Dobře se dýchá tam, kde je čistý vzduch!

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V prvních vteřinách svého života člověk začíná dýchat a tento svět opouští svým posledním výdechem. Dýchání je jednou z životně důležitých aktivních funkcí lidského organismu a ideální by bylo dýchat pouze čistý vzduch. Ale ruku na srdce, jak často se zamýšlíme nad kvalitou vzduchu, který dýcháme?

My dospělí trávíme většinu svého života v uzavřených bytech, domech a kancelářích. Naše děti a vnoučata zase v mateřských školkách a školách. A málokdo si uvědomuje, že právě tam nás ohrožuje mnoho škodlivin, o kterých ani nevíme. Vědci tento fenomén nazvali Syndrom nezdravých budov a Světová zdravotnická organizace (WHO) o něm informovala již v roce 1984.

Věděli jste například, že ve vlastní čisté a nablýskané kuchyni mnohdy dýcháme horší vzduch než v centru města? Mohou za to vysoké koncentrace toxického oxidu uhelnatého a dusičitého. Oxid uhelnatý je nejběžnější jed vyskytující se v českých domácnostech. Do vzduchu se dostává z plynových sporáků nebo vařičů, ze zaneseného komína, z jakéhokoliv palivo spalujícího, porouchaného či nesprávně nainstalovaného spotřebiče a také z provozování grilu v uzavřeném prostoru.

Na podzim a v zimě méně větráme, ve snaze snížit náklady na energii uzavíráme a utěsňujeme své domy a množství škodlivin v nich se koncentruje. Běžnými polétavými nečistotami v interiérech jsou prach, cigaretový kouř, bakterie, chemikálie, plísně, pyly a mnoho dalších.

Je tedy vůbec možné zajistit si doma přísun čistého a zdravého vzduchu? Řešením může být čistička vzduchu, která většinu škodlivin ze vzduchu jednoduše odfiltruje. Pokud má v sobě navíc zabudovaný ionizátor, obohacuje naše domácí prostředí ještě o zdravé záporné ionty.

Stříbrná čistička Kvalita ovzduší

S ionty se setkáváme každý den již od narození, jsou totiž nedílnou složkou ovzduší, které nás všude obklopuje. Ty zdravé – záporné – se vyskytují především v přírodě po bouřce, v lese, na horách, na mořském pobřeží či u vodopádu a jsou významným zdrojem energie pro lidský organismus.  Ionizovaný vzduch zlepšuje naši paměť, koncentraci, zlepšuje pracovní výkonnost, psychickou pohodu, zkvalitňuje spánek, ale také například podporuje růst rostlin.

Náš tip: Čističky Ionic-CARE