Překyselení organismu a chronický zánět

prekyseleni tkane

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mnoho nemocí, zvláště chronických, je podloženo překyselením tkáně. Je to způsobeno hlavně špatným stravovacím návykem, nedostatečným pitným režimem, velice významně stresem, přetěžováním tkáně. A velmi podstatné je, jak kvalitně dotyčný dýchá. Kyselost se stupňuje, pokud sedí, leží, nehýbe se a dýchá povrchově.

Překyselení organismu – následky

Když se dostaví příznak bolesti a dotyčný začne užívat chemický lék, paradoxně si tím kyselost zvýší a nemoc roztáčí do kruhu: kyselost – bolest – lék – kyselost. Tělo se po určitou dobu snaží kyselost neutralizovat zvýšenou spotřebou minerálů, ovšem i za cenu odvápnění. Na odčerpané minerály reagují ledviny, žlázy s vnitřní sekrecí, štítná žláza, nadledvinky. Opět tuto nerovnováhu po nějakou dobu regulují, ale pokud pokračují procesy překyselení dál, objeví se první varovné signály:

  • Únava, vyčerpanost, malátnost
  • Stupňují se bolesti hlavy, kloubů
  • Vypadávání vlasy, lámání nehtů
  • Degenerativní nemoci
  • Různé záněty, které se stěhují po těle (ústa, klouby, močový měchýř, …)
  • Artróza, osteoporóza

Jde o totéž, stále tentýž problém. Nepochopená situace a neustálé překyselování. Pravidelný konzument červeného masa si zvyšuje hladinu omega 6, která je pro-zánětlivá. Pokud to netuší, neustále si v sobě buduje podmínky pro zánět.

Jak na odkyselení? Jak snížit zánět v těle?

Pokud člověk chce s popsanými projevy udělat něco dobrého, musí celkově změnit způsob života, myšlení, náhled na zdraví a nemoc, na stravování. Potřebuje naučit se pít denně 2 litry obyčejné vody, zvýšit pohybovou aktivitu a dýchání. Osobně doporučuji Nordic walking. Toto opatření se týká každého věku.

Střevní symbióza

Považuji za základ mít ve střevu symbiózu. K probiotikům náleží užívání prebiotik, to znamená například kvalitní chlorely nebo mladého ječmene. Jimi současně dodáváme do těla minerály a další potřebné látky. Dále jimi podporujeme pitný režim.

Odkyselení tkání

Pro popsané stavy doporučuji tzv. pH minerály pro odkyselení, aby se upravila acidobazická rovnováha v těle. Tímto způsobem můžeme rozpuštit nánosy odpadu z látkové přeměny – uvolní se přebytečné kyseliny z vaziva a buněk. Kromě toho dosáhnete přirozené rovnováhy vápníku a hořčíku. Doporučuji k tomu pít čaj s květy lípy a heřmánku. Pomáhá zmírnit i stres.

TIP Celostní medicíny: Tady najdete konkrétní návod, jak na odkyselení organismu a čemu se v jídelníčku vyhnout.

Pomáhá to?

U odkyselení snadno vidíme pokrok. Každý sám cítí, jak mu je, jak se chová ekzém, žaludek, jak vypadá stolice, trávení, kolik cítí energie. Praxe ukazuje, že tímto obecným postupem odkyselení si může každý člověk odlehčit od svých obtíží.