Dejte jaru zelenou

spring e1585742180228

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jaro je v plném proudu, příroda začíná kvést a zelenat se. V dubnu nás čekají Velikonoce, využijte jejich regenerační energie a nechte „zazelenat“ celou svoji existenci.

Uklidňující barva

Zelená barva se nachází přibližně uprostřed barevného spektra, které začíná červenou a končí fialovou. Lidské oko je nejcitlivější na záření o vlnové délce 555 nm čili na zelenou barvu. Spojujeme si ji hlavně s přírodou (protože většina rostlin má zelenou barvu díky chlorofylu), ekologií a s environmentalistikou. Zelená barva je symbolem pro mír, bezpečí. Na semaforu signalizuje volno, u letadel označuje pravou stranu a zelená vlajka se používá pro upozornění na konec nebezpečí. Zelená barva přísluší spolu s růžovou ke čtvrté, srdeční čakře.

Jaro a posílení čtvrté čakry

K srdeční čakře patří radost ze života, harmonie a srdečnost (vše o ní se dočtete na straně 17). Jaro je vhodné období k čištění této čakry, neboť zrod patřící k jaru přináší radost a otevírá hluboké a nejniternější city schované uvnitř nás. Skrze zelenou barvu můžeme regenerovat ochranný obal čakry a tím si posílit zdraví, vitalitu a harmonii. Využijte k tomu vše, co jaro nabízí. Začněte regeneraci procházkou v lese či parku a nasajte atmosféru všemi smysly. Jelikož ke čtvrté čakře patří hmat, sahejte na vše, co je zelené – květiny, trávu, listy. Podpořte očistný proces zeleným oblečením a doplňky. Můžete si také pořídit některý ze zelených drahých kamenů, například malachit, aragonit, avanturín či fluorit.

Doma si uvařte zelený čaj, energii vám dodá i zelené jídlo. Dopřejte si okurku, salát, papriku či fazolky. Pro zklidnění a uvolnění si nakreslete obrázek zelenou pastelkou. I oči mají rády zelenou – pokud vás pobolívají, koukejte se do dálky do zelené barvy, můžete tím předejít zarudnutí očí z dlouhodobého koukání do monitoru.

Zelené potraviny

Pocházejí z čisté přírody a díky nim můžete být čistí i vy, využijte jejich možnosti! Povolejte k sobě sílu až z ostrova Tchaj-wan. Chlorella pročistí tělo od jedů a chemikálií. Posiluje vitalitu a krev, zlepšuje obranyschopnost organismu, vytváří energetické zásoby v játrech. Nástup účinku je velmi pozvolný, jemný a dlouhotrvající.

Z brazilské džungle k nám přicházejí plody s názvem Acai. Při svých cestách po Brazílii jsem se s těmito fialovými bobulkami potkával velmi často. Vyrábí se z nich koktejly, zmrzliny, dezerty a využívají se při prevenci onemocnění. Acai zlepšuje pokožku, pomáhá při stresu a zpomaluje tvorbu vrásek. Vhodný je také při podávání výkonů, ať již sportovních, či pracovních.

Mým oblíbeným nápojem je Maca. Pochází z And a je po staletí používaná v léčitelství. Navrací sílu a vitalitu, podporuje mozek a sexuální aktivitu. Pomáhá i při chronické únavě a stavech vyčerpání.

Rád si také dopřávám čaj Matcha, který má příjemnou zelenou barvu a zemitou chuť. Tradičně se připravuje v malých čajových pohárcích rozmícháním bambusovou metličkou. Já osobně si ho připravuji pomocí speciálního šejkru, který je určen přímo na čaj Matcha a dá se koupit v čajovnách – jeho součástí je kulička, která nápoj hezky našlehá. Matcha dodává energii, udržuje svěžest duševní (mozek a jeho poznávací funkce) i duchovní (zájem o sebe a svět okolo nás). Zlepšuje náladu a dá se pít jak teplý, tak studený.

K přímé konzumaci i na pečení používám kustovnici čínskou. Tato výjimečná plodina chrání játra, oživuje mysl, urychluje metabolismus a podporuje červené krvinky. Upečte si například muffiny z kustovnice, kterou použijete místo čokolády.

Jako poslední zmíním zelený ječmen, který jsem užíval v období zvýšené únavy a při problémech se žaludkem. Připravuji si ho v šejkru. Zelený ječmen zlepšuje trávení, působí proti zánětům a celkově osvěžuje celý organismus. Dá se také koupit ve formě tablet. Výčet přípravků samozřejmě není kompletní, dohromady jich je více než 10. Věřím tedy, že si každý vybere a doplní svému tělu látky zlepšující kvalitu života.

Zdroj: www.energy.cz