Fit-day „Kvalitní palivo pro vaše tělo.“

cm fit day

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

 • Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří milují zdravý životní styl a hlavně kvalitní jídlo.
 • Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří si uvědomují, že snídaně je pro člověka nejdůležitější částí dne, pro všechny, kteří tak chtějí a uvědomují si potřebu kvalitního „paliva“ do nabitého dne. Málo z nás má totiž čas a chuť si po ránu chystat bohaté snídaně se všemi potřebnými složkami, jako jsou proteiny, tuky a sacharidy.
 • Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří si každý den kladou otázku: „Co tedy snídat? A vlastně, co i svačit?“
 • Fit-day produkty jsou tu pro všechny kdo nemohou v obchodech najít nic, co by jim vyhovovalo a pro všechny, kteří hledají něco přírodního, něco perfektního pro své tělo. Prostě něco, co dodá jejich organismu ty správné ingredience, které je nakopnou energií na celý den!

Proč Fit-day?

 • Jeden z největších výrobců rostlinného proteinu v České republice.
 • Produkty jsou složeny z pečlivě vybraných nejkvalitnějších surovin z celé Evropy.
 • Všechny produkty jsou bez chemikálií, aromat, konzervantů i bez geneticky modifikovaných surovin.

Proč protein?

 • Proteiny, stejně jako všechny ostatní látky se skládají z určitých „stavebních kamenů“. Zde se jedná o aminokyseliny, které se, v počtu několika tisíců, sdružují do molekul.
 • Právě díky proteinům probíhají v lidském těle první biochemické reakce v živých buňkách.
 • Proteiny jsou v podstatě základním stavebním kamenem všeho, co lze v těle najít!
 • Proteiny jsou základním kamenem všeho, co se v těle vyskytuje, a to od enzymů, až po samotné svaly!
 • Protein se v těle neukládá, nezatěžuje zbytečně lidský organismus a velice dobře je vstřebatelný, proto je potřeba jej dodávat tělu pravidelně ve stravě. A právě rostlinný protein, například hrachový, je toho nejlepším důkazem!
 • Protein neobsahuje laktózu a je tedy i ideálním zdrojem bílkovin pro všechny, kteří trpí různými alergiemi – „nemocemi moderního věku“.

Protein je ideální pro:

 • Podporu růstu svalové hmoty, pro výživu svalů, šlach, kostí či kůže…
 • Podporu hubnutí-spalování tuků a redukci váhy. Ochraňuje svaly před poškozením při snižování váhy (stejně jako při namáhavém fyzickém výkonu).
 • Podporu a udržení si energie po celý den.
 • Podporu lidského organismu v období stresu nebo nemoci, protože protein je zdrojem esenciální aminokyseliny „argininu“, kterou vaše tělo potřebuje ve zvýšeném množství v daných obdobích.
 • Vegetariány a vegany, kteří díky tomu mohou ve své stravě přijímat mnohem více bílkovin.

FIT-DAY-produkty zdravého životního stylu:

 • Řada Protein – 73 – 81% hrachového proteinu (bílkovina).
 • Řada Smoothie, novinka na evropském trhu – 50% hrachového proteinu (bílkovina).
 • Řada Cake, perfektní mlsání bez výčitek – 26% hrachového proteinu (bílkovina).
Fit-day Produkty zdravého životního stylu

Fit-day a zdravá snídaně

Proč je právě zdravá a vydatná snídaně tak důležitá?

Noc. Spánek. Odpočinek…

Během spánku tělo regeneruje, mozek odpočívá. Lidský organismus však během spánku nepřijímá žádné živiny a nijak nedoplňuje energii. Veškerou energii, která je v těle během spánku nashromážděna, potřebuje tělo na zajištění funkce vnitřních orgánů, pro udržení dechu, pro udržení tělesné teploty, funkce srdce atd. (bazální metabolismus).

Naprostá většina z nás ráno spěchá… rychle vstát, honem se opláchnout, vzbudit děti, nachystat věci do školy i do práce, svačinky… Často proto bývají i snídaně velice uspěchané… Dnešní doba je stresující a nestíháme mnohé, co bychom chtěli. Proto snídaně není pouze prvním denním jídlem, ale zároveň je to především nejdůležitější zdroj energie pro celodenní fungování-nastartuje lidský organismus na celý den, bez pozdější potřeby během dne dohánět, co se ráno v jídle nestihlo… bez stálé chutě „na něco malého“. Přitom, lidské tělo za to nemůže, pouze se brání a navíc si tak začne i ukládat kalorie „na horší časy“! Tuky!… Kam asi? To všichni moc dobře víme…

Při nepravidelné, nárazové stravě delší dobu, se lze, v podstatě jistě, připravit na cukrovku, obezitu…, a to pozor, už i v dětském věku! Tělo strádá nedostatkem energie a jejím nerovnoměrným rozložením během dne…

Správná snídaně je prostě důležitá také pro trvalé udržení tělesné hmotnosti.

Kvalitní a nutričně bohatá snídaně nabije tělo i mozek energií, takže člověk je produktivnější ve všem co dělá. Dobrá snídaně pozitivně ovlivňuje fyzický, ale psychický výkon během dne.

Fit-day Smoothie

Děti, my a zdravá výživa.

Je důležité vést i naše děti k tomu, aby se snažily jíst zdravě? Co to vůbec znamená? Co se za tím skrývá?

Vše samozřejmě již z prvopočátku vychází z rodičů, z jejich náhledu na celou věc.

Proč?

Protože děti, a to především v tom nejmenším věku, své rodiče a starší sourozence zcela a v podstatě bez výhrad kopírují – ve většině případů! Takže, jak se k věci postaví rodiče, tak se k ní bude snažit postavit i dítě… Nejhorší je, když jsou rodiče přesvědčeni o tom, že “je nakonec stejně jedno co jedí, protože nemoci má v sobě každý zakódované – dědičně“. Uvědomme si, že podle posledních výzkumů je možné svůj zdravotní stav ovlivnit svým životním stylem až ze 30%!

Pokud nebudete mít pravidelnou stravu po celý den (cca. 5x za den), tak Vaše tělo nebude mít správný a pravidelný přísun energie. Vaše tělo se tak stavu přizpůsobí a začne si ukládat energii „na horší časy do zásoby“, no a co z toho? Obezita, srdeční problémy, alergie, vysoký cholesterol, nádorové onemocnění… Například obezitu je potřeba řešit už v nejútlejším věku, protože podle statistik přetrvává v dospělosti až v 75%! Proto mluvíme o pravidelném a rozmanitém jídelníčku.

Velice důležitou složkou v denním jídelníčku je snídaně!

Jak jsme si již řekli; náš organismus během spánku nic aktivně nevytváří, odpočívá a tak je veškerá energie spotřebovávaná na udržení chodu vnitřních orgánů apod. Proto snídaně plná energie, která vše tělu doplní a nakopne jej, je velice, velice důležitá! Pokud se snídaně „tzv. odflákne“, tak to například u dětí může vést i k bolestem hlavy, vyšší únavě, nepozorností ve škole…

Svačiny, jedno z nejdiskutovanějších témat současnosti!

Až 23% dětí ve škole vůbec nesvačí! Záleží samozřejmě na tom, jak rodiče své děti v tomto směru vedou… není třeba jim dávat pořádné porce, ale raději méně, něco k zasycení, co stihnou třeba i jen „vypít a jít“.

Odpolední svačina, další diskutované téma!

Určitě není třeba, aby odpolední/ podvečerní svačiny byly hutné, aby „nás jaksi pořádně naplnily“… aby se nám nestalo, že se „narveme“, tělo vše nestačí zpracovat a co se stane? Opět si vše uloží na pozdější horší časy! Je dobré se zaměřit na potraviny, které se lehce a rychleji vstřebají a přitom nás plně zasytí! Že něco takového neexistuje?! A když ano, tak je to většinou dost nechutné?! Omyl!

A samozřejmě pohyb! Můžeme se bavit o zdravé stravě, ale pokud budeme sedět jen doma u televize, nevyjdeme ven a nebudeme alespoň trochu aktivní, tak i zdravá strava bude mít jen poloviční šanci u nás uspět!

To znamená: zdravá výživa-zdravá strava, aktivní pohyb = aktivní a zdravý životní styl!