Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Chřipkou je obvykle myšleno nějaké uprskané, pokašlávající, teplotu a únavu produkující onemocnění doprovázené sníženou imunitou, které mohou vyvolávat mnohé a časté kmeny virů. Chřipka je ale vysoce nakažlivé celkové onemocnění způsobované definovanou skupinou virů, šířící se do okolí vykašlanými, vysmrkanými a vykýchanými kapénkami, které jsou vdechnuty dříve, než stačí ve vzduchu zmrznout nebo než se z nich odpaří voda. Proto se ideálně šíří v době teplot mírně nad nulou, kdy kapénky nemrznou a odpařují se nejpomaleji. Stísněné prostory s větším množstvím lidí jsou pro šíření chřipky ideální – v natlačeném prostoru MHD je snadná a rychlá distribuce viru umožněna krátkou vzdáleností a příznivou teplotou nebo v čekárně u lékaře zase množstvím prskajících zdrojů. Doporučuji prskatelům i inhalačům dýchat přes složený suchý kapesník.
Virus po vdechnutí zachycuje nejdříve sliznice nosohltanu. Máte-li nos zachlazený ledovým vzduchem venkovního mrazu (stažení kapilár zrušilo slizniční imunitu), je přenos chřipky usnadněn zmnožením viru zastávkou v nosohltanu a pro kvalitní nákazu pak postačí virů jen asi dvacetina potřebného množství. Proto je světově záhodno nastupovat do nacpané MHD s teplým nosohltanem, chráněným v polomrazu například rouškou (Japonsko), sobí kožešinou (Laponsko), bezventilovým respirátorem (cementárna), šálou (ves), kulichem s dírou pro oči (policisti, lupiči, ninjové) nebo šátkem před obličejem (cowboysové).
V napadené buňce je virus závratným tempem poblázněnou buňkou množen, až ji vybydlí, sebou naplní, zničí a s jejími troskami vypluje na další vítěznou cestu organizmem – někdy už za 50 minut…! Organizmus na to reaguje nárůstem imunitní aktivity a tvorby protilátek, vysokou horečkou a celkovou únavou (autointoxikace vlastními metabolity z množení virů i z obranných opatření). Bohužel se viroblbec (virus) dostává i do dalších tkání, které poškozuje stejně jako sliznice. Tkáně otékají, hlava, svaly a klouby místním otokem bolí a fungují žalostně. Někdy i srdce, ledviny, trávení, a tak nějak celý člověk. Prostě fungují, jako když se jim vůbec nechce. Občas bez toho „jako“, protože většinou postarší majitelé jiných chorob bývají již dobře oslabeni a jsou chřipkou skoleni za adekvátních emocí a výdajů úpících a pokašlávajících pozůstalých… (…ponejvíce nad fakturou z pohřebince).
Doporučuji všem účastníkům chřipkové sezóny a zasaženým zvláště (nemohu napsat postiženým, protože postižení nemusejí být zúčastnění – je to obtížně pochopitelné, kromě postižených samých, kde nebývá proč, ale i politiků, úředníků, příslušníků a funkcionářů, kde je většinou proč, ale není obvykle čím) nosit respirátor nebo alespoň prskat do ohbí oblečení na vnitřní straně lokte – tím se nejúčinněji zatlumí výfuk nakažlivých kapének, které se tak nedostanou mezi veřejnost. Samozřejmě existuje možnost nákazy (i chřipkou…) také líbáním bez igelitové ochrany (doporučuji jako základ líbat se přes mikrotenové pytlíky). Pro žhavé líbací typy bych doporučil líbání přes varné sklo. Pro běžný nevášnivý či politický styk bych doporučoval spíše celofán nebo, pro chladnější až frigidní, běžné sklo (nejedná se ale o varné sklo, které je potřeba před použitím temperovat dle aktuální teploty, například teple, jste-li teplí atd.). Také není dobré si vyměňovat použité příbory, nádobí, nemocné členy domácnosti, fajfky, milenky, zubní kartáčky nebo protézy mezi sebou. Jedině za čisté, hygiena především!…
V prevenci chřipky (jakož i ostatních respiračních onemocnění) lze popíjet čaje šípková směs nebo šalvějová směs nebo tymiánová směs nebo lipová směs, případně diviznová směs (a nebo všechny najednou) lžičku i víc do 1-3 dcl nápoje mimo jídla dle svého vnitřního pocitu (správně!), že zrovna tento čaj nebo jejich kombinace vám pomohou. Dochutit to lze na příjemně nakyslé pití přídavkem práškového vitamínu C, který vás asi během hodiny po stimulaci imunity vymočením opustí. Do krku si stříkejte z rozprašovače neředěné dubovky ,několikrát až vícekrát za den a po čištění zubů si jimi potřete i dásně (třeba ušním prošťouchávátkem). Také je dobré si v domácnosti pravidelně cvičit Novpoklony pro rozpohybování tkáňových tekutin a aktivizaci organizmu, bublat Sifonem 6 pro zajištění kyslíku a vyčištění průdušek, poválet záda na Zadbalónu, aby nebolela a fungovala a navečer si je nechat v nahrbené pozici promasírovat od zadku ke lbi měsíčkový olej. Nejíst těžká, tučná, kořeněná a pálivá jídla, margaríny, smaženiny, cukr a bílou mouku. Když už na vás chřipka vleze, tak ani luštěniny nebo maso. Vývar z mrtvoly coby česnečku s česnekem a trochou zeleniny ale klidně. I menší vejce na měkko s tuhým bílkem a polotekutým žloutkem je prospěšné. Do jídel je velmi vhodné si přidávat bílé jogurty, zeleninu, vlákninu, špetku nebo tabletu vápníku. Kdykoliv 2xD lžičku (i třeba lžíci – podle snášenlivosti) ostropestřec kaše. Chřipka-li je tu, stejně nemáte na jídlo ani pomyšlení. A to je správně, protože trávení je energeticky náročné a na to zrovna nemá tělo kapacitu a jede z rezerv – nejdřív z glykonového cukru z jater a potom z krevních bílkovin, ze kterých si cukr vcelku snadno dělá za cenu houstnutí krve. Jak odumírají svalové buňky nedostatkem kyslíku, tak jejich cytoplazma plná bílkovin je dalším zdrojem pro přeměnu na cukry a ty na teplotu. Kdyby ale bylo do trávení vloženo jídlo, tak by ho játra nemohla zpracovat a hnilo by ve střevech. Takže když jídlo, tak jen trošku sladkého lehkého bez-tučného jako palivo pro hicování. Stejk by vás asi přebytkem bílkovin, které svojí hygroskopičností otečou plíce a omezí dech, zabil třetí den jak časovaná bomba, protože tak dlouho trvá, než vám selže slabší pravá komora srdce plícemi stlačená a ukloněná proti bránici těžce se snažící oteklými plícemi protlačit krev do levé komory. Situaci imprdelizuje zvyšování omezení dechu snižující detoxikaci balastních bílkovin játry bez kyslíku nefungujícími.
Otužilost je výborná věc, ale nahonem to nejde; naopak ano, leč zvolna. Chce to tedy včas myslet na určitou prevenci. Otužování známe jako hru na ledoborec neoblečence se sekerou na zamrzlém rybníku, případně jako relaxaci v mrazáku místo iglů při hře na Nanuka, inuita to grónského. Myslím však, že základem je za hojného veselí a řevu polévání studenou vodou. Vědci dosud marně zkoumají, proč tento typ řevu nedělá ozvěnu. (To prozradím jako bonus na SNM, též proč kvákání kačen.) Měkké detoxikační otužování spočívá v tom, že se vyčvachtáte ve vaně v teplejší vodě, kterak vám běžně vyhovuje, s přídavkem 50-100 ml Rašelinky nebo její náhrady, Balneologického rašelinného koncentrátu. Na konec čvachtačky a myčky si začnete připouštět studenou vodu za nadšeného vrtění se za účelem míchání vod, přičemž přebytek vody odpouštíte (ne-li, bude superčvachtačka…). Zvláštnost: zpíváte-li si při koupeli, se zvyšujícím se chladem se zkracuje oné a zvyšuje tónina. Voda chladne a vy se v ní vrtíte, dokud to vydržíte. 2x-li týdně tak učiníte, za měsíc jste otužilci, tužilci nebo alespoň užilci… Přestanete-li se ve vodě vrtět, je vhodné, aby pozůstalí překontrolovali, jestli voda s obsahem Rašelinky a vás ještě odtéká, nebo už zmrzla, aby nedošlo k zanesení odpadů. Vás pak odnesou na místo posledního určení ti, kteří to odnesli, přestože vás dosud neodnesli, tím, že vás musí odnést (překladatelský oříšek…).
V prevenci chřipky se osvědčuje nechat v místnosti v podstatě sušit několik neloupaných cibulí. Přes slupky se velmi jemně odpařuje silice, která podobně, jako vonnější eukalyptová (jalovcová (nejdezinfekčnější), jedlová, borová, modřínová, levandulová a jiné) nebo smrdutější česneková stimuluje v průduškách produkci očistného hlenu vyplavujícího viry přes jícen do žaludku.
Jste-li unaveni, malátní a bez nálady s chutí zalézt do postele, pere se ve vás obvykle imunita s nějakým virem. Ale dokud nepokašláváte, jste nakažliví jen tělními tekutinami. V klidu většinou úspěšně virózu překonáte i bez léčby nebo s bylinkami. Horší situace nastává, když v tento imunitně oslabený čas obdržíte další jiný virus nebo mikroba, na který imunita není připravena (bohužel ale nezvládá ani všudypřítomnou běžnou či pomalou mikropotvoru), a virus chřipky zvláště. Potom přicházejí horečky a těžké stavy závažné choroby.
Zalezli-li jste unaveni do postele a je vám v ní stále větší zima, chvějete se, jste malátní a je vám celkově blbě, teplota vám stoupá na 39°C, kdy hypoxická játra selhávají v detoxikaci a pokračuje přes 39,5°C, kdy začínají halucinace, ke 40°C, kdy už nezvednete ani ruku, až po tepelný bílkovinový kolaps a srdeční selhání (nesportovci a starci mřou dříve), je potřeba se naštvat a urychleně se začít chřipce bránit. Ten pocit chladu vám způsobuje nesprávná funkce překyselených periferních termočidel (otrava vlastními zplodinami přehřátého těla) a podobně ovlivněné termoregulační centrum v mozku i frakcí toxinů (pyrogeny). Slabí jste kvůli nižšímu tlaku krve odteklé do teplem roztažených a překyselených povrchových kapilár i nemožností buněk vyloučit své další zplodiny do odpadem již přeplněného těla a neschopností korektně fungovat. Chvění vzniká nedostatkem vápníku blokovaného v nervosvalových ploténkách kyselinami. Dávejte velký POZOR na ten zprvu nenápadný leč varovně podivný pocit chladu, je zákeřně vražedný, protože s prodlením ani nevylezete zpod deky, abyste se před fatálním přehřátím mohli včas zachránit pádem z postele na zem a tamo ochlazením.
Jste-li teplejší než teplejší radiátor, jste natolik přeplněni svými vlastními zplodinami látkové výměny (kyselé polojedy), že exponované buňky se zvýšenou látkovou výměnou odumřou autootravou. Kupodivu to nemusí být jen buňky infikované virem, chlamýdiemi aj., ale například i patogenní mikrobi, buňky růstové (vlasové folikuly, sliznice trávení, osteoblasty, produkční (krvetvorné, spermiotvorné ap.)) a bílé krvinky!!!
Lze si přidat nebo rozmixovat houbu hlívu ústřičnou (případně šitaké) v mixéru se štamprlí vodky na kaši v poměru 1:1 = jedna větší hlíva a jedno menší štamprle. Berte si tohoto blivajzu několikrát za den lžíci a zapijte ji předchozím čajem. Díky vodce to není tříchlapové (dva vás drží a jeden krmí…), ale jenom fujtajbl.
Osobně a vlastnoručně doporučuji následující postup, dle potřeby opakovaně, aby chřipka do druhého dne zmizela (po půl dni je totiž imunita v pr…yč a tělo je naplněno vlastním polojedem – svými zplodinami), protože jinak může přejít v reinfekční bakteriální dlouhodobý zápal průdušek či plic nebo, nedej bóže, v autoimunitní poruchu způsobenou mikroby, dříve imunitou snadno kontrolovanými, kterým ale nyní už těžce překyselený organizmus není schopen vzdorovat:
Do 1 l vody teplé asi 45° C si dejte 3-4 hodně plné lžíce hroznového cukru (ideální palivo, aby se nemetabolizovaly a tím nelikvidovaly důležité žádoucí bílkoviny krve a jater) a 1 plnou lžičku práškového vitamínu C100. . Hned toho vypijte 3-5 dcl, děti polovic, ostatní přítomní také. Pokračujte co hodinu vypitím 1 dcl tohoto koktejlu (při současném chlazení strašákem, viz níže). Odpočívejte v pokoji, v pološeru a tichu, podobně jako je v márnici; relaxujte, meditujte… Co tři hodiny si nechte namazat hrudník a záda MO – vetřít, setřít a nandat na se staré triko, co nejde vyprat ani běžným práškem, protože MO také nejde.
Pokašlávejte tlumeně s vykašláváním, ale braňte se kašlat silou za každou ukuckanou cenu nebo vás budou žrát do průdušinek z průdušek kašlem vtlačení zánětliví mikrobi za účelem zápalu plic či alespoň průdušek. Dle citu (tedy mnohokrát denně) si prostříkněte krk neředěnými dubovkami z rozprašovače dovnitř skrz hlavu… (obvykle ústy, supertvrdoni s rýmou mohou po duševní přípravě i nosem, aby rýma nebyla, ale to je fakt síla… nicméně velmi účinné).
Pocení je diskutabilní. Dehydratací se koncentrují polojedovaté zplodiny látkové výměny a nastává po chemické stránce stejná situace, jakou jsem popsal v odstavci u horečky od žluté zimnice a je to tedy takový boj jako kamikadze nebo jako když velitel rozdá vojákům atomové granáty s vysvětlením, že každý zlikviduje všechno živé v okruhu pěti kilometrů a každý dostane dva… Já kvůli nebezpečí dehydratace pocení nedoporučuji, protože krev zhoustne ztrátou vody a soli a také metabolizací a srážením bílkovin, což zkoncentruje kyselé zplodiny látkové výměny a tím zablokují aktivitu bílých krvinek, což považuji za poslední možnost. Ztráta aktivity bílých krvinek předhodí organizmus v plen mikrobům a přeměně nemoci z virózy v bakteriózu (Pro primitivní sprosťáci, jako sem já: Víc se mi líbí slovo bakterikóza, ale toby spíš byla definice na zánět prsu…, odborně mammitidu…, myslím…).
Sůl, vodu i bílkoviny doplníte vývarem z mrtvoly se solí a vyždímaným stroužkem česneku v tom, tedy česnečkou, v množství dle chuti, co si tělo řekne. Masonežravci chuťově nahradí mrtvolu trochou zeleniny a ovesných vloček pro dodávku v tu chvíli poněkud méně důležitých slizů. Maso kompaktní ani luštěniny nepodávat! Ani nudle, či co. Nudle utírat, hojně smrkat a nepůjde-li to, dodat pár kapek z dubu ku zdroji… Jste-li měkoň, tak ředěné 1:3 vodou těsně před ubrečenou aplikací v nos a hlavně po duševní přípravě (asi tak minutu tam zuří válka; vy také…). Tvrdoň neředí a tvrdí, že netrpí. Kecá, ale je tvrdoň! Tvrdoň si stříkne neředěné z rozprašovače viz výše a supertvrdoň nehne ani brvou! Měkoň by si v takovém případě omlátil zeď o hlavu. Když dubovky „pálí“, tak zrovna fungují! A to i na rankách, odřeninách apod.
Zprvu co 3-4 hodiny doporučuji polknout následující sbírku bobulí a dávky během týdne po návratu zdraví snižovat: yaccu 2-3 tobolky (omývá viry do roztoků tělních tekutin), vápník 333 mg obohacený dalšími prvky (neutralizuje kyselé metabolity a šetří homeostázu), kyselina listová 400 mcg (pro obnovu jater a rozbitých tkání), vitamín C s prodlouženým vstřebáváním 1000 mg na 1 q (0,1 t) hmotnosti (antioxidant, imunostimulant), B komplex (tlumí přecitlivělost nervů na anionty), Q10P 30 mg (dodává energii pro mitochondrie) a dle potřeby občas Paralen, Panadol nebo, není-li alergie, Acylpirin (chemické snížení horečky).
Zalezte v teplákách, fuseklích a kulichu staženém až po horní ret do své nory v postel s lehčí dekou a dělejte mrtvého brouka v očekávání příchodu zdraví. Kulich vám vyhřeje dutiny, uvolní nosní skořepy pro dýchání, sníží bolesti hlavy a šumění v ní, opraví eustachovku a středouší, zlepší zrak a čich, umožní tmou uvolnění regeneračního hormonu melatoninu. Stále větrejte bez ohledu na spotřebu paliv, protože potřebujete hodně kyslíku. Proti bolestem oteklých kloubů a svalů doporučuji brát kromě bobulí po jídlech i 3xD 1 lžičku ostropestřcovou směs v 1,5 dcl vody.
Je-li horečka vyšší a jako životní chybu nemáte dostatek mých koncentrátů, doporučuje se obvykle mezi bylinkáři pít výluh z kůry vrby a kvítí tužebníkového s přídavkem květu lípy, slézu, divizny, bezu a heřmánku na chuť i účinek. Anebo si vzít dle doporučení lékařstva Acylpyrin, či v případě alergie na kyselinu salicylovou Paralen nebo Panadol.
Z předchozích skoro nahoře uvedených preventivních a otužileckých rad lze při rozvinuté chřipce akceptovat dle nálady kteroukoliv, kromě horké koupele, pohybů a cviků, aby se nezvyšoval metabolizmus. Bohatě stačí, jak se s vámi v tu chvíli dře srdce! Masáž zad (Měsíčkovým olejem) určitě oceníte nejvíc; přebytek je třeba setřít, aby neschl na pokožce. Oblečte si potom staré triko, nejde to vyprat ani běžným práškem! Nezapomeňte si co chvíli stříkat do krku z rozprašovače neředěné dubovky!
Přijde-li na vás horečka přes 38,5 °C (u mladých do čtyřicítky 38,8 °C či u dětí přes 39 °C), nechte se postavit do sprchy a za vašeho nadšeného řevu nebo odmlouvání až slibování buďtež kropeni vodou, o níž se kropitel na rozdíl od vás domnívá, že je vlažná, díky průběžnému kropení i předloktí vlastní ruky, kterou se dotýká kropených míst vaší figury za účelem kontroly teploty. Výsledná teplota těla by měla být normální (včetně všech přítomných… i čumilů a držitelů…). Sprchovat začínejte vždy od periferie a po těle zprvu jen propagačními osmělovacími střiky, aby nedošlo k nějakému záchvatu čehokoliv. Poté směrujte kropení do nejrozhicovanějších lokalit. Na rukách, nohách a kyčlích bývá chladněji. Je-li již tělesná teplota kompaktní a dobrá, je třeba vás vysušit osuškou za usilovného tření (pozor na nebezpečí vetření se do přízně) a posléze vám dodat pití a postel (…vždyť jsem to říkal…! a jste v přízni natošup… nebo kde…).
Strašák – viz výše: Při horečce do 38,5 °C se lze chladit jednodušším strašným způsobem – postavit se vedle postele, sundat kulicha, rozkročit se a roztáhnout ruce jako strašák na zahradě. Také doporučuji odhodit deku, aby se z postele mohla odpařovat vlhkost, a za 2-4 minuty se po ulehnutí přikrýt v posteli druhou suchou stranou přikrývky, s kulichem opět na lbi. Tak lze činiti klidně co hodinu. Měřit teplotu je nutno teploměrem, protože sami to neodhadnete.
Vsuvka: Rtuťový klasický teploměr je nejlepší. Nechápu a zuřím, který lobby blbec pod alibistickou fanglí, že rtuť je jed, to zakázal v EU prodávat. Když pozřete rtuť v množství v teploměru obvyklém, tak se strašlivě na pár dnů potento z podoby – to si dělali s oblibou frajeři přespolňákům na Moravě, když jim chodili za frajérkami, ale žádné z ních na to nehumřél. Kuličky zakoulené a vysavačem nevysáté a zinkovým prachem neposypané se odpařují tak zanedbatelně, že při běžné úrovni větrání je nebezpečí otravy 100x menší než běžnou jízdou autem po dálnici. V kontrastu s tím je neskonale větší množství rtuti, ale v podobě jedovatých par!, v povinných úsporných zářivkových žárovkách, které nejen ničí zrak blikáním, ale i UV-C zářením, které za krátkou dobu vypálením levného luminoforu z nich zajišťuje tvorbu nových pacientů… Ach, jo! A to není jen příprava na melanom, to je na celou přednášku o důsledcích likvidace podkožního kolagenu úvéčkem v podmínkách slábnoucího magnetizmu Země! Ledaže by to bylo schválně jako příprava na přírodní výběr slunečním větrem při změně zemských pólů… a ne kšeft jako s povinnými nepovolenými autolékárničkami… Ach jo! (trapně se opakuji)
Po vsuvce: Když se s vysokou teplotou postavíte a jdou na vás mdloby, sedněte si na bobek, čímž myslím do hlubokého podřepu (jestli jste to vzali doslovně, tak při nejbližším sprchování upřednostněte potřísněnou lokalitu…). Podřepem vytlačíte krev ze střev do velkého oběhu a s napnutými břišními svaly se lze bez nebezpečí postavit. A za svého nadšeného řevu studenosprchovat. Do sprchy ale lezte raději po čtyřech, abyste znovu neomdleli nedostatečným přítokem krve do mozku jejím nadměrným odtokem do roztažených periferních kapilár, což bude ochlazením napraveno. Není-li k dispozici sprchovatel, staňte se autosprchovatelem (ve smyslu sebekropitelem, ne vozidlamyčem) – dejte si vodu tak chladnou, kolik vydržíte, a sprchujte se s kontrolou přiložením ruky, kterou si ochladíte vodou nejdříve, čímž se vám do ní vrátí teplotní odhad.
Potřebujete-li se dopravit přehřátí na toaletu živí, rovněž doporučuji lézt po čtyřech. Když se budete této své totálně imprdelizované situaci smát, alespoň nespadnete ze záchoda, protože smích zlepší prokrvení mozku. Sebelítostným povahám proto hrozí mdloby, úrazy a smrtě. A proto na záchod s teplotou (vaší…) kráčejte po čtyřech co nejveseleji. Vlastně ne úplně, abyste se z toho neposr…tento cestou. Podobně funguje ale i naštvání se a vztekání v bojovém a vzdorném smyslu, které produkcí stresových hormonů umožňuje maximální stimulaci imunity. Užívejte si tedy radostně chřipku se vzteklou a bojovnou veselostí… Nepřivlastňujte si chřipku rétoricky ani pocitově. Neříkejte, že je vaše, jinak si ji musíte nechat a pečovat o ni jako o jiné, například střevní kvasinky nebo chlamýdiím podobné mitochondrie. Říkejte si, že jste napadeni, že bojujete, projevte svoji vůli (nemyslím poslední…), odpovědnost hospodáře a velení tělu, jen se nesmiřujte.
Odevzdanost nedoporučuji, protože její výsledek už nezáleží na vás. Je-li ale, je pohodlná: Na nic nemusíte myslet, odpovědnost nula; dejte si plenu a zvoňte na personál nebo na pozůstalé…
Chřipka je choroba zákeřná, protože není hned vidět a bolet. Člověčí hrdina si naivně myslí, že to snadno zvládne, ale neumožní-li vlastní imunitě poklidem účinný boj, může z něj chřipajzna udělat vzorovou trosku až mrtvolu. Na chřipku samu není specifický lék jako třeba antibiotika (ta až na bakteriální reinfekci chřipkového nezvládnutí), k dispozici jsou jen očkovací vakcíny a to jen na některé kmeny, které zde řádily minule, čímž není dáno, že i dnes…, ale které je potřeba prodat dřív, než jim skončí poměrně krátká exspirace nebo ještě dřív i účinnost (byla-li tam přibalena vůbec). Nicméně se na chřipku lze připravit odborným naočkováním všech možných kmenů, otužovat se, užívat byliny, dodržovat životosprávu a preventivní rady, meditovat, nedýchat infikovaný vzduch a naopak dýchat neinfikovaný vzduch. To všechno je navíc, hlavní je dodržovat hygienu, protože ta je půl zdraví, a veselou mysl, která je také půl zdraví. A hlavně Dubovky ® (RK), protože bez nich nelze žít!!!
Tak jsem vám to všechno vtipně řekl a myji si ruce, čímž jsem zdráv, protože vás zdravím… (a dělejte si, co chcete nebo co vám EU povolí… takže nic…! (Pro znalce: … tak slez! Tak další…)
Při horečce:
- Hroznový cukr a je jediným palivem nezatěžujícím játra, která horečka jinak vždy hrozně poničí. Do každé porce výše uvedených čajů si přidejte 1-2 lžíce.Sůl, bílkoviny a vodu ztracené horečkou a pocením doplníte zeleninomasovým vývarem (maso, nudle ani zeleninu ale nejíst) s mírným přídavkem česneku a případně libečku.
- Nadstandardně co 3-4 hodiny doporučuji polknout následující sbírku bobulí: yaccu 2-3 tobolky (odmývá viry do roztoků tělních tekutin), Vápník+ 0,3 g obohacený dalšími prvky (neutralizuje kyselé metabolity a šetří homeostázu), kys. listová 0,4 mg (pro obnovu jater a rozbitých tkání), vitamín C (C1000) s prodlouženým vstřebáváním 0,5-1 g na 1 započatý q (0,1 t) tělesné hmotnosti (antioxidant, imunostimulant), B komplex (tlumí přecitlivělost nervů na anionty), Koenzym Q10P 30 mg (dodává energii pro mitochondrie).
- Ostropestřcovou směs pomáhá játrům v detoxikaci od metabolitů virů, bolestí oteklých kloubů a svalů a únavy. K tomu nezbytně potřebují kyslík, a proto stále větrejte bez ohledu na spotřebu paliv. V tomto případě lze přidávat do předchozích směsí 3D 1/2 lžičky.
- Ostropestřcovou kaši doporučuji brát pro játra 1-3 lžíce denně, pakliže není horečka! Lze přidat do polévky nebo i do jiných pokrmů.
Teplotu sobě neodhadnete – měřit rtuťovým teploměrem! (Digitální má až 2°chybu!) Pocit chladu až zimnice doprovází prudké zvyšování horečky; je z otravy vlastními metabolity nezvládnuté játry a ničí nervový systém. - Přijde-li na vás horečka přes 38,5 °C (u mladých do čtyřicítky 38,8 °C či u dětí přes 39 °C), nechte se včas postavit do sprchy a za vašeho nadšeného řevu nebo odmlouvání až slibování buďtež kropeni vodou, o níž se kropitel na rozdíl od vás domnívá, že je vlažná, díky průběžnému kropení i předloktí vlastní ruky, kterou se dotýká kropených míst vaší figury za účelem kontroly teploty. Výsledná teplota těla by měla být normální do 37°C.
- Sprchovat začínejte vždy od periferie a po těle zprvu jen propagačními osmělovacími střiky, aby nedošlo k nějakému záchvatu čehokoliv. Poté směrujte kropení do nejteplejších lokalit. Na rukách, nohách a kyčlích bývá chladněji. Zábaly do mokrých prostěradel jsou variantou, když se propásne sprchování, ale to už chce přidechovat i kyslík maskou (čumáčkem) 1-2 l/min!
- Máte-li pocit na omdlení, okamžitě dřep na bobek a tlačte jako na stolici, což prokrví mozek!
- Úmyslné pocení nedoporučuji. Větrat (kulich na hlavu, zateplit ramena) a nedusit se!!!
- Kdo se nechce stát v sebepéči byť začátečníkem, pravděpodobně brzy se stane konečníkem…
Informace zde uvedené jsou mým osobním názorem dědka kořenáře a nejsou určené k oficiální terapii! Každý rozumný lékař vám toto vše zakáže a předepíše jako spolehlivé antivirotikum tam i flu, což je podle mne v podstatě vysušený čaj z fenyklu.