Elixír věčného mládí – hlíva ústřičná

cm hliva ustricna

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Zázraků v přírodě je bezpočet, jen se na ně zadívat a pak je využít. Platí to také o hlívě ústřičné. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lahůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího: má nesmírně hojivé účinky. Hlíva ústřičná, jejíž pozitivní účinky na zdraví znali již před staletími Číňané, se začala koncem minulého století objevovat i na našich prostřených stolech.

V ČEM TKVÍ ZÁZRAČNOST HLÍVY?
Hlíva ústřičná je skutečně dřevokazná houba. Jako nezelený organismus, což jsme i my lidé, přijímá ze zelených organismů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé. Navíc hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organismu maximálně vyhovuje. Hlíva si bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její hojivé účinky spočívají hlavně v látkách, které mají schopnost aktivovat buňky zajišťující přirozenou imunitu organismu. Kromě toho hlíva obsahuje celou řadu vitaminů, proteiny, steroly, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolňují usazené škodliviny.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ V ZAHRANIČÍ
V Číně se podává sušená hlíva ústřičná k posílení žil a uklidnění šlach. Významně pomáhá při lumbagu (lidově houser), strnulosti šlach a strnulosti končetin. Japonští vědci se soustředili na proti-nádorové účinky hlívy ústřičné a podařilo se jim s odvarem hlívy redukovat bujení některých nádorů. Ruští vědci izolovali z hlívy ústřičné antibiotikum.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ – 100% přírodní houbový přípravek v kapslích bez příměsí pomáhá:

  • zvyšovat imunitu organismu
  • snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi
  • zmírňovat chronické infekce, záněty a únavu
  • zmírňovat strnulost šlach a končetin
  • odstraňovat bradavice virového původu
  • regulovat peristaltiku střev
  • při úpravě krevního tlaku
  • při alergii, stresu a zátěži organismu
  • funkci cévního systému
  • zpomalovat proces stárnutí

Nechme o hlívě promluvit odborníka. Ing. Terézia Svátová se zabývá vývojem potravinových doplňků, které jsou vhodné pro náš organismus.

Jak se ona dívá na hlívu ústřičnou?
Nikdy bych nedoporučovala něco, o čem nejsem přesvědčená, že to skutečně funguje, protože sama jsem dost nemocná. Ale na hlívu nedám dopustit. Můj muž prodělal dvakrát během jednoho roku mrtvici. Poté, co jsem mu začala dávat hlívové kapsle, se jeho stav velmi rychle zlepšil a dnes znovu pracuje. Moje dcera trpěla na virové bradavice. Dokonce podstoupila jejich „vypálení“, což je poměrně bolestivý zákrok. Pak jsem jídala hlívu a dnes není po bradavicích ani slechu. Moje přítelkyně ze Slovenska, Rozália Szabová, onemocněla chronickým zánětem tlustého střeva. Ani velké dávky léků a hormonů jí nezabíraly. Doporučila jsem jí kapsle a dnes se cítí velmi dobře. Samozřejmě že u ní nestačila jedna krabička, užívá kapsle už půl roku, nicméně i jí pomohly k uzdravení.

Další dva případy už nejsou z mého nejbližšího okolí, ale stojí za zveřejnění. Přišel k nám americký učitel o holi. Stěžoval si, že po pádu ze žebříku si pochroumal kyčel a zlomenina se nejen nehojila, ale trpěl záněty. Po absolvování kúry s hlívou ústřičnou hůl odložil. Pan Ladislav Čekal s diagnózou diabetes začal užívat hlívu ústřičnou v průběhu května 2005. Výsledky hladiny cukru před užíváním byly 15,4 a po využívání jedné krabičky, tj. 50 kapslí, byla hladina při kontrole jen 6,1.

To je jen pár příkladů lidí, kterým hlíva pomohla. Ale můžete mít třeba afty nebo se cítit unavená a vyčerpaná, i v takových případech hlíva příznivě zasáhne. Zkrátka zázrak přírody!“

HLÍVA V KAPSLÍCH
Dnes si již můžete v lékárnách zakoupit 100% čistou sušenou hlívu ústřičnou včetně houbové vlákniny bez jakýchkoliv příměsí ve formě kapslí, které jsou nejlepší z hlediska využití všech látek obsažených v hlívě. Nejde jen o výtažek betaglukanu, ani o tablety, kde se musí používat přídavné látky. Při konkrétních potížích, ale i v případě preventivního užívání hlívy, jsou optimální tři krabičky.

Berte si hlívu jako prevenci. Možná Vám už teď vyřeší počáteční choroby, které by Vám za nějaký čas mohli způsobit velké nepříjemnosti.