Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Nachlazení je nejčastější onemocnění u dětí, zvláště pokud máme doma dítko školkou či školou povinné, u kterých se tato virová onemocnění šíří jako lavina. S nadsázkou se říká, že léčená „chřipka“ trvá týden a neléčená 7 dní. Ale dá se vůbec povzbudit imunitní systém tak, abychom při prvních příznacích dokázali virózu zvládnout? A navíc, je vůbec možné vyhnout se chemickým preparátům, které fungují pouze symptomaticky, tj. odstraní pouze příznaky, ale neřeší onemocnění…?
Nyní lze odpovědět ANO. Je na trhu sirup, který je 100% přírodní, neodstraňuje symptomy, ale řeší problém.
Při receptuře jsme opět sáhli k tisíciletími osvědčeným zkušenostem čínské medicíny, zároveň k osvědčeným receptům našich bylinkářů. Pro naše maminky jsme tak připravili unikátní, ale hlavně funkční recepturu na akutní stravy nachlazení u dětí i dospělých.
Trojkombinaci aktivních látek tvoří klenot medicinálních hub Lesklokorka lesklá (Reishi – Ganoderma licidum – Lingzhi), která nám dohromady s Třapatkou nachovou (Echinacea purpurea) a Šišákem bajkalským (Scutellaria baicalensis – Huang qin) umožňuje nastartovat v těle přirozené procesy obrany.
O Reishi již bylo napsáno mnoho. Jedná se o dřevokaznou houbu, která velmi výrazně dokáže ovlivnit imunitní systém. Dokáže naše tělo komplexně udržovat v rovnováze, ale i v případě, že dojde k onemocnění, může pomoci tuto rovnováhu obnovit. Obsahuje jedny z nejúčinnějších imunostimulátorů – betaglukany a mnoho dalších druhů polysacharidů, dále organické germanium s účinky „likvidovat“ viry, a též tripertenoidy (kyseliny ganodermová a lucidenová), které vykazují protizánětlivý účinek, a přínosný je i obsah enzymů. Podle TČM (Tradiční čínské medicíny) Reishi doplňuje energii QI a vyživuje krev (XUE), přeměňuje hlen (TAN) a uklidňuje ducha Shen.
V naší směsi je neméně důležitá Třapatka nachová, též známá jako Echinacea. Tato bylina je nejenom krásná a s přehledem může konkurovat květinám pěstovaným pro okrasu, ale hlavně jako léčivka je využitelná dokonale – lze používat kořen, nať i květ. Echinacea má silné antivirové i antibakteriální i antimykotické účinky a tohoto s úspěchem využijeme právě u počínajících viróz. Lze ji užívat i při chronických stavech. Dokáže podporovat tvorbu bílých krvinek, čímž je velice účinná proti zánětům, výrazně působí i při horečnatých stavech. Z pohledu TČM je Třapatka mírný Jin, hořké chuti a působí po dráze žaludku WEI, sleziny PI, plic FEI a tenkého střeva XIAO CHANG. Echinacea zprůchodňuje povrch těla a zároveň zvyšuje obrannou energii.
Pokud Třapatku použijeme v kombinaci s Šišákem bajkalským, dohromady tyto léčivky působí jako přírodní antibiotikum. Je prokázáno, že Šišák má vliv na zvýšení IgA (sekreční imunoglobulin odpovědný za slizniční imunitu). Tradiční Čínská Medicína Šišák s oblibou používá na respirační onemocnění (záněty průdušek, nosohltanu, nosních dutin a plic, při kašli s vykašláváním hlenu a dalším).
Při onemocnění potřebujeme též doplnit vitamín C, který je zde zastoupen formou extraktu z Aceroly.