I s diabetem I. typu usměvaví a plní síly

cm chata

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Maminky diabetických dětí, pojeďte s námi na chatu do krásné přírody Kunčic pod Ondřejníkem, kde se v průběhu pěti dní společně naučíme jíst tak, aby v těle, kde slinivka vypověděla svou službu, i nadále fungovalo vše, jak má. Pochopme základní principy sacharidů a dalších důležitých aspektů, které dětem ukážou, že ve své podstatě vůbec o nic nepřicházejí. Naopak mohou žít plnohodnotněji a lépe, neboť diabet I. typu, to je volba, samostatnost, mnohem hlubší vztah k sobě samému.

Během pěti dní se společně naučíme

  • pochopit výměnné sacharidové jednotky
  • porozumět teorii glykemického indexu
  • chystat vyvážené pokrmy, snídaně až večeře
  • najít rovnováhu mezi stravou a inzulínem
  • předcházet hypo i hyperglykémiím
  • dýchat, cvičit, hýbat se a odpočívat

Celý pobyt se budeme společně učit chystat zdravou, bezalergenní stravu s přihlédnutím na diabetes I. typu v rámci inzulínového režimu, tedy snídaně – večeře. Pobyt proložen přednáškami, sportem, aktivitami, při kterých si odpočinete nejen vy, ale také děti, které se seznámí s jinými diabetiky a pochopí, že nad svým stavem netřeba se trápit. Vše pod vedením Mgr. Zuzany Švédové, Dis., nutriční terapeutky a rovněž i diabetičky I. typu.

 

 

19. 9. 2015 – 23. 9. 2015, Kunčice pod Ondřejníkem, Chata pod Stolovou. Cena dospělý + dítě s plnou penzí pro oba 5.900,- Kč

Závazná přihláška do 15. 7. 2015, více informací na poznejsvezdravi@gmail.com, a tel. čísle: +420 732 917 333, www.poznejsvezdravi.cz

Maximální počet přihlášených 9 dospělých + 9 dětí