Dřív než přijde chřipka

cm caj teplomer

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V takovém ročním období, jako jsou přechody z podzimu do zimy a potom ze zimy do jara, je lidský organismus velmi náchylný k virovým onemocněním. Odpradávna lidé hledali léčivou látku proti virům, až dnešní doba nám přinesla vysvětlení, proč takovou látku nelze najít.

Původce nemoci je virus, který velmi pružně mění svou podobu na rozdíl od bakterie, takže my vlastně proti němu nemůžeme postavit antibiotikum. Hlavní strategie protivirového boje tedy spočívá v posilování imunity a organismu, aby byl on sám schopen se viru postavit. A nejdůležitější je, aby tento obranný postoj byl zaujat včas.

Dnešní doba přináší mnohé moderní metody, jak čelit chřipkovému onemocnění. Sem patří očkování protichřipkovou vakcínou. Zastánci přírodních postupů dají přednost 2000 let staré a osvědčené kombinaci bylin na posílení imunity. Jde o kombinace bylin, kterou sestavili staří čínští lékaři, aby tak chránili své císaře. Tato receptura byla nalezena v jejich hrobce a vědci podle ní dodnes vyrábějí tento přírodní přípravek. Potvrzuje se, že stále funguje a je nepostradatelným pomocníkem. Hlavní součástí je kořen z echinacey – výtažek má imunostimulační aktivitu. Dále výtažky z listů rozmarýnu, poněvadž jejich silice vykazují protibakteriální a protiplísňovou aktivitu, dále yzop lékařský, irský lišejník, ženšen a další.

Enormně posiluje nespecifickou i specifickou imunitu, stavy vyčerpání a oslabení organismu. Pomáhá tělu překonávat výše zmíněné přechody biorytmů na jaře a na podzim. V létě zase pomáhá tělu proti alergiím. Je přírodní antibiotikum a antialergikum, pomáhá v oblasti horních cest dýchacích, v oblasti zažívání, močových cest. Uplatňuje se u alergií a při stresových situacích.

V naší republice již každý zná homeopatický lék Oscillococcinum a je zbytečné hovořit o jeho protichřipkových účincích.

Používání těchto přírodních prostředků se vyplatí tehdy, když je podáváno včas. Dětský lékař jej předepíše dítěti před vstupem do školky, může jej užívat těhotná, ba i kojící matka. Užívají je učitelé, lidé, kteří pracují s lidmi – všude, kde se roznáší kapénková infekce. Jsou vhodné pro oslabené lidi, rekonvalescenty, alergiky. Nemusíme se bát předávkování, alergií, kombinování s jinými léky.