Ginkgo biloba – strom dlouhověkých a moudrých

cm ginkgo biloba 1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Takto je nazýván strom Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) v Číně, kde se extrakt z listů užívá jako ochrana zdraví již po staletí. Číňané měli pravdu. Přehled všech efektů výtažku z Ginkgo biloby by zabral hodně místa, navíc se stále objevují další. Je jedním z nejpopulárnějších rostlinných produktů na světě.

Řadí se k antioxidantům, obsahuje totiž flavonoidy, které působí jako zhášeče volných radikálů. Další významnou složkou jsou terpeny či ginkgolidy omezující tvorbu krevních sraženin – dochází tak ke zlepšení přítoku krve včetně lepšího transportu kyslíku k srdci, do mozku a končetin. Výrazný účinek lze očekávat za 4 – 6 týdnů, někdy nastává zlepšení již za necelé 2 týdny.

Na které cévní obtíže se tedy ginkgo hodí?

Především na aterosklerózu tepen končetinových projevujících se nejčastěji bolestmi lýtek. Stejně tak na aterosklerózu tepen přivádějících krev k mozku, jejímž důsledkem jsou poruchy paměti a mrtvice. Dále se ginkgo úspěšně užívá po opakovaných zánětech žil, při křečových žilách, při bolestivém bělení či modrání prstů ruky, při studených nohách, při dlouhodobém šumění v uších. Zlepšuje také poruchy sexuálních funkcí souvisejících se špatným stavem cév.

Při všech těchto obtížích pomáhá nejen náš preparát, ale i dostatek pohybu a strava chudá na živočišné tuky. Rovněž zlepšuje činnost tlustého střeva, odvádí z těla toxiny, snižuje pocit hladu, urychluje hojení jizev a zánětů a zpevňuje kostní tkáně. Pokud máte náznaky cévních problémů (např. popraskané žilky, vysoký krevní tlak, zapomnětlivost aj.), nebo jste ve středním věku.