Dejte vale stresu!

zena s krasnou pleti

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stres zná asi každý z nás. Všichni víme, že nám škodí a lékaři klasické i alternativní medicíny shodně doporučují se tomuto jevu vyvarovat. Kromě duševní hygieny, kdy si denně dopřejeme nějakou činnost, která nám dělá radost, mohou pomoci také bylinky, vitaminy či přírodní doplňky stravy.

Stres je přirozená reakce těla na změny. Pokud se chcete naučit zvládat stresové situace s větší lehkostí, pěstujte odolnost vůči stresu a obklopujte se dostatkem radosti. Právě tato emoce je velmi léčivá, opravdu si denně zkuste dopřát/dovolit činnost, která vám dělá radost. Něco si namalujte, podívejte se na příjemný film, přečtěte si hezkou knížku, zkuste něco vytvořit nebo se jděte projít. Pobyt na čerstvém vzduchu vyčistí hlavu a ještě uděláme něco pro naše tělo.

Bylinkové S. O. S.

Na harmonizaci psychiky a nervozitu se odjakživa vyhledávala léčivka kozlík lékařský! Na zklidnění je zase blahodárná meduňka lékařská, meduňkový čaj snižuje stres, uklidňuje, uvolňuje a také hezky uklidní před spánkem. Další zklidňující bylinkou je levandule lékařská, která navíc božsky voní. Taková relaxační koupel před spaním uvolní tělo i mysl, levandulový olejíček nám uleví na duši a prospěje pokožce. Třezalku tečkovanou, kolem které možná chodíte na procházky, využívaly jako přírodní antidepresivum už naše babičky.

Vitaminová pomoc

S naší psychickou pohodou souvisí také vitaminy. Například lidé, kteří trpí nedostatkem vitaminu skupiny B, snáze podléhají stresů a depresím a mívají častěji špatnou náladu. Vsaďte buď na přírodní doplňky stravy, které vitaminy B (zejména B6 a B1) obsahují, nebo zvyšte jejich příjem v potravinách. Bohatým zdrojem jsou vlašské ořechy, ovesné vločky, zelenina a ovoce a také luštěniny.

Léčivá radost

I když se nám nyní může zdát, že není příliš důvodů k radostem, nějaké si najděte! Velkou moc má například příroda a zvláště ta jarní, která se pozvolna probouzí a ukazuje nám svůj půvab a sílu. Zkuste na chvilku zcela vypnout a oddat se její kráse!

Zdroj: www.joalis.cz