Hledání rovnováhy

cm vahy1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Životní stres, moderní rychlá strava, znečištěný vzduch a voda, chemické přísady v potravě, psychosociální stres a vlastní psychika, viry, bakterie, plísně, to jsou namátkou běžné stresory, které atakují zdravé životní pochody našeho organizmu. Je jich mnoho a jsou časté. Útočí po tisících denně každou minutou. Jak je eliminovat, zpracovat bez vlastní úhony nebo dopady zmírnit?

Lze totiž pozorovat, že život je o hledání rovnováhy, jak píše moje manželka v někdejším článku (volně cituji), např. mezi prací a relaxací, také mezi aktivitou a pasivitou obecně (viz vysedávání mládeže před televizním zářičem), mezi mužskými a ženskými vlastnostmi v sobě, mezi vážností a humorem, mezi kyselinotvornou a zásadotvornou stravou a dalšími. A opět cituji její slova:

Pokud máme někde nerovnováhu, spějeme k nemoci. Abychom se udrželi zdraví, potřebujeme navozovat stav ne-konfliktu mezi tělem, duší (emoce a mentální procesy) a duchem. A protože všechno se vším souvisí, je důležité mít o „základnu“, tj. fyzické tělo, dobře pečováno. Proto fandím všem přírodním preparátům.

Z dávných dob medicíny se nám dochovaly recepty, které se dodnes používají a jejichž filozofií je harmonizovat pomocí bylin tělo a duši člověka.

Velmi důležité je navozovat rovnováhu i ve střevu. Nerovnováhu každý snadno pozná na své nepěkné kůži, jinak i lidé trpící astmatem, nebo ti, kteří mají problémy s mandlemi, dutinami apod. Tímto směrem se orientuje SYSTÉM SYMBI.

A co nerovnováha hormonální?

Mnohdy se v této oblasti dostavují neuvěřitelné potíže, stovky žen se svěřují naší poradně s problémy kolem menstruačního cyklu a chybné funkce štítné žlázy, kvůli akné, vypadávání vlasů apod. Vyhledávají lékaře, léčitele, užívají hormonální tabletky, fytohormony, snaží se své problémy řešit užíváním nějakých prostředků. Ale protože tím neřeší příčinu nerovnováhy, pak se nemohou dočkat efektu, byť přitom mohou užívat sebedokonalejší produkt. Navíc má každý hormonální prostředek svůj vedlejší účinek, takže si časem své problémy ještě rozšíří. Problém nerovnováhy je na pomyslné regulační ose, která začíná v úrovni psychiky (MYSL). Ta ovlivňuje práci mozku, hypofýzy – z tohoto regulačního centra vycházejí informace do tělových orgánů – štítné žlázy, vaječníků – a tyto orgány pak produkují hormony, které mají vliv na různé funkce. Je tedy jasné, že tyto orgány, již uvedená štítná žláza nebo vaječníky, za poruchu nemohou. Jejich porucha je následkem, tedy ani dodávané hormony nemohou tento problém trvale vyřešit. Pomohou právě v tom současném momentu, kdy doplní tělu hladinu chybějícího hormonu, ale ve skutečnosti tím podpoří nerovnováhu, protože maskují skutečný stav…!

– Mozek nevnímá nedostatek hormonu, a proto se nesnaží o zvýšenou produkci. –

A v okamžiku, když se přestane do těla chybějící hormon dodávat, se nerovnováha opět projeví, ale nyní ještě větší intenzitou. Při hledání rovnováhy má dotyčná osoba pracovat se svou myslí, protože v ní má psychický blok, tam se uplatňují stresy, které prožívá v denním životě. Musí vyřešit konflikty kolem sebe, má změnit stravu, vytvořit si ve střevu symbiózu – prostě má dělat takové kroky, které vedou k rovnováze všedního života.

Hledání rovnováhy není snadné, ale pokud někdo trpí nemocí, zvláště chronickou nemocí, znamená to, že má v sobě velkou nerovnováhu, a pak mu také nic jiného nezbývá. Cestou užívání nějakých léků skutečnou rovnováhu určitě nenajde.