Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Producenti léků se nám snaží namlouvat, že léky na bázi účinné látky statin už ochránily milióny lidí před infarktem nebo mrtvicí. Nedávná studie, publikovaná v the British Medical Journal, ovšem poukazuje na naprosto opačnou skutečnost: na každý jeden případ takové prevence připadají téměř dva jiné případy, kdy lidé začnou trpět poškozením ledvin, šedým zákalem nebo extrémním oslabením svalstva, které jim způsobilo pravidelné užívání léků z této skupiny.
Jinými slovy vyjádřeno: léky se statinem lidem škodí mnohem víc, než by jim pomáhaly.
Zmíněná studie probíhala pod vedením výzkumnic Julie Hippisley-Coxové a Carol Couplandové a prověřovala údaje od více než dvou miliónů pacientů, mezi kterými bylo asi 225 000 pacientů, užívajících léky se statinem (dále LS).
Výsledkem bylo zjištění, že mezi každými 10 000 ženami, léčenými LS se vyskytovalo méně srdečních onemocnění – o 271 případů.
Současně ale LS způsobily u stejného počtu žen 74 případů poškození ledvin, 23 případů akutního selhání ledvin, 39 případů silné degenerace svalstva a 307 případů šedého zákalu.
Léky se statinem tedy pomohly 271 lidem, avšak poškodily 443 lidí. To jen ukazuje, jakou pohromu způsobují těm, kteří je užívají – jak způsobují újmy, které převažují nad jejich možnými přínosy.
Klamavá reklama výrobců léků tvrdí, že LS pomáhají každému, kdo je užívá. Když tedy 10 000 lidí užívá takový lék, slibují všem, že budou ochráněni od srdečních infarktů. To je mimochodem zamýšlené sdělení reklamy na léky.
Ve skutečnosti se ale jedná o silné přehánění a překrucování fakt. Většina léků nepůsobí ani zdaleka na všechny lidi. A léky se statinem vykazují účinky jen u cca 2,7 % těch, kteří je užívají. A současně vyvolávají závažná postižení u 4,4% lidí.
Pokud tedy budete užívat LS, pak jejich příznivé účinky se mohou dostavit pouze s pravděpodobností menší než 3:100 a naopak možnost poškození vašeho zdraví bude větší než 4:100. U 93 ze 100 lidí se však neprojeví žádné účinky – jen přispějí k dalšímu bohatnutí výrobců léků a k dalšímu znečištění vodních toků pokaždé, když po sobě splachují na záchodě.
“Léky“ se statinem jsou s ohledem na vaše zdraví v podstatě střelbou „mimo terč“.
Pomáhejte farmaceutickým společnostem udržovat jejich zisky
Z pohledu největších výrobců léků je způsobování dalších nemocí přínosné, neboť často vede k dalšímu zvýšení spotřeby léků, které lékaři předepisují, nebo si vynucuje ještě více lékařských procedur. Například taková hemodialýza je pro nemocnice zdrojem velkých peněz. Jen sama o sobě je v USA mnohamiliardovým byznysem. Nebezpečné „léky“ se statinem jsou tedy způsobem, jak může průmysl léčebné péče sám pro sebe vytvářet nové pacienty pro hemodialýzu. K tomuto přesvědčení nás totiž dovádí zjištění, že určité procento pacientů, užívajících LS směřuje k tomu, aby se z nich stali lidé postižení úplným selháním ledvin.
Co je na celé této věci ale nejvíc zajímavé, je otázka, proč je tak snadné mást lékaře, aby nadále předepisovali LS. Lékaři se mylně domnívají, že mají k dispozici téměř zázračné léky a nikdy ještě nečetli o výsledcích výzkumu, který by prokazoval opak. I nadále jsou klamáni reklamou a obchodními zástupci výrobců léků nebo matoucími články v odborných časopisech.
Jak můžete vidět, jsou běžní lékaři zřejmě nejvíce podvádění lidé na této planetě. Ochotně budou předepisovat lék, který ublíží více lidem, než kterým prospěje – a jde tu o milióny pacientů – protože tito mohou být téměř bez námahy ovládáni. Lidé pak polykají jedovaté tabletky, protože je k tomu vyzývá mj. i „vědecké blábolení“, za kterým se skrývají farmaceutické společnosti.
Lékaři dnes doslova míří do slepé uličky, když se domnívají, že LS jsou zázračnými zachránci života a najdou se mezi nimi i tací, kteří otevřeně mluví o vhodnosti přidávat tento lék do pitné vody! To je jen důkaz toho, jak slepě jsou přesvědčeni o přínosech těchto „léků“. Naivně si myslí, že každý by měl užívat statin – ať už to jeho zdravotní stav vyžaduje nebo ne!
Je to naprosté bláznovství. Ale to je přímo charakteristické u západní medicíny, že ano? Prohlašovat, že váš jed je „zázračným lékem“, zatímco je naprosto ignorována skutečnost, že tyto chemikálie ubližují většímu počtu lidí, než by mohly pomoci (a současně vůbec nepůsobí na více než 90% všech lidí, kteří je budou užívat).
Statinový podvod
Statinové „léky“ jsou podvodem – řečeno prostě a na rovinu. A lékaři, kteří je předepisují, jsou loutkami v rukou velkých výrobců, snažících se prodávat vysoce ziskové „léky“ lidem, kteří z nich nebudou mít z velké většiny žádný užitek. Malým zázrakem je však to, že se informace o výzkumu, který doložil takovou skutečnost o LS, mohly objevit odborném lékařském časopise. To by mohlo snad i nasvědčovat tomu, že zeď ze lží, kterou obestavěli výrobci léků kolem statinu, se počíná hroutit.
Pokud by byla celá pravda o LS všeobecně známá, nebyly by tyto „léky“ již nikdy předepisovány a výrobci léků by mohli být žalováni o miliardy dolarů kvůli jejich lživým reklamám a marketingovým manipulacím.
A dokud se tak nestane, pamatujte na toto: kterýkoliv lékař, jenž doporučuje užívání „léků“ obsahující statiny, je podvodník. Pokud v sobě nenalezne poctivost, aby pátral po pravdě o těchto „lécích“ a přestal je předepisovat, nelze mu věřit, že pečuje v prvé řadě o vaše zdraví. Lékaři, kteří vám vnucují LS, ve skutečnosti pracují pro výrobce těchto chemikálií a nikoliv pro vás, nemají zájem o skutečnou vědu a nezajímá je reálné působení léků na pacienty.
To vše přináší velmi důležitou otázku pro oficiální medicínu: proč lékaři nepochybuji o mylných domněnkách svého vlastního oboru? Možná už sami tušíte odpověď, ale to už je námět pro úplně jiný příběh…