřelý ze stimulace prolaktinu, který vede k rakovině prsu. Dr. Blaylock o něm napsal celou knihu, nemohu se rozepisovat více. Je to prostě jed, pro děti zcela určitě. Hledejte ho v bonbónech, žvýkačkách, všech sirupech (proti kašli, vitamínové apod.), ve vitamínech, divili byste se, kde je.

Glutamát se skrývá pod různými názvy. I pečlivé maminky, které nekupují nic s deklarovaným glutamátem, jím svou rodinku nevědomky krmí (včetně mě). Glutamát dráždí mozek a zhoršuje celou situaci kolem očkování. V nemoci se vždy zvyšuje excitotoxicita, proto je nám při horečce tak špatně. Neměly by ho jíst nejen děti, ale logicky ani těhotné a kojící matky! Člověk ze všech dosud zkoumaných savců má nejvyšší hladinu glutamátu v krvi po jeho požití, cca 25x vyšší než makak, cca 5x vyšší než myš. Hladina glutamátu v plodu u primátů je cca 2x vyšší než u matky! Maminky by měly vědět, že vstupuje do plodu! A do mléka. Dítě, které konzumuje glutamát (a pozor, je v dětské stravě!), je logicky náchylnější k excitotoxickému poškození mozku.

Nekojené dítě má vyšší příjem hliníku a fluoru z umělé výživy a je-li přikrmováno ze skleniček, má i vysoký příjem glutamátu. Nevěřte reklamě, nejlepší jídlo je domácí. Jedli byste sami neustále samé konzervy? Asi ne. A dětem to dáváme, několikrát denně, den za dnem. Existují matky, co si nestoupnou k plotně, jen k mikrovlnce.

Kde ho najdete: E621 až E625, MSG, monosodium glutamate, glutamát sodný, hydrolyzovaný rostlinný nebo sojový protein nebo extrakt, cokoli hydrolyzovaného, autolyzovaného, kvasnicový extrakt, přírodní aroma, kořenící směsi, regulátor chuti, bujón, vývar. I na lahvičce s kojeneckou výživou najdete tyto látky. Na etiketě může být drze napsáno „bez přidaného glutamátu“!

Dále by bylo vhodné u dětí prověřit potravinové alergie. Lze udělat krevní testy, ale nejsou stoprocentní. Nejlepším řešením, zejména je-li dítě často nemocné, je eliminační dieta. Tak na měsíc zcela vyloučit všechny zpracované potraviny, aditiva, lepek, kravské mléko a vše z něj, vejce, sóju, v případě ekzému i lilkovité, tj. brambory, papriky, rajčata a lilek (baklažán). Pokud dítě konzumovalo některou z těchto potravin a bylo na ni alergické, poznáte to na zlepšení celkového stavu, konkrétních příznaků a chování. Může zcela vymizet hyperaktivita, agresivita, únava, různé bolesti hlavy a břicha, rýma, kašel, ekzém, dokonce může autistické dítě začít mluvit! U kojeného dítěte drží dietu matka a pozoruje reakce na dítěti.

Je povoleno konzumovat zeleninu, ovoce, ořechy, semena, luštěniny, maso, ryby, panenské oleje, bezlepkové obilniny. Je to zcela plnohodnotná strava. A nezapomeňte – hlad je nejlepší kuchař.

Dojděte si k pediatrovi (a vy současně ke svému doktorovi) a nechte si zjistit hladinu vitamínu D. S téměř 100% jistotou ji budete mít nízkou. Pak je nutné vitamín D doplňovat. Odkazuji na internet, kde se dočtete vše podstatné (viď např.: „Vitamín D sa ukázal byť v predchádzaní chrípke oveľa lepší než očkovanie“)

Další důležitá věc: horečka. Chcete-li, aby vaše dítě dobře zvládlo akutní nemoc a vyšlo z ní posíleno, nesrážejte mu horečku léky! Ať je jakkoli vysoká! Dítě má přesně tak vysokou teplotu, jak potřebuje. Rutinní srážení teplot již kolem 38,5 °C poškozuje imunitní systém a spolu s očkováním a nekvalitní stravou je podle mého názoru hlavní příčinou bídného zdravotního stavu dnešních dětí.

Můžete použít zábal nebo vlažnou sprchu, ale ne léky.

Robustní, silné dítě se silným imunitním systémem bude mít vysokou horečku. Patří to k němu, je to dobře a není důvod ji srážet. Takové děti často i při teplotě pobíhají, mají hlad, hrají si a nelze je udržet v posteli. Když se jim do toho nezasahuje, častokrát jim teplota do druhého dne klesne a jsou zdravé. Já se budu spíše obávat o dítě, které bude mít 37,5 °C a bude ležet jak mrtvola, nebude chtít jíst, nebude mít o nic zájem. Rodičům říkám: když si odmyslíte teplotu, je na dítěti ještě něco v nepořádku? Často řeknou, že nic. Nekojícím matkám říkám, že když nemají nervy se na to koukat, ať si vezmou ony samy něco na uklidnění a neléčí si svoje nervy na těle svého dítěte. Ono tu horečku potřebuje. A dokud nezvládne infekci, do té doby ji bude mít.

Dva příklady, že horečka nekoreluje se závažností nemoci. Při šesté nemoci má dítě 3 dny vysokou kontinuální horečku kolem 40 °C, která sama klesne a nezanechá následky. Na druhé straně jsem viděla dítě se zápalem plic, které mělo dva dny mírnou teplotu a trochu kašlalo a pak nemělo žádné symptomy, jen leželo, spalo, nejedlo a scházelo. Na nic si nestěžovalo, ani nekašlalo, až se po několika dnech objevil poslechový nález na plicích.

Je důležité vědět, co v těle dělají léky na snížení horečky. Pro děti jsou dva: paracetamol a ibuprofen. Když si vezmete tyto léky, zablokujete imunitní děje v těle, snížíte produkci zánětlivých působků, kterými spolu imunitní buňky komunikují. Horečka zrychluje metabolismus, aktivizuje celý imunitní systém a v neposlední řadě není mikrobům příjemná. Snížením teploty se vám sice hodně uleví, protože zvýšení hladiny těchto látek působí bolesti a další nepříjemné symptomy nemoci, ale úbytek těchto látek v krvi vyšle do termoregulačního centra v mozku falešnou informaci o tom, že infekce je zvládnuta. Musíte si uvědomit, že horečka je velmi starý obranný mechanismus, mají ho všichni savci. Přítomnost infekce v těle vede k produkci různých látek, které dotečou do mozku do termoregulačního centra, ono z toho pozná, že v těle je infekce a zvýší teplotu. Nechá ji zvednutou do té doby, dokud do mozku tyto látky tečou. Jakmile přestanou téci, centrum usoudí, že je po infekci a teplotu sníží zpět na normál. Tento mechanismus vznikl v době, kdy jsme byli ještě opice a neexistoval ani paralen. Proto si mozek myslí, že když tyto látky přestanou téci, že je po infekci, netuší, že jsme si vzali paralen a jsme stále ještě plni virů nebo bakterií.

Takže umělé snižování horečky léky potlačuje imunitní reakce, prodlužuje nemoc a dobu infekčnosti (velmi ohleduplné k ostatním, vzít si Coldrex a jít do práce, že?), oslabuje imunitu a prodlužuje rekonvalescenci. Toto vše bylo vědecky prokázáno. Při systematickém používání antipyretik hned při prvních příznacích se imunita zcela zničí a člověk pak není schopen vyrobit horečku, ani když je to životně důležité. Pěkná vysoká horečka může vyléčit i rakovinu! Existuje mnoho zahraničních klinik, například v Německu, které jsou součástí zdravotnického systému a placené pojišťovnami, které léčí rakovinu horečkou.

Užití těchto léků může rozhodnout mezi životem a smrtí. Výše uvedený Dr. Incao jednou citoval studii o spalničkové epidemii v Africe. Nepamatuji si, kde to bylo, ale detaily mi utkvěly v paměti. Při této epidemii byly do nemocnice přijímány opravdu nemocné děti. Podvyživené, s přidruženými nemocemi. Rutinní terapie byla paracetamol na horečku, diazepam nebo něco podobného na zklidnění, léky na kašel, antibiotika, antimalarika dle potřeby. Podstatné je, že jim byla rutinně srážena teplota. Úmrtnost byla 35%.

Po několika týdnech si lékaři všimli, že děti, které přicházely v horším stavu, s vyšší teplotou, horšími výtoky, se nakonec spíše uzdravily než děti, které tak špatně nevypadaly. Tak přehodnotili léčbu. Objevili Ameriku a napadlo je, že možná ta horečka k něčemu bude. Přestali ji dětem rutině srážet, terapii omezili na podání antibiotik a antimalarik, když byla nutná. Výsledky byly šokující. Úmrtnost klesla na 7%, tj. snížila se na pětinu! Ti doktoři svou „léčbou“ a nepochopením imunitních dějů zbytečně zabíjeli čtyři děti z pěti!

Asi jste šokováni, protože něco takového u nás naštěstí nevidíme. Naše děti neumírají, protože jsou lépe živené, ale imunita se jim také oslabí. V extrémní situaci ale může potlačení horečky rozhodnout o tom, jestli přežijete nebo zemřete. Přistupujte s tímto vědomím ke každé tabletě paralenu. Neptejte se mě ale, proč od každého doktora slyšíte, že si máte vzít paralen, i když máte jen mírně zvýšenou teplotu. Zeptejte se těch doktorů, já svým pacientům paralen zakazuji.

Nebojte se febrilních křečí. Jsou vzácné, neopakují se a nejsou nebezpečné. Pokud dítě křeče již mělo, není třeba se jich znovu bát. Neopakují se během nemoci, obvykle nastanou hned při prvním prudkém vzestupu teploty. Preventivní opatření proti jejich opakování jsou zbytečná a škodlivá. O febrilních křečích píše obsáhle Dr. Blaylock.

Tak jak pečovat o dítě v nemoci: nesrážet horečku, naopak ho teple zabalit, dávat hodně pít, ne cukr, ne sladké, špetku soli do nápoje, když se hodně potí, jen lehká strava pokud má hlad: ovoce, zeleninová polévka, rýže. Nedávejte mléčné výrobky, mléko, maso ani vejce. Omezit stimulaci televizí apod. Nelze-li dítě udržet v posteli, nechte ho si hrát, teple oblečené, nenechte ho běhat a skákat. Snažte se, aby hodně spalo. Kojené dítě kojte tak často, jak chce, vykašlete se na nějaký režim.

Použijte léky podporující imunitu, Oscillococcinum a jiná homeopatika, echinaceu, betaglukany apod. Vitamín C opět ve vysokých dávkách, pro dospělé několik gramů denně, pro děti podle váhy od 100 do 1000 mg.

Infekční nemoc považujte za velký úklid, je to vlastně gruntování. Jsme stále infikováni bakteriemi a viry, uvádí se, že v sobě máme více bakteriální DNA než své vlastní, bakterie tvoří až 2 kg hmotnosti našeho těla. Bez nich bychom zemřeli. Když se tělo příliš zanese, imunitní systém využije posledního popudu bakterie nebo viru, který letěl kolem a aktivuje zánět. Všechny symptomy, které při nemoci máme, dělá naše tělo. Horečka je obrana, všechny výtoky, rýma, kašel, pocení, zvracení, průjem apod. jsou snahou zbavit se odpadu. Teprve až když je hotovo, situace se uklidní. Tělu pomůžete tím, že ho nebudete zatěžovat jídlem, nebudete mu házet klacky pod nohy chemickými léky tlumícími imunitu, naopak ho zahřejete, dodáte vitamíny a podpoříte v jeho boji.

Dále hraje velkou roli vaše vlastní sebedůvěra a sebejistota. Když budete svému dítěti věřit, že zvládne nemoc a nebudete se o něj zbytečně bát, ono to zvládne. Děti chtějí plnit přání rodičů, a když si rodiče budou podvědomě přát (nebo se bát, to je jedno), aby dítě onemocnělo, ono jim udělá radost a onemocní. A naopak.

Nakonec možná to nejdůležitější: láska. Milované dítě prospívá vždy lépe. Nezapomeňte na fyzický kontakt, šátková-ní, různá nosítka a vaky. Kontakt kůže na kůži, mazlení, hlazení, masáže, pusinkování, kdykoli a kdekoli!

Pokračování v článku Jak napravit již vzniklé škody.