Dogmata hubnutí

cm vaha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Ze života: Osloví žebrající bohatého: Již tři dny jsem nejedl… Oslovený: To je obdivuhodná vůle, to já nedokážu…!

Obvyklé zásady hubnou-cích diet:

 1. Jestliže něco sníte a nikdo vás neviděl nebo to nikomu nechybí, tak to nemůže obsahovat žádné kalorie.
 2. Jestliže je pod šlehačkou v poháru ovoce, je tím její kalorická hodnota neutralizována.
 3. Jestliže jíte ve společnosti, započítávají se jen kalorie největšího jedlíka. Ostatní relativně hubnou.
 4. Jestliže pomůžete ztloustnout všem v okolí, budete relativně hubenější.
 5. Jíte-li nebo pijete cokoliv v jakémkoliv hledišti, sportovním zvláště, jedná se o součást zábavy, a proto se kalorie nesmí započítávat.
 6. Poškozené cukroví je odpad a z toho se kalorie nemohou započítávat, protože se jedná o ekologickou likvidaci.
 7. Ze zdravotního jídla či pití, jako je šlehačka (při vředové chorobě), brandy (mdloby, pohnutí mysli, chřipka), ovocně-šlehačkový dort (tuhá stolice), uzeniny (flatulence), piškotovošlehačkový dort (únavový syndrom, stres), pivo, Becherovka, Klášterní tajemství a Fernet (špatné trávení, opice, nervozita, nenálada), OO-KH (1/2-1 lžíce 1-2xD – játra), GH (1 lžíce do 0,4 l vody 1-3xD – stárnutí), slivovice po ránu (hustá krev, klouby, exhumace), se kalorie nezapočítávají, protože se jedná o léčebný záměr.
 8. Ochutnávky během vaření neobsahují kalorie v jakémkoliv množství.
 9. Jídlo, které má hnědou, šedou nebo zelenou barvu, neobsahuje žádné kalorie, ostatní barvy jen zcela bezvýznamné množství.
 10. Špatně živený organizmus v boji s obezitou nemá šanci na vítězství!!!
 11. Každá tableta na hubnutí je účinná jen tehdy, má-li kvalitní propagaci a užívá-li se výhradně místo večeře.
 12. Když popřejete všem okolojedlíkům dobré chutnání opravdu upřímně, přestane chutnat vám.
 13. Při jídle mlaskáním, srkáním, mluvením a zvláště slibováním spalujete více energie, než přijímáte.
 14. Každé sousto je nutno nežvýkat, ale polykat a hltat v celku, aby se zpomalilo jeho strávení a bylo vám po více soustech těžko.
 15. Na každé sousto nebo porci snědenou navíc je nutno pohlížet jako na opravdu poslední a jestliže si okamžitě si slíbíte, že další už nebude, tak se kalorie nezapočítávají.
 16. Myslete na to, že z deseti lidí je na Zemi 8 podvyživených, 9 hladových, 1 sytý a 1, který se snaží zhubnout jako vy. Tedy i s vámi 8 + 9 + 1 + 1 + vy = 20! Z toho vyplývá jednoduchým výpočtem, že 190 % lidí myslí pořád jen na to, co by kde snědli, a že hubnout za těchto podmínek je opravdu těžké až skoro nemožné!
 17. Předsevzetí k hubnutí je nutno zadávat dostatečně včas, aby se mysl stihla adaptovat. Nestihne-li, je nutno zadat nové datum. Ideální datum je vždy k 1.1.
 18. O svém úmyslu hubnout je potřeba mnoho mluvit, aby vám to zvýšilo odvahu a všude instalovat velká zrcadla.
 19. Je potřeba zakoupit dostatek knih o hubnutí i dietních kuchařek, případně absolvovat kurzy, aby člověk nehubnul neodborně pod cenou.
 20. U jakéhokoliv nápoje uváděného slovy „na zdraví“ nebo jídla označeného jako dietní se kalorie nezapočítávají.
 21. Pakliže držíte jakoukoliv dietu, ale nehubnete, jedná se o fázi, kdy se tělo na nový dietní režim teprve adaptuje.

Pravidla účinného hubnutí podle mne:

 1. Připravte si jen tolik jídla najednou, kolik vám říká rozum, ne hlad.
 2. Doporučuji se před jídlem napít teplé vody s obsahem 12K (1 ml na 0,5 l) nebo slabého čaje z jiných nahořklých bylin, případně čisté vody.
 3. Zakazuje se jíst od 17 hodin do rána, protože v noci se kalorický přebytek ukládá do tuku. Při nezvladatelné žravosti si dejte kousek vařeného masa nebo sražený bílek z vejce (žloutek jen v průběhu dne) nebo malý bílý jogurt či lžíci tvarohu a jděte si neprodleně na hodinu zacvičit nebo obejděte vesnici rychlým krokem kolem 135 tepů a po oschnutí potu již brzy spát s kulichem až pod bradu, abyste dýchali přes textil (efektivnější dech aj.).
 4. V podvečer a na noc doporučuji cvičit nebo dynamickou procházku, aby se kalorie postupně uvolňované z pozřené stravy spotřebovaly v rezervě svaloviny. Cvičit se zadýcháním bez přerušení doporučuji alespoň hodinu, protože teprve v její druhé polovině přichází na řadu spalování tuku.
 5. Tuk spotřebovává nejméně 4x více kyslíku než cukr, který ho již má zabudován v molekule, a proto je nutné udržovat přísun čerstvého vzduchu a každý nádech začínat hlubokým výdechem vypotřebovaných dýchacích plynů z plic (to platí kdykoliv). Efektivnější automatické dýchání v noci je s kulichem až pod bradu skrz látku.
 6. Pro obnovu svaloviny doporučuji průběžně jíst trochu bílkovin dle chuti a dobrého pocitu. Jinak se živit převážně zeleninou v jakékoliv úpravě.
 7. Nejíst bílou mouku, margaríny, uzeniny, tepelně barevně změněné potraviny, sladké, smažené, kořeněné, konzervované a barvené potraviny.
 8. Nepřekonatelnou chuť na sladké a hypoglykemickou únavu lze kompenzovat ovocem nebo pečivem, ale dojde-li do hodiny k opakování, je nutno si na několik desítek minut za pilného dýchání lehnout, povolit napětí mysli i svalů a dechově meditovat. Inzulínovohypoglykemický cyklus lze přerušit po konzumaci předchozího fyzickou námahou a mírným stresem (pusťte si k tomu zprávy, otrlí černou kroniku, nejotrlejší čerstvé prognózy a úplní tvrdo-ni politická prohlášení vládnoucích koalic).
 9. Před přípravou každého sousta je nutno se zeptat svého těla, svého rozumu a svého podvědomí (případně ovlivněného transvitálně mnou), zda právě toto sousto tělo potřebuje nezbytně. Máte-li pochybnost, nejezte ho, jen se pro jistotu trochu napijte. Většinou stejně zjistíte, že úvod do hladu je jen maskovaná žízeň a když nedodržíte pitný režim, přijde hlad.
 10. Psychostres vzniká hlavně enormní spotřebou kyslíku přetíženého mozku, ale bez námahy těla nedochází ke zvýšení dechového režimu a zrychlení oběhu pro vyplavení kyselých zplodin látkové výměny z mozku do jater a játra nemají dost kyslíku pro jejich detoxikaci. Jídlo jen odkrví mozek do trávení, ale neřeší problém, a proto eskalace problému stresovými hormony trávení odkrvuje a jídlo se ve vás kazí; vstřebané živiny se při stresu a psychovypětí s minimem pohybu ukládají kromě několika gramů cukrů neuronům jen do tuku. Přidušený, překyselený mozek a mícha si řeknou o kyslík z cukru intenzivní chutí na sladké a vy nepoznáte, kdy přestat!
 11. Každému soustu stravy myšlenkově zadejte jeho úkol a jeho specifické místo určení anebo ho 343x přežvýkejte – magické číslo. Když spletete počítání, tak ten den již nesmíte nic jíst… To platí zvláště pro majitele šesticiferných výplat…
 12. Po každém soustu se zamyslete, co bychom vám na to asi řekli vaše svědomí, vaše předsevzetí, sousedi a já!
 13. Nesmíte si zakazovat jídlo. Máte-li hlad, říkejte si, že můžete klidně jíst, ale že zrovna nyní budete jíst jen několik soust.
 14. Nechoďte nakupovat a když už, tak ne s hladem a plnou peněženkou! Napište si nákupní seznam a dodržte!
 15. Myslíte-li neustále na jídlo, produkujete hormony hladu, proto je důležité vyplnit mysl jinými závažnými úkoly nebo mechanickou námahou včetně případné namáhavé zábavy.
 16. Je-li hlad nebo únava z hladu zcela nezvladatelná, lehněte si na půl hodiny a spěte. Potom se proberte a dělejte jakoby nic. Kdyby se to opakovalo, tak to zopakujte. Znova-li, znova. Dokud něco nepovolí…
 17. Zveřejňujete-li své pohybové a stravovací aktivity dne před zainteresovaným týmem, zvýší to vaši sebekázeň.
 18. Je vhodné konzultovat doporučení fyzických aktivit a výživové struktury dle vašeho specifického naturelu s osobním velmi dobře placeným trenérem či výživovým poradcem.
 19. Mluvte o svém hubnutí, závazku omezení stravy a podvečerního tuk spalujícího cvičení pozitivně s kdekým, aby vám bylo ostudné tomu nedostát. Za každé sousto navíc si dopřejte 20 kliků. Ne myší, ale vzpor ležmo na rukách!
 20. Každý pokušitel při zvědění informace o vašem hubnutí se vás pokusí otestovat rafinovanou až neodmítnutelnou nabídkou pokrmu. Každý je vždy pokušitelem!
 21. Ať začnete dodržovat jakákoliv dietní pravidla, bližní vám brzy dodají zcela jinou verzi, která všem ostatním účastníkům zaručeně pomohla, protože je údajně úplně nejlepší.