Ideální nastavení mysli pro dosažení cílů

cm zena zarovka

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

To, jak vnímáme svět – naše mentální nastavení – je pro úspěch v jakékoliv životní oblasti rozhodující. Jak rozšířit své vědomí, abychom se svými sny drželi krok?

V článku Kdy se mi splní to, co si přeji?, jsme si vysvětlili, co to znamená být se svým přáním v souladu a proč je dobré brát své sny zlehka a příliš na ně netlačit. Dnes si povíme pár dalších „vychytávek“, které nám mohou při zhmotňování našich cílů pomoci.

Snad ještě doplnění, že být se svými přáními v souladu, v žádném případě neznamená být pasivní a nic nedělat (nebo jen neužitečně snít). Naopak, následování Proudu umožňuje dokonalý timing – to, čemu se v psychologii říká ideální načasování. Jinými slovy, být ve správný čas na správném místě, a díky tomu se pak efektivně pustit do akce.

Pokročilejší čtenáři se jistě již následujícími navrhovanými postoji řídí. A i kdybychom si právě teď nepřáli něco ve svém životě změnit, ve stavu vědomí rozšířeného více možnostem se prostě žije šťastněji a lépe 🙂

Vyber si realitu, jako zboží v supermarketu

Oblíbený postoj Vadima Zélanda, jež se v současnosti čím dál více objevuje i v populárních knihách o kvantové fyzice. Jde o to, že my ve skutečnosti nemusíme nic nového tvořit, všechno už je vytvořeno. Existuje nekonečné množství paralelních realit (budoucností) a v jedné z nich je už to, co si přejeme, skutečností. Stačí si prostě požadovanou budoucnost v klidu vybrat, podobně jako si vybíráme zboží v regálech v obchodě.

Považuj sám sebe za dítě štěstěny

Přijmi fakt, že se vše děje ve tvůj prospěch. Jednou mi řekla paní na úřadě: „Vy jste normálně dítě štěstěny.“ A já na to: „No vždyť to mám doma napsané :-)“ Zkuste i vy o sobě uvažovat jako o oblíbenci vesmíru; o člověku, který na co šáhne, to mu jde.

Vžij se do toho, že dnešní den je nejlepší den tvého života

Měl by takový být! S ničím menším by ses neměl spokojit. Mohly se ti dnes stát třeba i smutné věci – přesto jen ty rozhoduješ, jak se k tomu postavíš. Jen ty rozhoduješ, jaký den právě prožíváš. Jestli špatný, průměrný, nebo nejlepší.

Nic v životě není zadarmo. Jak říkají s oblibou Esther a Jerry Hicks, za splnění budoucích přání musíme zaplatit štěstím, které cítíme již dnes. Proto nechť je právě dnešek nejlepším dnem našeho života.

Buď to dopadne dobře, nebo budeš mít možnost poučit se z chyb

Respektuj boží vůli a projevuj vděčnost za všechny možné výsledky budoucí události. Přehrát si v krátkosti nejhorší možný scénář může být v mnoha případech úleva. Jde o to, aby ses křečovitě nebál neúspěchu. Chyby jsou také fajn. Pomohou ti být lepším. Co se stane, stane se vždy pro tvé nejlepší dobro.

Zesiluj ve své duši pocit lásky

Jak říká Tomáš Opravil, naší normou by mělo být to, že jsme neustále zamilovaní (nezávisle na tom, zda někoho máme nebo ne). Naopak nemilovat je podle něj zcela nezodpovědné.

Láska je ta nejsilnější vibrace a nejsilnější lék na všechno. Když cítíme lásku, jsme nepřemožitelní. Láska je tím klíčem.